سرسیلندر، یک سر و هزار سودا! - رسانه مجازی نیلسو

سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!

با اصطلاحات و اعمال فنی یک سرسیلندر آشنا شویم

  • توسط علیرضا داوودی
سرسیلندر

گرم کردن یک خودرو خصوصا انواع امروزی و جوش آمدن آب درون سیستم خنک کاری برابر است با فاجعه ای به نام سوختن واشر سرسیلندر. اما بسیاری مواقع تعویض یک واشر منجر به تعویض کل مجموعه سرسیلندر می شود که هزینه های یک بار جوش آوردن موتور را چندین برابر خواهد کرد. در این بین ممکن است اعمال و بررسی هایی روی سرسیلندر انجام شود که دانستن و آشنایی با آن ها و هم شناخت بعضی قطعات می تواند مفید باشد.

واشر ساق سوپاپ

واشر
خرابی این واشر منجر به عبور روغن از آن و ورود به محفظه احتراق می شود. به این اتفاق روغن سوزی از سرسیلندر می گویند.

واشر ساق سوپاپ یا لاستیک ساق سوپاپ قیمت چندانی نسبت به بقیه قسمت های یک سرسیلندر ندارد. این قسمت بر روی گیت سوپاپ قرار می گیرد و سوپاپ از وسط آن عبور می کند. در واقع این واشر نقش آب بندی بین ساق سوپاپ و انبوه روغنی را دارد که در اطراف آن به روانکاری بخش های مختلف مشغول است. گاهی مواقع با خرابی این واشر و گذر روغن از آن و وارد شدن به بخش کاسه احتراق و محفظه احتراق منجر به بروز روغن سوزی خفیفی می شود که به آن روغن سوزی از سرسیلندر گفته می شود.

بررسی سیت سوپاپ

سرسیلندر
سیت زدن سرسیلندر باعث می شود تا امکان استفاده از سرسیلندر طولانی تر شود.

سیت محل نشستن سوپاپ بر روی سرسیلندر است که در بساری از مواقع ممکن است با خرابی و ترک برداشتن از این قسمت، مجبور به تعویض کل سرسیلندر شویم. وقتی سرسیلندر به تراشکاری می رود، یک تراشکار با بررسی دقیق سیت سوپاپ ها، این بخش را از نظر سلامت و این که آیا نیاز به تعویض و یا استفاده از سیت خواهد بود، بررسی خواهد کرد. سرد و گرم شدن سرسیلندر می تواند منجر به شل شدن و افتادن سیت و یا ترک برداشتن از این بخش شود که منجر به فرار کمپرس موتور، وارد شدن کمپرس به قسمت قالپاق سوپاپ و یا حتی بخش خنک کاری موتور، نفوذ آب به محفظه احتراق و … شود که بسته به محل ترکیدگی و نوع پیشرانه خواهد بود.

بالا بودن سوپاپ

سوپاپ
بالا بودن سوپاپ نشانه ای کارکرد پایین سرسیلندر است.

اصطلاحی که در بین مکانیک ها شنیده می شود به بالا بودن سوپاپ برای تعریف سلامت یک سرسیلندر از این ناحیه است. سوپاپ قطعه ای با حرکت رفت و برگشتی است که ضربه های بازگشت سوپاپ بر روی نشیمنگاه آن می تواند کم کم منجر به خورده شدن این بخش ها و داخل رفتن سوپاپ شود. این اتفاق هم نشانه ای از کارکرد بالای سرسیلندر است و هم منجر به بزرگ شدن کاسه احتراق و کاهش ضریب احتراق می شود. برای همین در زمانی که نیاز به بررسی یک سرسیلندر است، آن را از این نگاه نیز باید معاینه کنیم.

گیت یا گاید

گاید سوپاپ
گاید محلی است که سوپاپ در آن قرار گرفته و حرکت رفت و برگشتی خود را انجام می دهد.

گاید یا همان راهنمای سوپاپ، قسمتی است که به آن اصطلاحا در عامیانه گیت گفته می شود. این بخش محل عبور سوپاپ و بازی آن در سرسیلندر است که واشر ساق سوپاپ نیز بر روی آن و دور سوپاپ ها قرار خواهد گرفت. ساییدگی بیش از حد این بخش نیاز به تعمیر آن و در نتیجه برقو خوردن را در پی خواهد داشت که بعد از این اتفاق لازم است تا یک شماره سوپاپ ضخیم تر شود.

تلورانس و لقی سوپاپ

سوپاپ
سوپاپی که در گاید خود آزادی بیش از حد دارد، به خوبی آب بندی نشده و کمپرس موتور از آن عبور می کند.

سوپاپ ها در حین کارکرد کم کم ساییده شده و خورده می شوند که این اتفاق اصلا خوشایند نخواهد بود. وقتی یک سرسیلندر برای تعمیر باز می شود، اولین کار تست سوپاپ های آن است تا اگر نیاز به تعویض و یا تعمیر دارد، کار های مربوطه انجام شود. آزمایش سوپاپ ها کار پیچیده ای نیست به طوری که می توان با گرفتن نعلبکی سوپاپ و حرکت آن به بالا و پایین، به راحتی میزان لقی آن را بررسی کرد. هم چنین تست دیگر این قسمت مربوط به گیت سوپاپ است که نباید گشاد شده باشد.

سوپاپ
برای تست لقی سوپاپ باید نهایتا دو سانتیمتر از سوپاپ از گاید خارج باشد.

برای این منظور یک انگشت خود را محکم به گیت چسبانده تا هوا نتواند رد و بدل شود و با دست دیگر سریع سوپاپ را به بیرون می کشیم. در این حالت اگر صدای خاص ایجاد خلا و ورود دوباره هوا به گیت شنیده شود، نشان از سلامت این بخش است و اگر صدایی شنیده نشد، خبر از گشاد شدن گیت و عبور هوا از اطراف سوپاپ و در نتیجه نیاز به تعمیر و تعویض این بخش خواهد بود.

برقو زدن گیت سوپاپ

7 5 1024x768 - سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!
اگر گاید سوپاپ گشاده شده باشد، می توان با یک گاید جدید محل قبلی را اصلاح کرد یا گاید قبلی را کمی تراشید و از یک سوپاپ با ساق ضخیم تر بهره برد.

گاهی مواقع لازم می شود تا ساق سوپاپ با یک شماره ضخیم تر شدن، تلورانس و لقی استاندارد خود را در گیت سوپاپ دوباره پیدا کند. برقو زدن را می توان به طور خلاصه به گشاد کردن و آماده سازی دوباره یک راهگاه برای عبور یک میل راهنما تعریف نمود که در موقعی که سوپاپ را برقو می زنند، معمولا یک اندازه سوپاپ بزرگ تر و ضخیم تر باید استفاده شود. این اتفاق می تواند فقط برای سوپاپ های دود و یا فقط برای سوپاپ های هوا رخ دهد.

کف تراشی سر سیلندر

8 6 - سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!
تاب نداشتن کف سرسیلندر اهمیت فوق العاده بالایی دارد و برای رفع این عیب، آن را کف تراشی می کنند.

اولین کاری که بعد از باز کردن سرسیلندر بر روی آن به منظور آماده سازی برای بستن و استفاده دوباره انجام می شود، کف تراشی آن است. در این عمل یک لایه از کف سرسیلندر به خاطر این که ممکن است دچار تابیدگی های بسیار اندک شده باشد و یا در اثر سوختن واشر سرسیلندر، دچار خرابی از کف شده باشد، برداشته خواهد شد. این کار در سرسیلندر های امروزی که راهگاه های آب و روغن دارای عمق هستند، منجر به کم شدن عمق آن ها می شود اما در سرسیلندر خودرو های قدیمی، کف تراشی به این شکل نشان داده نخواهد شد.

با هر بار کف تراشی در واقع لایه ای از سرسیلندر برداشته می شود که منجر به کوچک شدن کاسه احتراق و بالا رفتن شدت انفجار در موتور و آزاد شدن انرژی بیشتری از سوخت خواهد شد. اما در مقابل این راه که از آن برای تقویت پیشرانه ها نیز استفاده می شود، گرمای تولیدی موتور بالاتر خواهد رفت و فشار وارده به قطعات نیز بیشتر خواهد شد. ضمن این که افزایش غیر اصالی ضریب تراکم، ممکن است به پدیده خودسوزی سوخت قبل از رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا یا همان عمل ضربه در پیشرانه منجر شود که ضرر بسیاری برای پیشرانه خواهد داشت.

آب بندی سوپاپ

9 4 - سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!
آب بندی سوپاپ باعث می شود تا کمپرس موتور نتواند از اطراف سوپاپ به بیرون درز کند.

بعد از اتمام کار های لازم بر روی سر سیلندر و  برای نصب سرسیلندر روی بلوک موتور ، وقت آن است تا سوپاپ ها بر روی آن بسته شوند که به این کار آب بندی سوپاپ گفته می شود. برای این عمل از روغن سنباده استفاده می شود که با مالیدن به نعلبکی سوپاپ و بازی دادن آن بر روی سیت سوپاپ، نعلبکی و نشیمنگاه باهم آب بندی و هم تراز می شوند تا به این شکل امکان فرار کمپرس از سوپاپ ها به کمترین حد ممکن برسد.

خرید سرسیلندر تعمیری، درست یا اشتباه؟

10 3 1024x615 - سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!
خرید سرسیلندر تعمیری باید با مشورت یک مکانیک و تراشکار انجام شود تا از خرید نمونه های تعمیری و اوراقی دوری شود.

سر سیلندر از قسمت های گران قیمت یک موتور محسوب می شود که همین عامل باعث شده است تا برخی از افراد به سمت خرید سر سیلندر های تعمیری رهسپار شوند. بدنیست بدانیم که سر سیلندر تعمیری اگر از قبل تابیدگی داشته باشد که خرید آن به هیچ وجه از نظر فنی تایید نخواهد شد چرا که این سرسیلندر به بزرگ ترین مشکل این بخش دچار شده است. اما متاسفانه برخی از افراد سودجو با گود کردن مجاری آب و روغن در سرسیلندری که بعد از چند بار کف تراشی از این نواحی دچار ضعف است، آن را به اسم تعمیر اول در بازار می فروشند که خرید این سرسیلندر ها به معنی خرید یک قطعه با عمر تمام شده آن است. پس بهتر است حتی اگر تصمیم به خرید چنین قطعاتی داریم حتما با مشورت یک تراشکار و مکانیک ماهر انجام شود تا از سلامت و عمر قطعه خریداری شده مطمئن شویم.

تعمیر سرسیلندر

11 3 - سرسیلندر، یک سر و هزار سودا!
سوراخ های پایین سمت راست علامت های تعمیر شدن سر سیلندر و مرتبه آن است.

بخش هایی از موتور مثل میل لنگ، میل سوپاپ، سوپاپ ها، سر سیلندر و… بعد از مشکلاتی که پیدا می کنند دچار تغییرات و یا تعمیرات می شوند که به همین نسبت دیگر قطعاتی که با آن ها در ارتباط هستند نیز تغییر خواهند کرد. برای مثال با سنگ خوردن میل لنگ، نیاز است تا از یاتاقان های ضخیم تری استفاده کرد و یا با هر بار تغییر واشر سر سیلندر نیاز است تا این قطعه کف تراشی شود که در نتیجه واشر آن نیز طبق آن تغییر خواهد کرد. در اصطلاح مکانیک ها گفته می شود که مثلا این سر سیلندر تعمیر سوم است و یا یاتاقان تعمیر دوم است و… که بر روی قطعاتی مثل یاتاقان ها این مرتبع تعمیر با عدد نمایش داده می شود و در بعضی از قسمت ها مثل سر سیلندر نیز این مرتبه تعمیر با یک علامت و یا سوراخ بر روی واشر سر سیلندر نشان داده می شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer