طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟ - رسانه مجازی نیلسو

طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟

  • توسط جواد محمدی
5 - طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟

ریپ زدن پیشرانه یکی از شایع ترین عیوبی است که در یک موتور رخ می دهد و بسته به علت آن می تواند با دردسر های کمی همراه شود و یا برعکس، هزینه های زیادی به بار آورد. ریپ زدن ها گاهی در استارت اولیه و روشن شدن تازه موتور رخ می دهد و گاهی در حرکت و با دور های بالاتر. هم چنین می توان این عیوب را به طور کلی ناشی از سه قسمت مجموعه برق و جرقه زنی، مجموعه تزریق سوخت و هم چنین سیلندر و سرسیلندر دانست.

سیلندر و سرسیلندر :
سوختن واشر سرسیلندر می تواند منجر به نفوذ آب به درون پیشرانه و نشستن بر روی شمع خودرو شود. وقتی واشر سر سیلندر می سوزد، معمولا در بین دو سیلندر مجاور، راهگاه های آب موجود در روی واشر سرسیلندر از بین می رود. این اتفاق باعث می شود تا آب سیستم خنک کاری بتواند به درون سیلندر ها نفوذ کند. اگر میزان نفوذ زیاد باشد که باید سریعا واشر سرسیلندر تعویض شود اما اگر این میزان نفوذ کم باشد، در حین کارکرد چندان به چشم نخواهد آمد. اما در زمان طولانی خاموش بودن پیشرانه، این آب به درون موتور نفوذ کرده و با بخار شدن، بر روی شمع خودرو می نشیند که باعث می شود تا در زمان استارت زدن و روشن شدن پیشرانه، کمی پیشرانه ریپ بزند. معمولا با کارکرد چند دقیقه ای موتور و گرم شدن شمع، این حالت از بین می رود. همین اتفاق می تواند از ناحیه روغن سوزی پیشرانه رخ دهد. روغن سوزی نیز منجر به نشستن بخارات روغن بر روی شمع می شود و اثر جرقه آن را کم می کند. این عیب خصوصا در هوای سردتر خود را بیشتر نشان می دهد چرا که از بین رفتن این لایه روغن ایجاد شده به روری شمع ها، بیشتر زمان خواهد برد. این عیب نیز با کمی گرم شدن شمع از بین می رود اما رفع آن زمان زیاد تری از حالت واشر سوزی نیاز دارد.

1 16 1024x768 - طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟

مجموعه برق رسانی :
شایع ترین علل ریپ زدن ناشی از مجموعه برق رسانی خودرو است. جدا از این که یک برق دزدی و اتصالی کوتاه نیز می تواند در کارکرد پیشرانه اثر منفی بگذارد، عیب و ایراد در بخش هایی مثل شمع و وایر ها، ضعف کویل، تنظیم نبودن پلاتین در خودرو ها پلاتینی و… نیز اثری کاملا مشهود در کارکرد پیشرنه خواهند داشت که این عیوب معمولا در زمان کارکرد موترو با دور بالا تیز دیده خواهد شد. سوختن شمع و یا تنظیم نبودن دهانه آن می تواند منجر به تولید جرقه ای ضعیف شود که در نتیجه کارکرد پیشرانه را مختل نماید. هم چنین در خودرو های کاربراتوری با برق پلاتینی، تنظیم نبودن دهانه پلاتین و یا خال زدن آن نیز اثری کاملا واضح در کارکرد موتور، ریپ زدن آن و توان تولیدیش خواهد گذاشت. ادوانس و یا ریتارد بودن خارج از عرف پیشرانه نیز منجر به ریپ زدن آن خواهد شد. اما نکته ای در تمام خودرو ها یکسان است، ضعف کویل و نیم شوز شدن آن است که می تواند کیفیت و قدرت جرقه تولیدی را کاهش دهد و در نتیجه پیشرانه ریپ بزند.

2 8 1024x768 - طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟

مجموعه تزریق سوخت :
وقتی سوخت به خوبی به سیلندر ها نرسد، نتیجه کار به صورت ریپ زدن موتور خصوصا در دور های بالاتر که پیشرانه به سوخت بیشتری نیاز دارد، خواهد شد. این عدم ارسال صحیح و دقیق سوخت می تواند ناشی از کثیفی فیلرت سوخت، ضعف پمپ بنزین، نشتی در مسیر و هوا کشیدن مجاری سوخت رسانی، ایراد در انژکتور ها و یا کاربراتور، ضعف در شیر فشار شکن و یا مسیر برگشت سوخت به باک، ورود ناخالصی و کثیفی در مجاری سوخت رسانی و… باشد. وقتی سوخت وارده به موتور برای سوخت رسانی ناکافی باشد و یا میزان نسبت ترکیب آن با هوا درست نباشد، منجر به کم کاری و ریپ زدن پیشرانه خواهد شد.ترکیب نادرست نسبت سوخت و هوا ناشی از تنظیم نبودن کاربراتور خواهد بود که این عیب در خودرو های انژکتوری بسیار به ندرت دیه خواهد شد. اما ایراد در انژکتور ها می تواند همان اثر ریپ زدن پیشرانه را داشته باشد. ضمن این که ضعف پمپ بنزین و یا کثیفی فیلتر سوخت، ایراد در مسیر برگشت بنزین اضافی به باک و یا وجود ناخالصی در مسیر سوخت نیز به معنی نرسیدن میزان سوخت کافی به سیلندر ها خواهد بود که در دور های بالای موتور که نیاز به سوخت و هم چنین برق منظم و قوی بیشتر خواهد بود، اثر خود را بیشتر نشان خواهد داد.

3 9 1024x687 - طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟

تایم نبودن دقیق موتور :
تنظیم نبودن پیشرانه نیز یکی از دلایل ریپ زدن موتور است که می تواند بسته به شدت آن، اثری متفاوت داشته باشد. این عیب به صورت خفیف نیز می تواند حتی در تنظیم تسمه تایم خودرو نیز دیده شود به این معنی که اشتباه به اندازه یک دندانه در تایم گیری خودرو ها می تواند منجر به ریپ زدن موتور شود. تنظیم نبودن پیشرانه هم چنین می تواند ناشی از خرابی سنسور های بخش های مختلف پیشرانه شود که البته با اثراتی مثل دود کردن و… خود را نشان می دهد.

ایراد در استپر موتور :
استپر موتور وظیفه تنظیم دور درجای پیشرانه را به عهده دارد. ریپ زدن پیشرانه در حالی که موتور در حالت دور درجا کار می کند، می تواند ناشی از خرابی این قطعه باشد. البته می توان گفت که ریپ زدن موتور به خاطر ایراد در استپر موتور حالتی متمایز از دیگر علل گفته شده دارد.

4 9 1024x680 - طپش قلب در خودرو شایع ترین علل ریپ زدن موتور خودرو چیست ؟
قبلی «

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer