شهرداری‌ها در چنبرۀ معیوب درآمدهای ناپایدار - رسانه مجازی نیلسو

شهرداری‌ها در چنبرۀ معیوب درآمدهای ناپایدار

  • توسط شبنم عزیزی
45691 - شهرداری‌ها در چنبرۀ معیوب درآمدهای ناپایدار

میزان رضایتمندی شهروندان از کیفیت خدمات شهری و به‌عبارتی نمره‌ای که پایتخت‌نشینان به شهرداری می‌دهند در گرو عملکرد مدیران شهر برای سرمایه‌گذاری در هزینه اداره شهر است. پارامترهایی همچون هوا، ترافیک، ساخت‌و‌ساز، خدمات تفریحی و رفاهی و سرویس‌دهی شهرداری، ارتباط معناداری با کیفیت زندگی شهری و داشتن حس آرامش و آسایش در شهروندان تهرانی دارد، آیتم‌هایی که اکنون عمده‌ترین نارضایتی‌های شهروندان از آن‌ها محسوب می‌شود.

237b1c74 6213 4049 9164 adaf3539e811 - شهرداری‌ها در چنبرۀ معیوب درآمدهای ناپایدار

بیشتر بخوانید:

بر اساس گزارش‌های مالی و اقتصادی از شهرداری‌ها، این نهادها برای تأمین مخارج اداره شهر از دو منبع درآمدهای داخلی شامل دریافتی‌های مستقیم از عوارض مستغلات … و درآمدهای خارج از سازمان مانند عوارض آب، برق … و کمک‌های بلاعوض دولت کسب درآمد می‌کنند.

وزنه سنگین درآمدهای ناپایدار شهرداری

اما از آنجایی که این چرخۀ مالی و اقتصادی مدیریت شهری معیوب است وضعیت شهر و شهروندان هم مطلوب نیست و سال‌هاست که نبود منابع درآمدی پایدار تهران را آسیب‌زا کرده است. هرچند سرعت رشد و توسعه تهران طی سال‌های گذشته را نباید نادیده گرفت اما تهران نیازمند برنامه‌های راهبردی و عملیاتی قوی‌تری است تا پاسخگوی کیفیت زندگی شهرنشینی شهروندانش باشد.

به گفتۀ مدیران شهری نزدیک به ۷۰ درصد از منابع شهرداری تهران در حال حاضر از طریق درآمدهای ناپایدار تأمین می‌شود، منابعی که محور آن ساخت‌و‌ساز است، این در حالی است که فروش تراکم در نبود منابع درآمدی پایدار، در درازمدت تنها به افزایش مسائل و مشکلات بیشتر در اداره شهر ختم می‌شود.

به گفتۀ مدیران شهری نزدیک به ۷۰ درصد از منابع شهرداری تهران در حال حاضر از طریق درآمدهای ناپایدار تأمین می‌شود، منابعی که محور آن ساخت‌و‌ساز است.

به‌عنوان مثال، در گذشته منابع اصلی درآمدهای شهر تهران توسط سازندگان بناها تأمین می‌شد، به شکلی که به جای پرداخت عوارض توسط 9 میلیون نفر تمام هزینه‌های شهرداری توسط 200 تا 250 هزار نفر تأمین می‌شد. یکی از تبعات این وضعیت زمانی است که ساخت‌و‌سازها وارد مرحله رکود می‌شود تا شهرداری‌ها برای تأمین منابع شهرداری تهران با چالش‌های جدی روبه‌رو ‌شوند.

هزار شهرداری ورشکسته در کشور

چندی پیش بود که رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد هزار شهرداری در کشور ورشکسته هستند و امکان تأمین هزینه‌های خود را ندارند چه برسد به آنکه برای زیرساخت‌های عمرانی شهر هزینه کنند. رضایی هشدار داده بود که شهرداری‌ها وضع خوبی ندارند و در حالی که به درآمد پایدار نیاز دارند نزدیک به 90 درصد درآمدهای خود را از محل مسکن و ساخت‌و‌ساز تهیه می‌کنند و وقتی که ساخت‌و‌ساز در رکود باشد شهرداری‌ها به شدت آسیب می‌بینند.

شهرداری‌ها ناچار به تجدید نظر در ساختار درآمدی خود و نحوه حصول درآمدهای پایدار هستند. به این معنی که با یکسری اصلاحات قانونی، فرصت‌های درآمدی جدیدی تعریف کنند تا به منابع درآمد شهری اضافه شود.

حالا کمبود منابع مالی عمده‌ترین مشکل مدیران است. علیرغم آنکه کارشناسان شهری سال‌هاست بر این موضوع پافشاری می‌کنند شهرداری‌ها ناچار به تجدید نظر در ساختار درآمدی خود و نحوه حصول درآمدهای پایدار هستند. به این معنی که با یکسری اصلاحات قانونی، فرصت‌های درآمدی جدیدی تعریف کنند تا به منابع درآمد شهری اضافه شود.

اگر اشاره‌ای به تجربه دنیا در نحوه اداره شهرها داشته باشیم، طبق بررسی‌های صورت گرفته 50 درصد درآمدهای شهرداری‌ها وابسته به عوارض و مالیات است حال آنکه در کشور ما این سهم بسیار اندک و کمتر از 10 درصد است. پرسش اینجاست که چرا مدیریت شهری اراده‌ای برای تغییر این ساختار معیوب درآمدی شهرداری‌ها را ندارد.

آیا سهولت در کسب درآمدهای ناشی از فروش تراکم و عوارض ساخت و ساز عامل اصلی است یا پرهیز از دردسرهای ناشی از دریافت مالیات و عوارض از شهروندان! باید توجه داشت تهران کلانشهری 14 میلیونی است که بار مسائل و مشکلات سایر شهرهای بزرگ وکوچک را هم به دوش می‌کشد. نبود منابع درآمدی پایدار مشخص، بی‌توجهی دولت‌ها به توسعه زیرساخت‌ها، نگاه صرفاً درآمدی دولت به پایتخت و سایر مسائل و مشکلات دست به دست هم داده است تا مسائل و مشکلات پایتخت‌نشینان مضاعف شود.

بدهی شهرداری به بانک‌ها

1547128570 عوارض ۳ هزارتومانی برای ۵ تونل تهران و اتوبان صدر در دست بررسی شورای شهر است 1024x484 - شهرداری‌ها در چنبرۀ معیوب درآمدهای ناپایدار

نمونۀ آن وضعیت بدهی شهرداری به بانک‌هاست، طبق گزارش‌های منتشره از سوی مسؤولان شهرداری تهران حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار است، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران، که ۶ هزار تومان آن مربوط به پیمانکاران مناطق و حدود ۶ هزار تومان دیگر مربوط به پیمانکاران سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

چیزی معادل ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان مربوط به تملک‌هایی است که شهرداری تهران در طرح‌های عمرانی خود انجام داده که این املاک متعلق به افراد و یا نهادهای نظامی است. مابقی بدهی شهرداری، مربوط به آرایی است که به‌صورت حقوقی و قضایی علیه شهرداری تهران صادر شده و بخش زیادی هم قطعی است. سال گذشته ۵۲ هزار تومان بوده الان و با توجه به سود بانکی یکساله اخیر، بین ۵۵ تا ۶۰ هزار تا میلیارد تومان است.

از دیگر چالش‌های شهرداری‌ها به موازات مشکلات درآمدی فعلی، پرداخت نکردن سهم حضور دستگاه‌های دولتی در شهر است، از طرفی مدیریت شهری بعضاً بخشی از درآمد خود را صرف ارائه خدمات به دستگاه‌های دولتی می‌کند، از طرف دیگر به دلیل نبود مدیریت یکپارچه شهری بسیاری از درآمد‌های این کلانشهر از مالیات و انواع عوارض به اشکال مختلف به جیب دولت می‌رود. باید گفت سال‌هاست نگاه درآمدی به شهر تهران از سوی دولت‌ها پاشنه آشیل پیشرفت پایتخت در سال‌های متمادی بوده است.

این در حالی است که تهران نیازمند استقلال درآمدی از همه فعالیت‌های درون منطقه‌ای و برون منطقه‌ای است تا سرعت توسعه‌ای خود را افزایش دهد، یعنی باید برنامه کلان برای تامین درآمد منطبق با برنامه‌های توسعه‌ای کشور داشته باشد. حال باید دید برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های مدیریت جدید شهری چگونه شهر و نیازهای آن را برآورده می کند.

به نظر می‌رسد تقریباً دغدغۀ اغلب مدیران شهری از گذشته تاکنون در حوزه درآمد و درآمدزایی این بوده است که شهرداری یک سازمان مستقل باشد و روی پای خودش بایستد و دارای منابع درآمدی پایدار باشد اما اینکه چقدر از ظرفیت‌های موجود در شهرداری تهران استفاده شود موضوعی است که باید تلاش شود تا برنامه منسجمی برای استفاده از انبوه این ظرفیت‌ها پیش‌بینی شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer