شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها - رسانه مجازی نیلسو

در آینده با Siri بیشتر مکالمه می‌کنید؛

شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

  • توسط مارال لاریجانی
Control4 introduces Smart Home OS 3 - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

درحالی‌که HomeKit غالباً دغدغه اصلی اپل نیست، اما اوایل سال جاری در کنگره جهانی توسعه این شرکت، در این مورد چند خبر منتشر شد. مهم‌ترین خبر، فاش شدن ویژگی‌های جدیدی بود که به سیستم عامل آیفون و آیپد اپلiOS 13  افزوده می‌شود و شرکای تجاری HomeKit اپل محصولاتی را معرفی می‌کنند که با برخی از این ویژگی‌ها سازگار خواهند بود. افزودن سازگاری با محصولات بیشتر، سیری را به دستیار قدرتمندتری تبدیل می‌کند؛ چیزی که اپل سال‌هاست از آن عقب مانده است.

میانبرهای سیری یکی از راه‌هایی است که اپل با آن به Siri  قابلیت مکالمه بیشتری می‌دهد؛ اما تلاشی از جانب شما نیز می‌طلبد، چون باید آن را تنظیم کرده و عبارت میانبر خود را ضبط کنید.

بیشتر بخوانید:

مرکز فرمان خانه هوشمند در کاشی‌های روشن

توسعه قابلیت‌های اکوسیستم HomeKit در خانه هوشمند، نشانه خوبی است؛ اپل در این راستا با برندهای آشنا همکاری کرده و می‌تواند کارهای بسیار جالبی انجام دهد. Nanoleaf یکی از محصولات روشنایی هوشمند است و اکنون، یک به‌روزرسانی کاشی‌های روشن Nanoleaf Canvas  را به دکمه‌های قابل تنظیم خانه هوشمند تبدیل و کاربردهای واقعی‌تر و جدیدتری را به این محصول اضافه می‌کند. تصور کنید که یکی از کاشی‌ها را فشار دهید تا تمام چراغ‌های خانه خاموش شود یا تمام سایبان‌ها را باز کند.

Nanoleaf Canvas 9 770x440 - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

 استفاده از کاشی به عنوان مرکز فرمان لمسی خانه هوشمند نه تنها منحصربه‌فرد است، بلکه به‌راحتی قابلیت چند کاربری را فراهم می‌کند که شبیه فرمان صوتی است؛ اما این مشکل را ندارد که مجبور شوید مکالمات خود را متوقف کنید تا دستورالعملی را فریاد بزنید.

کارهای خانه هوشمند را با کمک Siri انجام دهید

همچنین، بروزرسانی‌هایی نیز وجود دارد که راحتی به سبک قدیمی را به ارمغان می‌آورد. ربات جاروبرقی Neato اعلام کرده است که از پاییز سال جاری با میانبرهای Siri  سازگار می‌شود. بنابراین، شما قادر خواهید بود از صدای خود برای شروع، توقف یا پایان تمیز کردن و همچنین بازگشت جاروبرقی به پایه شارژ استفاده کنید یا از آن بخواهید که منطقه خاصی را تمیز کند. میانبرها به دستگاه قهوه‌سازهای هوشمند نیز اضافه خواهند شد تا دستورات ساده‌ای مانند سیری، یک فنجان کوچک قهوه درست‌کن را اجرا کنند.

Moen Smart Shower system 1024x739 - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

در ویژگی جدیدی که قرار است به‌زودی ارائه شود، شرکت Moen  سازگاری هوم‌کیت با سیستم دوش هوشمند Moen را به دوش U خود اضافه می‌کند. از این پس، شما قادر خواهید بود هوشمندانه حمام کنید؛ پیش‌تنظیماتی مثل کنترل دمای آب را به هوم‌کیت اضافه و با فرمان Siri آن را هدایت کنید. 

البته تعداد انگشت‌شماری اخبار تولید محصول همراه به‌روزرسانی‌های هوم‌کیت منتشر شدند. Lifx یک لامپ شمعی 45 دلاری سازگار با هوم‌کیت و با فناوری چند رنگ را معرفی کرد که می‌تواند چندین رنگ را به‌طور همزمان برای افزایش کارایی منتشر کند. آنها همچنین در حال کار روی نوار نوری به قیمت 70 دلار به نام Z TV Light Strip  هستند. این نوارها با آنچه این شرکت LED های منحصربه‌فرد قابل آدرس‌دهی می‌نامد، برای پشت تلویزیون شما طراحی شده که قادر به نمایش چندین رنگ به صورت همزمان هستند.

candle color 1024x683 - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

 از  Dreamscreen و Philips نیز محصولات مشابهی دیده‌ایم که به صورت خودکار با رنگ‌های پخش شده در تلویزیون شما همگام می‌شوند، اما نوار تلویزیون Lifx Z این کار را نخواهد کرد، بلکه می‌توانید از طریق برنامه Lifx  خودتان رنگ‌ها و انیمیشن‌ها را تنظیم کنید. هر دو محصول Lifx در ماه اکتبر عرضه می‌شوند و نوار نور فقط در Best Buy به فروش می‌رسد.

همچنین، Secure Video با تشریح سیاست‌های تهاجمی اپل برای ذخیره‌سازی داده‌ها، موضوع اصلی خانه هوشمند در کنفرانس جهانی توسعه بود که به شما کمک می‌کند از کنترل هر کلیپ ویدئویی ضبط‌ شده مطمئن شوید. یکی دیگر از عناصر Secure Video این است که 10 روز فضای ذخیره‌سازی ویدئویی ابری رایگان را برای هر دوربین فیلمبرداری سازگار با هوم‌کیت یا درگاه ویدئویی فراهم می‌کند.

z light - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

Secure Video یک پیچ جالب در اقتصاد شرکت‌های دوربین امنیتی است. هنگامی که درآمد این شرکت‌ها نه تنها به تولید دوربین، بلکه به اشتراک ماهانه سرویس ذخیره‌سازی ابری بستگی دارد، 10 روز فضای ذخیره‌سازی ابری رایگانSecure Video  مثل قاتل سود است. اما موردی که هنوز از آن اطمینان نداریم این است که آیا  Secure Video  به دوربین‌های هوم‌کیت موجود که برخی از آنها برای ذخیره‌سازی کلیپ‌های ویدئویی از راه دور اشتراک‌های پولی دارند، اضافه خواهد شد؟

neato botvac d7 3 - شرکای اپل در انتظار IOS13 برای هوشمندسازی خانه‌ها

 Logitech اولین شرکتی خواهد بود که با Secure Video سازگار و اواخر امسال به دوربین امنیتی خانگی Logitech Circle 2 موجود اضافه می‎‌شود. این در حالی‌‌ است که این شرکت اعلام کرده هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت، در دسترس بودن یا ذخیره‌سازی برای اشتراک‌های Circle Safe وجود ندارد.

کاربران امیدوارند با Siri مکالمه بیشتری داشته باشند

درحالی‌که هزاران محصول خانگی هوشمند با گوگل و الکسا کار می‌کنند، بخش بزرگی از این محصولات هنوز فاقد سازگاری هوم‌کیت هستند. برخی به دلایل رقابتی مانند محصولات Google Nest و برخی دیگر فقط به این دلیل که دستیار صوتی Siri اپل به اندازه کافی خوب نبوده است که در اولویت تولیدکنندگان قرار گیرد.

گسترش گزینه‌های خانه هوشمند هوم‌کیت، کمترین کاری است که اپل برای رقابت با گوگل و  الکسا می‌تواند انجام دهد. اگر اپل می‌خواهد که این گفتگو را ادامه دهد، مصرف‌کنندگان برای انتخاب خانه‌های Siriمحور خود نیاز به انتخاب‌های بیشتری دارند. انتشار این اخبار نشان می‌دهد که اپل در جهت درست قرار دارد و این کاری است که اپل باید در صورت تمایل برای باقی ماندن در فضای خانه هوشمند، انجام دهد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer