سوئدی محبوب - رسانه مجازی نیلسو

سوئدی محبوب

نگاهی به خاص ترین آپشن های آخرین نسل ولوو FH

 • توسط هیئت تحریریه
7 1 - سوئدی محبوب

هنوز هم با وجود اینکه نزدیک به 8 سال از معرفی آخرین نسل مرسدس بنز آکتروس و ولوو FH می گذرد، این دو محصول ممتاز دنیای خودرو های تجاری به عنوان سنگ محکی برای ساخته های شرکت های دیگر در نظر گرفته می شوند و به نوعی شرکت ها، مشتریان، موسسه های مربوطه و… محصولات مختلف قاره سبز را با این دو سنگین وزن معروف مقایسه می کنند. هر دو این خودرو ها در حین ورود و در طول عمرشان تا زمان معرفی نسل جدیدتر، به همراه انواع مختلفی از تکنولوژی های موتوری، ایمنی و رفاهی همراه می شوند که می توان گفت از این نظر، محصولات دیگر سنگین سازان به نوعی دنباله رو آن ها محسوب خواهند شد. در این مطلب نگاهی داریم به خاص ترین ویژگی ها و آپشن های آخرین نسل از ولوو FH و البته باید در ابتدا بگوییم که اگر در خودرو های سواری، آپشن ها بیشتر جنبه نمایشی دارند تا کاربردی، در خودرو های سنگین این قضیه کاملا برعکس است و هر تکنولوژی به کار رفته در آن ها در جهت کاهش هزینه های کاری، افزایش ایمنی، کاهش آلاینده ها و… خواهد بود.

1 6 1024x724 - سوئدی محبوب
 • تکنولوژی I-see :
  این تکنولوژی به گیربکس کمک می کند تا با کمک GPS بتواند بهترین دنده را با توجه به سرازیری و سربالایی های مسیر انتخاب کند که به این شکل هم در مصرف سوخت صرفه جویی می شود و هم استهلاک گیربکس کاهش پیدا خواهد کرد. این سیستم که در مرسدس بنز آکتروس نیز وجود دارد و به نام PPC شناخته می شود، قادر است تا مسیر های جدید و تغییرات راه ها را نیز در حافظه خود ثبت کند.
2 6 1024x942 - سوئدی محبوب
 • سیستم فرمان پذیری پویا :
  در این سیستم فرمان خودرو به طور مستقیم به چرخ ها وصل نبوده و شبیه به فرمان های برقی، یک موتور الکتریکی وظیفه دارد تا به راننده در فرمان گیری ها کمک کند. جدا از این که این سیستم یک کمک بسیار خوب برای راننده است، به وی در دنده عقب رفتن نیز کمک شایانی خواهد کرد. ضمن این که در عبور از دست انداز ها و مسیر های شیبدار، در مواجهه با بادهای جانبی و… نیز راننده بدون کمترین مشکل می تواند فرمان را حرکت دهد.
3 7 - سوئدی محبوب
 • تعلیق مستقل در محور جلو :
  این سیستم که برای اولین بار در یک کامیون اجرا شد به نام IFS شناخته می شود. تعلیق مستقل در محور جلو کیفیت سواری ولوو FH را در حد یک خودرو سواری و سبک وزن بالا می برد.
4 5 1024x680 - سوئدی محبوب
 • کولر درجا :
  البته کولر درجا امروزه بر روی همه خودرو ها نیز قابل نصب است ولی شرکت ولوو به احترام مشتری و برای افزایش رفاه وی، این سیستم را به صورت استاندارد در نسل جدید کامیون هایش قرار می دهد.
5 5 1024x529 - سوئدی محبوب
 • مشاوره برای صرفه جویی :
  یکی از خدمات پس از فروش شرکت ولوو، مشاوره به خریداران برای صرفه جویی در مصرف سوخت تا 11 درصد است که از استفاده از کمپرسور باد دو سیلندر کلاچ دار، خاموشی پیشرانه در زمان توقف، وجود دو سیستم I-see و کروز کنترل هوشمند و… گرفته تا مشاوره و آموزش راننده را شامل می شود.
6 3 1024x565 - سوئدی محبوب
 •  گیربکس دوکلاچه :
  گیربکس های آی شیفت به خودی خود یک گیربکس همه چیز تمام و هوشمند هستند که امروزه می توان نوع دوکلاچه آن ها را نیز سفارش داد. این گیربکس ها دنده بعدی را با توجه به وضعیت شتاب گیری خودرو آماده تعویض نگه می دارند و به محض رسیدن زمان تعویض، فقط در کسری از ثانیه کلاچ دوم درگیر شده و کلاچ اول آزاد می شود. به این شکل زمان تعویض دنده بسیار کوتاه شده، لذت رانندگی بالا می رود و افت دور موتور کاهش چشمگیری خواهد داشت.
7 1 - سوئدی محبوب
 • ترمزی برای جلوگیری از قیچی :
  قیچی کردن تریلر در سراشیبی ها و مسیر های لغزنده بیشتر رخ می دهد که ولوو برای جلوگیری از بروز این حادثه، ترمزی به نام Stretch Brake دارد که در سرعت های بالای 50 کیلومتر قابل استفاده است و با اعمال ترمز روی چرخ های تریلر از بروز این حالت خودداری می کند. کارکرد این سیستم هم به صورت دستی و هم اتوماتیک است.
8 1024x576 - سوئدی محبوب
 • مجموعه جلوگیری از تصادف :
  در این مجموعه با استفاده از کروز کنترل انطباقی و هوشمند در کنار ترمز اضطراری، اگر مانعی در جلوی خودرو پدیدار شود و راننده در زمان مناسب اقدام به توقف خودرو و یا تغییر مسیر نکند، با چراغ و بوق هشدار از راننده خواسته می شود تا ترمزگیری کرده و در صورت عدم اقدام مناسب از سوی راننده، ترمز ها در کسری از ثانیه با بالاترین توان خود عمل خواهند کرد.
9 1024x646 - سوئدی محبوب
 • سنسور های کنترل خطوط :
  این سیستم که امروزه در بسیاری از خودرو های سنگین روز دنیا وجود دارد، در صورت خارج شدن راننده از مسیر و قطع کردن خطوط جاده با هشدار هایی از راننده می خواهد تا مسیر خود را اصلاح کند.
10 1024x507 - سوئدی محبوب
 • هشدار استراحت :
  این سیستم با اخطار های شنیداری و با استفاده از هشدار در صفحه نمایش روبروی راننده، از او می خواهد تا در صورتی که مدت زمان رانندگی وی از حد معینی عبور کرده است و یا رفتار های پر خطری مبنی بر خواب آلودگی از راننده سر زده باشد، کمی استراحت کند.
11 1024x724 - سوئدی محبوب
 • هشدار نقطه کور :
  این هشدار در زمان تغییر مسیر کامیون و با قرارگرفتن خودرو و یا شخصی در بغل کامیون و در جایی که نقطه کور راننده است، فعال شده تا راننده را از تغییر مسیر ناگهانی و برخورد با خودرو و یا شخص بغل آگاه سازد. هشدار علاوه بر انکه به صورت شنیداری در داخل اتاق پخش می شود، چراغ اخطار  آن روی ستون سمت شاگرد نیز شروع به چشمک زدن خواهد کرد.
12 - سوئدی محبوب
 • برنامه پایداری الکترونیکی :
  امروزه بسیاری از خودرو های سنگین اروپایی دارای این سیستم هستند که در زمان خطر و در صورت خارج شدن کامیون از شرایط نرمال، با اعمال ترمزگیری روی چرخ ها و کنترل قدرت موتور تا حد ممکن به راننده کمک می کند تا خودرو به جاده بازگشته و در شرایط عادی قرار بگیرد.
13 - سوئدی محبوب
 •  چراغ ترمز اضطراری :
  به کمک این سیستم اگر فاصله خودرو با مانع جلو از حد مشخصی کمتر شود و راننده اقدام به ترمزگیری نکند و سیستم جلوگیری از تصادف وارد عمل شود، چراغ های عقب خودرو به صورت چشمک زن فعال می شوند تا از برخورد خودرو های پشت به خاطر ترمزگیری شدید کامیون، جلوگیری شود.
14 1024x683 - سوئدی محبوب
 •  ترمز موتوری قدرتمند :
  ترمز موتوری ولوو به نام VEB+ شناخته می شود که در همراهی با مجموعه سوپاپ ها، گیربکس خودرو و کروز کنترل هوشمند و ترمز اضطراری، می تواند خیال راننده را از یک کاهش سرعت سریع راحت کند. این ترمز موتوری در پیشرانه های 13 لیتری تا 510 اسب بخار و در موتور های 16 لیتری تا 639 اسب بخار قدرت دارد.
15 - سوئدی محبوب
 • سیستم تعلیق پنوماتیک چند بالنه :
  این سیستم تعلیق که به اسم gras-g2 نامیده شده است، در هر محور دارای 4 بالن پنوماتیک است تا به این صورت در کنار یک سواری نرم  و راحت، هم پایداری کشنده در حد اعلایی حفظ شود و هم در هر حالتی و با هر باری حداقل 30 سانتیمتر بتوان با زمین فاصله داشت تا احتمال برخورد با عوارض زمین و موانع از بین برود.
16 - سوئدی محبوب
 •  محور محرک بالاگیر :
  به کمک این سیستم می توان محور سوم را با وجود داشتن دیفرانسیل، در زمانی که لازم نیست از درون کابین بالا داد تا به این شکل تا 4 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی شود. در زمانی که کشنده زیر بار قرار دارد و یا نیاز به داشتن درگیری بیشتر و استفاده از محور سوم است، این محور در کمتر از 15 ثانیه روی زمین قرار گرفته و نیرو به آن منتقل می شود. این کار در زمان بارگیری به صورت اتوماتیک نیز انجام خواهد شد.
17 - سوئدی محبوب
 •  سپر آفرودی :
  مجموعه سپر و دماغه جلو در این حالت دارای مقاومت بیشتری شده و از جنس فولاد ساخته می شوند تا برای سپر کشنده هایی که قرار است در مناطق معدنی و حاشیه شهر ها تردد کنند، آسیبی در صورت برخورد با سنگ ها و صخره ها پیش نیاید. جنس ورق این سپر از فولاد با قطر 3 میلیمتر است.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer