شمارنده موتور - رسانه مجازی نیلسو

شمارنده موتور

چشمی یا سنسور گیربکس را بشناسیم

  • توسط هیئت تحریریه
4 5 - شمارنده موتور

با انژکتوری شدن پیشرانه ها به شکل الکترونیکی، ورود سنسورها و حسگرهای متعدد در این زمینه هرچه بیشتر از گذشته شد. هر کدام از این حسگر ها وظیفه خاص بر عهده دارند که نبود آن ها یا خرابی این سنسورها منجر به خاموشی پیشرانه و یا بدسوزی آن خواهد شد. یکی از حسگرهایی که در تمام پیشرانه ها وجود دارد، چشمی گیربکس است که در واقع یک شمارنده دورهای میل لنگ است.

چشمی گیربکس و کارکرد آن :
سنسور گیربکس که به چشمی گیربکس و حتی سنسور دور موتور نیز شناخته می شود، معمولا بر روی پوسته گیربکس و دقیقا روبروی دندانه های فلایویل قرار داد تا با عبور هر دندانه از روبروی چشمی و ایجاد یک پالس و سپس ارسال اطلاعات به کامپیوتر موتور، میزان پاشش سوخت و باز شدن پولکی هوزینگ هوا و…. تعیین شود. این سنسور می تواند در قسمت های دیگر مثل روی بادامک، روبروی چند پر دلکو (در موتور هایی که دارای دلکو هستند) و… نیز قرار داشته باشد. همان طور که گفته شد وظیفه این سنسور، محاسبه تعداد دورهای گیربکس و خبررسانی به ECU مبنی بر حرکت فلایویل است.

1 6 - شمارنده موتور
عکس 1 : چشمی گیربکس به نام های سنسور گیربکس و سنسور دور موتور نیز شناخته می شود.

علائم خرابی :
سنسور میل لنگ وظیفه دارد تا گردش میل لنگ را به کامپیوتر خودرو اطلاع دهد و بر اساس تعداد دورانی که فلایویل می زند، پارمترهایی در میزان پاشش سوخت و جرقه تنظیم شود. از این رو خرابی و کثیفی این قطعه می تواند از روشن شدن پیشرانه جلوگیری کند و یا مشکلاتی در کارکرد آن پدید آورد. یکی از مواردی که با خرابی این سنسور و یا کثیفی آن شاهدیم، خطا در مقدار دور موتور پیشرانه است. به این معنی که دور موتور از حد مشخصی بالاتر نمی رود و به نوعی ردلاین و کاتاف پیشرانه بسیار پایین تر می آید به شکلی که نمی توان دور موتور را بالا برد. همچنین در برخی مواقع با افتادن در دست اندازهای خیابان، پیشرانه خاموش می شود که نشان از خرابی این قطعه دارد. شایع ترین وضعیتی که با خرابی این سنسور دیده می شود در عدم روشن شدن پیشرانه است. چرا که دستوری به ECU مبنی بر چرخش میل لنگ و فلایویل ارسال نمی شود و از این رو جرقه شمع ها و پاشش انژکتور ها صورت نمی گیرد.

تعویض و نصب :
این سنسور بر روی پوسته فلایویل نصب است که با پیدا کردن محل آن می توان به راحتی و بدون نیاز به دانش و مهارت خاصی، آن را تعویض کرد. فراموش نکنیم که معمولا در اطراف این قطعه مجاری آب موتور قرار دارد و از این رو باید در زمان خنک بودن پیشرانه آن را تعویض کنیم. این قطعه با یک یا دو پیچ در جای خود محکم می شود.

2 6 1024x1024 - شمارنده موتور
عکس 2 : سنسور گیربکس بر روی پوسته گیربکس و بالای فلایویل قرار دارد. این قطعه معمولا با یک یا دو پیچ در محل خود بسته می شود و یک سوکت برق دارد.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
زمان دقیقی برای این قطعه ذکر نمی شود چرا که مثل قطعات مکانیکی در معرض سایش و حرکت نیست. از این رو این قطعه تا زمان خراب شدن می تواند بدون مشکل کار کند. در واقع خرابی این جور قطعات به یکباره اتفاق می افتد و مثل قطعات مکانیکی نیست که با علائمی از پیش بتوان آن را پیش بینی کرد.

3 - شمارنده موتور
عکس 3 : سنسور گیربکس دارای طول عمر خاصی نیست. این قطعه ممکن است چندین سال کار کند و یا به سرعت خراب شود.

مناسب برای چه خودروهایی؟ :
هر چشمی گیربکس برای یک پیشرانه طراحی شده است هرچند که کار تمام آن ها یکی بوده و تفاوتی باهم ندارند. اما اختلافاتی مثل ابعاد و اندازه، محل بسته شدن روی موتور، سوکت اتصال برق و… باعث می شود تا نتوان از چشمی های مختلف به جای هم بر روی پیشرانه های متعدد استفاده کرد. از این رو این قطعه نیز یک قطعه منحصر به فرد برای پیشرانه ها به شمار می آید.

گارانتی و ضمانت :
می توان گفت خرابی قطعات برقی و الکترونیکی در نتیجه کیفیت پایین آن ها و یا غیر اصلی بودن این قطعات، بیشتر از قطعات مکانیکی است. از این رو لازم است تا چشمی گیربکس نیز از فروشگاه های معتبر، مارک و نشان های شناخته شده و معروف، فروشگاه های معتبر و از همه مهم تر با ضمانت قابل برگشت و تعویض قطعه تهیه شود.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
اکثر قطعات برقی خودرو قابل تعمیر نیستند که سنسورها از این جمله هستند. این قطعات در صورت خرابی باید تعویض شوند که سنسور گیربکس نیز در صورت خرابی باید با یک نمونه سالم جایگزین شود. البته در این میان می توان گفت گاهی تمیز کردن ظاهری قطعات می تواند مشکل کارکرد آن ها را برطرف کند که در این زمینه، کثیف شدن چشمی گیربکس با چسبیدن آلودگی به چشمی کوچک جلوی آن، در کارکرد این قطعه اثرگذار خواهد بود. از این رو گاهی مواقع با باز کردن این قطعه و تمیز کردن آن با یک دستمال بدون نیاز به پاک کننده ها، می تواند این قطعه را دوباره به چرخه کارکرد باز گرداند.

4 5 1024x644 - شمارنده موتور
عکس 4 : گاهی مواقع کثیفی نوک سنسور گیربکس که ناشی از چسبیدن براده ها به آن می شود، در کارکرد این قطعه اختلال ایجاد می کند. باز کردن و تمیز کردن آن می تواند دوباره آن را به کار بیندازد.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer