ظاهر بینی پیشرانه - رسانه مجازی نیلسو

ظاهر بینی پیشرانه

چگونه از روی برخی از نشانه های ظاهری پیشرانه به عیب آن پی ببریم ؟

  • توسط هیئت تحریریه
6 - ظاهر بینی پیشرانه

با بروز عیب و ایراد در پیشرانه خودرو، نشانه هایی از این کارکرد ناصحیح بر بخش ها و قطعاتی باقی می ماند که می توان از روی آن ها تا حد بسیاری زیادی به عیب پیش آمده پی برد. به عبارت دیگر همان طور که می توان از روی شمع موتور خودرو به مشکلات موجود در پیشرانه رسید، برخی علل ظاهری دیگری نیز وجود دارد که می توان از روی آن ها به مشکلات دیگری از جمله وضعیت واشر سرسیلندر، وضعیت سوخت و ساز پیشرانه خودرو، روغن سوزی و … پی برد.

ریپ زدن پیشرانه :
ریپ زدن پیشرانه علل و دلایل مختلفی دارد. وقتی پیشرانه در حال کار کردن دچار ریپ زدن و کارکرد نادرست می شود، ایراد ممکن است از قسمت برق خودرو، سوخت رسانی و یا سیستم دور آرام آن باشد. همان طور که گفته شد، اگر پیشرانه در حالت درجا دچار ریپ زدن است، این عیب می تواند ناشی از خرابی استپر موتور پیشرانه در  موتور های انژکتوری و یا کثیفی مجاری دور آرام درون کاربراتور باشد. اما اگر در دور های بالاتر نیز این عیب وجود دارد، باید ریشه های آن را در برق و سوخت رسانی پیشرانه جستجو کرد. خرابی شمع ها، ضعف برق سر شمع ها که می تواند از خرابی کویل و یا وایر ها باشد، ضعیف شدن پمپ بنزین و کثیفی فیلتر بنزین یا هوا کشیدن مسیر سوخت رسانی و یا ایراد در مسیر برگشت سوخت به باک و… از مهم ترین و شایع ترین علل ریپ زدن خودرو هستند.

2 14 - ظاهر بینی پیشرانه

روشن نشدن پیشرانه :
با فرض این که درون مخزن سوخت خودرو، سوخت به میزان کافی وجوددارد و ایرادی از سمت پمپ بنزین نیست، روشن نشدن موتور خودرو می تواند از قسمت هایی مثل رله دوبل، سنسور روی فلایویل یا همان چشمی گیربکس، ایراد در بخش جرقه زنی شمع ها و… باشد. در خودرو های کاربراتوری، سر ریز شدن سوخت از کاربراتور می تواند باعث خفگی موتور شود. در خودرو های انژکتوری نیز خرابی رله دوبل و در برخی پیشرانه ها، خرابی و کثیفی سنسور میل بادامک و چشمی گیربکس باعث می شود تا جرقه ای سر شمع ها زده نشود و در نتیجه پیشرانه روشن نگردد. ضمن این که بروز ایراد در بخش گاز خودرو در خودرو های دوگانه سوز، عمل کردن سنسور اینرسی خودرو و هم چنین فعال شدن دزدگیر نیز می تواند منجر به عدم ارسال جریان الکتریسیته به سر شمع ها شود.

3 16 1024x768 - ظاهر بینی پیشرانه

نشانه های واشر سوزی سر سیلندر :
وقتی پیشرانه خودرو بیش از حد گرم شود و یا ایرادی در آن مثل تاب گرفتن سر سیلندر پیش آید، واشر سر سیلندر می سوزد و در نتیجه در کارکرد پیشرانه اختلال پیش خواهد آمد که هر کدام نشانه های مخصوص به خود را خواهند داشت. برای مثال متورم شون شیلنگ های رادیاتور و یا شنیدن صدای خروج هوای فشرده از رادیاتور در زمان باز کردن درب آن، نشانه هایی از ورود کمپرس از سیلندر ها به بخش خنک کاری پیشرانه است. اما اگر همراه با این نشانه ها، درب روغن موتور نیز شیری رنگ شده است و یا درون رادیاتور چربی مشاهده می شود و به درب آن، ناخالصی هایی شبیه به گِل چسبیده باشد، وضعیت کمی حاد تر خواهد بود و این نشانه ها، خبر از ورود آب و روغن به مجاری یکدیگر و به عبارتی سوختن شدید تر واشر سر سیلندر می دهند.  

4 13 1024x576 - ظاهر بینی پیشرانه

دود خروجی از اگزوز :
دود اگزوز نیز یکی از بهترین راه ها برای درک وضعیت سوخت و ساز پیشرانه است. به نحوی که اگر دود خودرو سیاه بود، به معنی کثیفی فیلتر هوا و یا ترکیب نادرست مخلوط سوخت و هواست. دود سفید ناشی از سوختن آب درون سیلندر هاست که به خاطر واشر سوزی سر سیلندر رخ می دهد. دود آبی از سوختن روغن درون سیلندر ها به خاطر ضعف در رینگ های پیستون و یا خرابی واشر های ساق سوپاپ و گذر روغن از آن هاست. ضمن این که دود خاکستری نیز به خاطر تنظیم نبودن موتور است.

5 8 - ظاهر بینی پیشرانه

کاهش روغن درون پیشرانه :
اول از همه باید بدانیم که مقداری از روغن درون پیشرانه به خاطر دمای زیاد موتور، بخار می شود و مقداری از این بخار نیز همراه با هوای ورودی به موتور، وارد سیلندر ها شده و می سوزد. اما این میزان از بخار روغن اندک است و می تواند بسته به نوع موتور خودرو، نوع روغن، گرانروی آن، دمای محیط، میزان کارکرد پیشرانه و… تغییر کند. اما اگر میزان بخار شدن روغن بیش از حد باشد باید به دنبال راه حل آن باشیم. در این زمان بهتر است تا با مشورت با یک کارشناس، نوع روغن خود را تغییر دهیم و اگر باز هم بهبودی حاصل نشد، نشانه های روغن سوزی را در پیشرانه پی بگیریم.

کاهش سطح آب :
معمولا کاهش سطح آب درون رادیاتور به علت وجود نشتی در بخش خنک کاری موتور و یا ضعیف شدن و سوختن واشر سرسیلندر است. در حالت اول معمولا خبری از وجود هوای فشرده در رادیاتور نخواهد بود اما در حالت دوم، نشانه های واشر سوزی را باید دنیال کرد.

6 1024x682 - ظاهر بینی پیشرانه

سخت روشن شدن پیشرانه :
معمولا در هوای سرد، پیشرانه با خشکی و سختی بیشتری روشن می شود که امری طبیعی است. اما اگر این حالت از وضعیت معمول آن حاد تر باشد و در زمان روشن شدن، دود خروجی از اگزوز بوی خام سوزی یا روغن سوزی بدهد، باید به دنبال علت این دو پدیده باشیم. معمولا با واشر سوزی، آب درون سیلندر ها بخار شده و با خاموش کردن پیشرانه بر روی شمع ها می نشیند. ضمن این که آب از واشر سر سیلندر نیز عبور کرده و وارد سیلندر ها شده و وضعیت را حاد تر می کند. در این حالت روشن شدن موتور با سختی همراه خواهد بود. در زمان روغن سوزی نیز، روغن موجود در سیلندر ها، لایه ای نازک بر روی شمع ها ایجاد می کند که به مراتب وضعیتی حاد تر از واشر سوزی را ایجاد خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer