شما برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید! - رسانه مجازی نیلسو

شما برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید!

روزگاری عشق به نشستن پشت میز و حفظ یک حقوق ثابت ماهیانه در میان بسیاری از خانواده‌ها موج می‌زد و بسیاری از جوانان، از این اداره کاریابی به آن شرکت در جستجوی آگهی‌های استخدامی و مصاحبه شغلی، رقابت می‌کردند.

  • توسط شبنم عزیزی
why good employees leave 00 - شما برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید!

هرچند امروز برای بسیاری این شیوه از زندگی و انگیزه کارمند بودن مثل گذشته یک ارزش نیست. اما شرایط شغلی شما چطور است؟ شما هم دوست دارید آینده‌ شغلی‌ این چنینی داشته باشید که با گرفتن پست کارمندی، یک مدیر یا کارفرما به فعالیت شما جهت بدهد، همانطور که بسیاری از شاغلان کارمند سال‌هاست این شرایط را تجربه می‌کنند، اما حاصل این اتفاق چه بوده است؟

بیشتر بخوانید:

به‌طور معمول یک کارمند حقوق ثابتی در پایان هر ماه دریافت می‌کند. اگر مأموریتی انجام داده یا گاهی اوقات اضافه‌کاری، مقداری هم به میزان حقوق او اضافه می‌شود.

هر سال مقداری حقوق او افزایش پیدا می‌کند، البته تورم و قیمت محصولات مصرفی هم، یعنی در اصل حقوق ثابت می‌ماند و قدرت خرید هم افزایش پیدا نمی‌کند، مگر آنکه ترفیع بگیرد و …

روزانه ۸ ساعت کار می‌کند و ۸ ساعت می‌خوابد و ۸ ساعت هم می‌تواند به تفریح و وقت‌گذرانی با خانواده بپردازد. در ادارات دولتی ساعات کار از ساعت ۷ صبح تا ۲ بعدازظهر و در شرکت‌های خصوصی از ساعت ۸ صبح الی ۵ بعدازظهر است. البته این در شرایط خوشبینانه آن است. در بیشتر شرکت‌ها کارمندها مجبور به کار اضافی اجباری می‌شوند و بعضاً برای به دست آوردن حقوق مکفی تا شب سرکار هستند.

خستگی و کم خوابی
کم خوابی و خستگی مفرط از جمله عوارض کار کارمندی است

بیمه بوده و دفترچه بیمه‌ای دارد که هر وقت مریض شد، به دکتر برود و مقدار زیادی از هزینه‌های درمانی را با توجه به دفترچه بیمه تخفیف بگیرد، مبلغی و تعدادی کالا هم به عنوان عیدی دریافت می‌کند.

بعد از ۳۰ سال وقتی که بازنشسته شد مقداری به او پول می‌پردازند و یک دریافتی ماهانه هم به‌عنوان حقوق بازنشستگی دارد. البته این پول پرداختی به عنوان هدیه بازنشستگی و حقوق ماهانه پول اضافه‌ای نیست و در واقع همان پول‌هایی هست که برای بیمه، هر ماه در تمام مدت ۳۰ سال از حقوق اصلی او کسر شده است.

یکسری وام‌ هم وجود دارد برای کارمندان مانند وام خرید خودرو، وام خرید منزل و …اگر نیاز به مرخصی داشته باشند باید کمی منت آقای رئیس یا خانم رئیس را بکشند و معمولاً هفته‌ای ۴۰ ساعت کار می‌کنند؛ البته به‌طور غیرمفید!

آزادی برای کارمندان زیاد اهمیتی ندارد و یک ارزش اساسی محسوب نمی‌شود، امکان اجرای ایده‌های خلاقانه برای کارمندان وجود ندارد و اگر پیشنهادی به مدیر بدهند، معمولاً با عدم پذیرش و خلاقیت مدیر روبه‌رو می‌شوند.

کسب و کار آزاد و فرصت سرمایه‌گذاری

با این حال این نوع نگرش زندگی کارمندی در جامعه که پیش‌تر یک ارزش تلقی می‌شد و بسیاری از استخدام شدن در یک ارگان یا شرکت خوشحال می‌شدند در حال کمرنگ شدن است.

امروزه بسیاری دوست دارند کارفرمای خود باشند، به‌این ترتیب، میزان درآمد این افراد به ساعت کاری‌ آن‌ها بستگی ندارد و می‌توانند به‌راحتی درآمد خود را افزایش دهند، بدون آنکه ساعت کاری آن‌ها افزایش پیدا کند.

امکان پیاده‌سازی ایده‌های جدید برای آن‌ها وجود دارد چون خود آن‌ها ایده‌پرداز، مجری و رئیس کسب و کار هستند. همین موضوع باعث می‌شود امکان پیشرفت در کار برای آن‌ها بسیار بیشتر از کارمندان باشد.

Social Proofing 1 - شما برای زندگی کارمندی ساخته نشده‌اید!

داشتن یک کسب و کار آزاد و سرمایه‌گذاری برای آنچه علاقه‌مندی آن‌هاست بسیار انگیزه‌بخش بوده و حتی حساب بانکی را هم پر از پول می‌کند. شاید دیگر لازم نباشد هرماه در انتظار سود ناچیز بانکی بنشینند.

شاید برخی از کارمندان یکی از دلایل اصلی برای انتخاب شغل خود را در کنار دریافت حقوق ماهانه، بهره‌مندی از امتیاز بیمه و مزایای بازنشستگی بدانند. اما آن طرف تلخ داستان کارمندی این است که با این سبک از زندگی شغلی، در حال زیاد کردن ثروت و دارایی کارفرمای خود هستند و تقریباً تمام کارمندان و کارگران از میزان حقوقی که دریافت می‌کنند ناراضی هستند و همین نارضایتی می‌تواند تأثیر منفی بر کیفیت کار آن‌ها هم داشته باشد. کارمندی که از میزان حقوق دریافتی خود راضی نیست انگیزه لازم برای مؤثر بودن و مفید کار کردن را ندارد و به همین دلیل راندمان کاری او پایین خواهد آمد.

از طرفی، همه کسانی که برای دیگران کار می‌کنند، مدت زمان زیادی را در هفته به کارکردن برای کارفرمای خود اختصاص می‌دهند و این کارفرماست که زمان رفت‌و‌آمد آن‌ها را تعیین می‌کند، همینطور زمان مسافرت، استراحت و تفریح و حتی اگر مایل نباشید به‌اجبار تا دیروقت اضافه‌کاری کنید.

 حالا تصور کنید برای فردی که کارفرمای خود باشد این زمان در اختیار خود اوست؛ برای ساختن و سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکاری که همیشه آرزوی آن را داشته است، هر چه بیشتر روی حرفه و کسب‌وکاری که دوست دارد سرمایه‌گذاری می‌کند دیر یا زود نتیجه مثبت آن را خواهد دید، وقتی برای کسب‌وکار خود مستقل و آزاد سرمایه‌گذاری می‌کند پس روی زمان‌بندی روز خود هم کنترل دارد و هر چه سود و منفعت به دست آید از آن خود او خواهد بود.

گردش پول و درآمد برای سرمایه‌گذاری

فراتر از این‌ها به قول اقتصاددانان، زمانی شما صاحب دارایی خواهید شد که پول خود را به گردش درآورید، آنچه تا پیش از این به همه ما آموخته می‌شد این بود که پس‌انداز کنید، هر چند عمل بدی نیست اما آیا این پس‌انداز ماهانه برای افراد ایجاد درآمد می‌کند؟ مسلماً خیر. اما با سرمایه‌گذاری همان پس‌انداز ماهانه در حوزه‌های مطمئن سرمایه‌گذاری می‌توان پول را به گردش درآورد و درآمدزایی کرد.

با وجود این، لازمه رسیدن به این شرایط ایده‌آل، دور شدن از سبک‌کاری کارمندی و تقویت توان ریسک‌پذیری در خودتان است. اینکه چه‌کاری می‌خواهید انجام بدهید فقط به یک نفر بستگی دارد: خودتان! در غیر این صورت، زندگی کارمندی شما را از ریسک کردن و سرمایه‌گذاری دور می‌کند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer