شایعات در مورد ایمنی پراید چقدر واقعیت دارد؟! - رسانه مجازی نیلسو

شایعات در مورد ایمنی پراید چقدر واقعیت دارد؟!

طبق آمار، ۵۳ درصد تصادفات منجر به مرگ سواری‌ها مربوط به پراید است، در حالی که ۳۳ درصد سواری‌های موجود در ایران پراید هستند. یعنی یک سواری‌ پراید ۶۰ درصد بیشتر از بقیه خودروهای سواری ایران تصادف منجر به مرگ داشته است.

  • توسط شاهین فلسفی
خط تولید پراید

خیلی ها می گویند که پراید ایمن نیست، اما چقدر این حرف صحت دارد؟ این خودرو از کجا آمده و در کشورهایی که تولید شده چه وضعیتی داشته است؟ آیا پرایدهای جدید که با اسم های گوناگون تولید می شوند، ایمن هستند؟ این خودروها از نظر فنی چه تفاوت هایی با پراید اولیه دارند؟

سهم 15 درصدی پراید از تصادفات

برخی نقل قول ها حاکی از آن است که از آمار کشته شدگان در تصادفات رانندگی، حدود ۱۵ درصد سهم پراید است. (برخی کارشناسان کشته شدن با این خودرو را بسیار بیش از این می دانند) اگر فکر می کنید این عدد کوچکی است، اشتباه می کنید. این عدد رقمی بیش از  ۲ هزار و 500 نفر در سال است. کدام زلزله در ایران را می شناسید که تعداد کشته شدگانش بیش از ۳۰ هزار نفر باشد؟ شاید عدد افرادی که با پراید طی سال های گذشته زندگی را وداع گفته اند، بیش از این تعداد باشد. تا کنون قاتلی در ایران وجود داشته است که بیش از ۳۰ هزار نفر را یک تنه به خاک و خون کشیده باشد. شاید چنگیز خان که او هم از شرق آمده بود بیش از پراید کشتار کرده باشد.

کیفیت موتورهای پراید

مزدا خالق موتورهای پراید است. این شرکت یکی از قوی ترین شرکت های دنیا در زمینه طراحی موتور است. موتور پراید هم در چندین مدل و از حجم ۱.۱ لیتری تا ۱۸۰۰ سی سی و از بازه قدرت۵۰ تا ۲۱۰ اسب بخاری را شامل می شود. البته مزدا ۱۲۱ مشابه پراید تنها از دو نمونه ۱.۱ لیتری با نام بی یک و ۱.۳ لیتری با نام بی سه استفاده کرده است.

651 - شایعات در مورد ایمنی پراید چقدر واقعیت دارد؟!

هم اکنون اکثر پرایدهای تولیدی در ایران از موتور بی سه استفاده می کنند. ولی بیشتر موتورهای نسل بی که در مدل های بعدی مزدا ۱۲۱ استفاده شده، قابلیت نصب روی پراید ایرانی را هم دارد. برخی جوان های عشق سرعت ایرانی هم با موتورهایی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس می خرند، این خودرو را تقویت می کنند.

آنها از دبی موتورهای پرحجم تر و مجهز به توربوشارژ بی مزدا را می آورند و روی خودرو نصب می کنند، تا این خودرو را به یک قاتل خیابانی تبدیل کنند. فکر کنید با پراید ۲۰۰ کیلومتر سرعت بروید، در این سرعت چه احساسی خواهید داشت؟!

نحوه اصلاح پراید چگونه بود؟!

در سال ۱۳۸۹ سایپا یا باید جلوی تولید این خودرو را می گرفت یا آن را اصلاح می کرد معلوم بود سایپا نمی تواند از این خودرو صرف نظر کند. پس با صرف بیش از ۳۰ میلیون دلار گفتند که خودرو را اصلاح کرده اند. این اصلاحات مورد تایید موسسه استاندارد هم قرار گرفت. شرکت سایپا در همین زمان تستی را منتشر کرد که نشان می داد ایمنی پراید افزایش یافته است.

اما همان زمان هم چندین سوال باقی ماند؛ آیا این تست در شرایط استاندارد و با سرعت ۶۴ کیلومتر انجام شده یا سرعت کمتر بوده است؟ آیا نمونه تولیدی با نمونه تست شده یکی بوده یا اینکه پراید تست شده تقویت بیشتری شده بود؟ چرا فیلم از نمای کنار و از سمت راننده منتشر نشده است؟

شفیعی، معاون آن زمان مهندسی سایپا گفته بود: «با تغییرات انجام گرفته، ایمنی پراید حتی از تیبا هم بالاتر رفته است. در پراید جدید داخل درب ها ،کف خودرو، جلوی کابین با استفاده از گاردهایی و اضافه کردن ورقه های جدید فلزی، تقویت شده است. بین کابین و کاپوت هم ورقه تقویت شده فلزی قرار گرفته که اجزایی مانند موتور دیگر به داخل  کابین پراید وارد نشوند. داخل داشبورد هم با یک سری لوله و گارد تقویت شده تا قطعات کاپوت وارد اتاق نشوند.»

او در پاسخ به این سوال که این خودرو چند ستاره ایمنی اروپا را می‌گیرد؟ می‌گوید: «نمی‌دانم. تست نکرده‌ایم! چرا که این محصول را که نمی‌خواهیم وارد اروپا کنیم. با این همه این محصول استانداردهای ایمنی را پاس کرده و از موسسات معتبر تایید گرفته است.»

او توضیح داده بود: «بیش از ۳۰ میلیارد تومان بابت این کار خرج کرده‌ایم. تمام محصولات خانواده پراید از پلت‌فرم X100 استفاده می‌کنند که ایرادات موسسه استاندارد در آن حل شده است.»

پراید دو ستاره اروپا را می‌گیرد

البته با توجه به فیلم هایی که سایپا از تست تصادف این خودرو نشان می داد، به نظر می رسد ایمنی این خودرو در حدود دو ستاره ایمنی اروپا باشد. در اروپا سه ستاره ایمنی نشان دهنده ایمنی متوسط و چهار ستاره نشانه ایمنی خوب و پنج ستاره نشانه ایمنی عالی است. در ایران هم اکنون تندر ۹۰ دارای سه ستاره ایمنی، پژو ۲۰۶ دارای چهار ستاره ایمنی و مزدا سه دارای پنج ستاره ایمنی هستند.

رد یک ادعا در خصوص تعداد تصادفات با پراید

البته در مواجه با این سئوال که پراید سالانه بالای دو هزار نفر کشته می دهد، سایپایی ها می گویند تیراژ بالا دلیل این سطح از کشته است. اما یک مقایسه ساده این جواب را به چالش می کشد.

بر اساس آمار پزشکی قانونی پراید در سال ۱۳۹۲ دو هزار و پانصد نفر را به کام مرگ برده بود. این آمار یعنی این خودرو به تنهایی ۱۴ درصد از میزان کشته ای جاده ای ایران را به خود اختصاص داده بود. این در حالی است که این عدد برای خودرو پژو ۲۰۶ حدود دو درصد در همان سال بود. اگر بجای پراید یک خودرو در حد ایمنی پژو ۲۰۶ تولید شود، سالانه حدود ۱۵۰۰ نفر کمتر به کام مرگ خواهند رفت.

تصادف پراید

تیراژ پژو ۲۰۶ تقریبا یک سوم پراید است و در تست تصادف توانسته است چهار ستاره ایمنی را در سال دو هزار میلادی بدست آورد. این بدان معنی است که اگر پراید به اندازه پژو ۲۰۶ امن بود، باید تعداد کشته هایش از ۱۴ درصد به شش درصد کاهش پیدا می‌کرد. یعنی اگر بجای پراید یک خودرو در حد ایمنی پژو ۲۰۶ تولید شود، سالانه حدود ۱۵۰۰ نفر کمتر به کام مرگ خواهند رفت.

ناامن‌ترین خودرو از نظر آمریکایی‌ها

بنا به گفته حسین احمدی‌کیا، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان امنیت پراید 34 سال قبل رد شده، اما 26 سال است که در کشور تولید می‌شود، این در حالی است که این خودرو ۶۰ درصد بیشتر از بقیه خودروهای سواری ایران تصادف منجر به مرگ داشته، قدرت آن پایین است، ضعف بسیار در ستون‌ها داشته و طراحی بدی دارد.

وی افزود:  پراید از سال ۱۳۷۲ به وسیله سایپا در ایران تولید شد، اما هشت سال قبل از ورود به ایران در ژاپن متولد شد و در همان سال پراید ناامن‌ترین خودرو از سوی سازمان امنیت بزرگراه‌های آمریکا لقب گرفت؛ یعنی هشت سال پس از مردود شدن این خودرو وارد کشور می‌شود

پراید سایپا

وی عنوان کرد: از نظر قیمت پراید در بین خودروهای ارزان زیر شش هزار دلار شامل: تاتانانو هند با 3 هزار و ۵۶ دلار، ماروتی ۸۰۰ سوزوکی با 4 هزار و ۹۹۰ دلار، جیلی ام آر با قیمت 5 هزار و ۵۰۰ دلار و ام‌وی‌ام ۱۱۰ با قیمت 5 هزار دلار قرار دارد؛ اما تولید همه‌ این خودروها به جز پراید متوقف شده است.

احمدی‌کیا افزود: طبق آمار، ۵۳ درصد تصادفات منجر به مرگ سواری‌ها مربوط به پراید است، در حالی که ۳۳ درصد سواری‌های موجود در ایران پراید هستند. یعنی یک سواری‌ پراید ۶۰ درصد بیشتر از بقیه خودروهای سواری ایران تصادف منجر به مرگ داشته است. تعداد جانباختگان به ازای هر ۱۰۰ هزار پراید، حدود ۶۹ نفر بوده است، در حالی که پژو ۲۰۶ که خودروی چندان مرغوبی نیز نیست، ۳۱ نفر جانباخته به ازای هر ۱۰۰ هزار خودرو داشته است. بیشترین جانباختگان خودروهای دنیا به ترتیب مربوط به خوردوهای ارزان هیوندای اکسنت با ۱۰٫۴ و کیاریو با ۸٫۴ و فورد فیستا با ۸٫۲ نفر به ازای ۱۰۰ هزار خودرو است.

وی در این خصوص ادامه داد: بنابراین ادعای شرکت سایپا مبنی بر ایمن بودن پراید صحت ندارد. طبق آمار سازمان پزشکی قانونی ایران در سال ۱۳۹۲، حدود ۸۴ درصد حوادث منجر به فوت در پراید مربوط به جاده‌های برون شهری بوده است، که تاییدی بر ناامن بودن آن در جاده‌هاست. پراید در سرعت‌های بالاتر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت ناپایدار بوده و کنترل آن دشوار است.

وی تصریح کرد: شرکت خودروساز ادعا می کند که با طراحی و ساخت ۶۵ قطعه جدید، پراید اصلاح شده است؛ مهمترین آنها تقویت داشبورد، تقویت ستون‌های جلو و وسط و سرشاسی بود. اما به دلیل طراحی بدنه و پلتفرم بسیار قدیمی این خودروی سبک و کم‌توان، امکان تقویت آن با اضافه کردن ورق‌های ضخیم‌تر میسر نبود. حتی تغییر آن به تیبا نیز از نظر ایمنی بسیار مبهم است. عکس‌های تصادفات پرایدهای جدید حاکی از ضعف بسیار در ستون‌ها داشته و طرز جمع شدگی کاپوت و وارد شدن موتور به داخل کابین حاکی از طراحی بد آن دارد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer