سال شلوغ در انتظار والیبال ایران - رسانه مجازی نیلسو

سال شلوغ در انتظار والیبال ایران

والیبال ایران در سال 1398 رویدادهای زیادی در پیش دارد؛ فقط تیم ملی والیبال باید در لیگ ملت‌های والیبال، انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا، جام‌جهانی و انتخابی المپیک قاره‌ای به میدان برود.

  • توسط نیلوفر حامدی
57545180 - سال شلوغ در انتظار والیبال ایران

با پایان مسابقات باشگاهی داخلی در کشورهای مختلف، زمان برگزاری رویدادهای بین‌المللی والیبال فرامی‌رسد. در دنیای ورزش، والیبال از جمله رشته‌هایی است که بیشترین مسابقات بین‌المللی را دارد و به‌خصوص مسابقات تیم‌های ملی بزرگسالان این رشته بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید:

در سال 98، تیم ملی بزرگسالان ایران رویدادهای زیادی در پیش دارد. تیم‌های نوجوانان و جوانان پسر نیز باید در رقابت‌های قهرمانی جهان به میدان بروند. تیم ملی والیبال زنان ایران نیز باید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند. رقابت‌های باشگاه‌های آسیا در بخش‌های زنان و مردان و باشگاه‌های جهان در بخش مردان نیز در پیش است.

در این گزارش به 11 رویداد مهم بین‌المللی والیبال ایران در سال 98 می‌پردازیم:

والیبال باشگاه‌های مردان آسیا

نخستین مسابقات پیش روی والیبال ایران در سال 98، رقابت‌های باشگاه‌های آسیاست. قهرمان لیگ برتر ایران در سال 97، در این مسابقات شرکت می‌کند. در 19 دوره برگزارشده این مسابقات، والیبال ایران با 13 طلا، 4 نقره و 3 برنز پرافتخارترین کشور در تاریخ باشگاه‌های آسیاست.

مسابقات باشگاه‌های آسیا در دهه سوم فروردین به میزبانی چین‌تایپه برگزار می‌شود.

والیبال باشگاه‌های مردان آسیا

پس از برگزاری مسابقات باشگاه‌های مردان، رقابت‌های باشگاه‌های زنان آسیا از 7 تا 15 اردیبهشت به میزبانی چین برگزار خواهد شد. ذوب‌آهن اصفهان، قهرمان این فصل لیگ برتر ایران باید به این مسابقات می‌رفت، اما این باشگاه با ارسال نامه‌ای به فدراسیون والیبال، به‌صورت رسمی از حضور در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا انصراف داد. حالا فدراسیون والیبال باید تیم دیگری را به‌عنوان نماینده ایران در این رقابت‌ها معرفی کند؛ البته با توجه به شرایط باشگاه‌ها و تیم‌های بخش زنان، بعید نیست هیچ تیمی از ایران به مسابقات باشگاه‌های آسیا برود.

لیگ ملت‌های والیبال

پس از پایان مسابقات باشگاهی، نوبت به رقابت‌های ملی می‌رسد. نخستین رویداد ملی والیبال جهان در سال 2019، لیگ ملت‌های والیبال است. این رقابت‌ها از دو سال پیش جایگزین لیگ جهانی شد و در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود. 16 تیم حاضر در این مسابقات در پنج هفته و به‌صورت دوره‌ای به مصاف هم می‌روند. فصل جدید لیگ ملت‌های والیبال از 10 خرداد تا 9 تیر برگزار می‌شود.

687bfbb5 83ee 4d14 bd64 082065e15b6c 1024x576 - سال شلوغ در انتظار والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در هفته اول در چین با چین، آلمان و ایتالیا، در هفته دوم در ژاپن با ژاپن، آرژانتین و برزیل، در هفته سوم در اردبیل با کانادا، لهستان و روسیه، در هفته چهارم در ارومیه با فرانسه، پرتغال و استرالیا و در هفته پنجم در بلغارستان با بلغارستان، آمریکا و صربستان روبه‌رو می‌شود.

مرحله نهایی این مسابقات در آمریکا برگزار می‌شود و تیم ملی ایران برای صعود به این مرحله، باید در میان پنج تیم برتر مرحله مقدماتی قرار بگیرد.

انتخابی المپیک در دو مرحله

تیم ملی ایران پس از شرکت در لیگ ملت‌های والیبال، باید شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو امتحان کند. ایران در مسابقات انتخابی جهانی باید در سنت‌پترزبورگ با تیم‌های روسیه، مکزیک و کوبا روبه‌رو شود. این رقابت‌ها از 18 تا 21 مرداد برگزار خواهد شد و تیم برتر این گروه، سهمیه المپیک را به دست می‌آورد.

درصورتی‌که ایران در این مسابقات نتواند بلیت سفر به توکیو را از آن خود کند، باید در رقابت‌های انتخابی قاره‌ای به میدان برود. در مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا، هشت تیم برتر قاره کهن به مصاف هم می‌روند و یکی از آن‌ها صاحب سهمیه می‌شود. این مسابقات قرار است آذرماه برگزار شود و ایران و چند کشور دیگر درخواست میزبانی آن را به کنفدراسیون آسیا ارائه کرده‌اند.

قهرمانی والیبال زنان آسیا

تیم ملی والیبال زنان ایران در سال 2019 فقط یک رویداد در پیش دارد و باید در مسابقات قهرمانی آسیا به میدان برود. این رقابت‌ها از 26 مرداد تا 3 شهریور در کره جنوبی برگزار می‌شوند. ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات با تیم‌های کره جنوبی و سنگاپور همگروه است.

13970616000134 Test PhotoN - سال شلوغ در انتظار والیبال ایران

تیم ملی والیبال زنان ایران تاکنون در 6 دوره قهرمانی آسیا شرکت کرده و در چهار مرتبه آن به مقام هشتم دست یافته است. ایران در آخرین دوره این رقابت‌ها نهم شد.

والیبال قهرمانی آسیا به میزبانی ایران

رویداد دیگری که تیم ملی والیبال ایران باید در آن شرکت کند، مسابقات قهرمانی آسیاست که به میزبانی ایران برگزار می‌شود. ایران برای سومین بار در پنج دوره اخیر، میزبانی این رویداد را به عهده گرفته است. این رقابت‌ها از 22 تا 30 شهریور در تهران برگزار خواهد شد.

thumbnail 6 768x403 - سال شلوغ در انتظار والیبال ایران

یکی از دلایل اهمیت مسابقات قهرمانی آسیا، این است که هشت تیم برتر این مسابقات سهمیه شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره کهن را کسب می‌کنند. هنوز مشخص نیست تیم ملی ایران با ترکیب اصلی خود در قهرمانی آسیا به میدان می‌رود یا نه ولی با توجه به قدرت بالای والیبال ایران، هر تیمی از کشورمان توانایی قرار گرفتن در میان هشت تیم برتر قاره را دارد.

جام جهانی 2019 والیبال

پس از مسابقات قهرمانی آسیا، جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ایران و استرالیا به‌عنوان دو تیم برتر قاره آسیا، سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست آورده‌اند.

ایران تاکنون سه‌بار در جام جهانی والیبال به میدان رفته است و بهترین رتبه را در دوره قبلی رقابت‌ها کسب کرد. در جام جهانی 2015، ایران با هدایت اسلوبودان کواچ در رده هشتم قرار گرفت.

مسابقات نوجوانان و جوانان جهان

تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران هم در سال 2019 باید در مسابقات قهرمانی جهان به میدان بروند. رقابت‌های نوجوانان جهان از 30 مرداد تا 8 شهریور به میزبانی تونس برگزار می‌شود و شاگردان محمد وکیلی به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی، باید در این مسابقات به میدان بروند. مسابقات قهرمانی جوانان جهان هم در بحرین برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer