عیب یابی چرخِ گردون - رسانه مجازی نیلسو

عیب یابی چرخِ گردون

  • توسط جواد محمدی
17 - عیب یابی چرخِ گردون

تایر راه ارتباطی خودرو با زمین است و از این نظر اهمیت فوق العاده پیدا می کند چرا که بروز کمترین عیب در این قطعه از خودرو، می تواند کاملا بر رروند رانندگی و کیفیت آن اثر بگذارد و حتی ایمنی حرکت و خودرو را تحت تاثیر قرار دهد. این اهمیت در خودرو های سنگین و تجاری، به مراتب بیشتر از خودرو های سواری خواهد بود چرا که هم تایر ها زیر بار بیشتری قرار دارند و هم بروز مشکل در آن ها، با وسعت بسیار بیشتری خود را نشان می دهد و در خودرو های مسافری نیز جان افراد زیادی به سلامت این قطعه وابسته است. شرکت کانتیننتال به عنوان یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین شرکت های سازنده لاستیک خودرو و خصوصا خودرو های سنگین، اقدام به انتشار شایع ترین شکل ازخرابی تایر ها و علت آن ها کرده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. قابل ذکر است که این معایب را می توان در تایر خودروهای سبک نیز مشاهده و عیب یابی کرد.

کنده شدن لبه تایر از جمله مواردی است که عمر کاری تایر را به شدت کاهش می دهد. گرم شدن بیش از حد کاسه چرخ ها در اثر ترمز های شدید، منجر به خشک شدن لبه تایر خواهد شد. سپس در صورت بد جا زدن و اشتباه در بیرون آوردن تایر از رینگ، پارگی لبه تایر خشک شده دور از انتظار نخواهدبود. هم چین عدم استفاده از روانکاری مثل گریس در این زمان، می تواند بروز این حالت را تشدید کند.

عیب یابی چرخِ گردون

پارگی خطی در سطح بیرونی تایر و حالتی شبیه به بریده شدن آج ها، می تواند به علت فشار زیاد هوا در تایر و هم چنین همراه داشتن بار زیاد و حرکت در این حالت با سرعت بالا در زمین های ناهموار باشد که در اثر برخورد تایر با اشیا برنده و نوک تیز مثل سنگ های سخت، پارگی تایر رخ خواهد داد. بهتر است در این زمان که بار سنگین و مسیر حرکت ناهموار است، با سرعت کم حرکت کنیم و باد تایر را تنظیم کرده و یا حتی کمی کاهش دهیم

عیب یابی چرخِ گردون

ترکیب نادرست از تایر های مختلف با شکل و آج متفاوت در محوری که متحرک است و محرک نیست، می تواند منجر به خوردگی نامتقارن و برهم ریختن شکل آج تایر شود. در این حالت بهتر است تا لاستیک را در محور محرک و پیش برنده خودرو قرار دهیم.

عیب یابی چرخِ گردون

در محور هایی که دارای تایر های جفت است، گیر کردن سنگ در بین دو لاستیک و عدم خروج آن باعث خوردگی دیواره لاستیک خواهد شد. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا راننده در زمان چک کردن وضعیت فشار هوای تایر ها، لاستیک های جفتی را نیز از این نظر کنترل و بررسی نماید. اما نکته مهم در این است که برای خارج کردن سنگ از بین دو لاستیک، از اهرم و فشار تا حد ممکن استفاده نشود و با کم کردن باد تایر، سنگ را از بین دو لاستیک خارج کنیم تا در حین خروج، به دیواره ها آسیب نرسد.

عیب یابی چرخِ گردون

پارگی سراسری در طول محیط دایره لاستیک، ناشی از وجود یک جسم خارجی در داخل گلگیر خواهد بود. نتیجه این آسیب، کاهش شدیدی در عمر لاستیک خودرو خواهد بود. بررسی فضای داخلی گلگیر ها می تواند راننده را به علت خارجی این پدیده برساند.

عیب یابی چرخِ گردون

ساییدگی شدید یک نقطه از تایر، می تواند در اثر ترمزگیری های شدید و قفل شدن تایر بر روی زمین و در نتیجه سایش ناگهانی آن باشد چرا که سایش لاستیکی که در زیر بار زیاد قرار دارد، می تواند به یکباره رخ دهد. این حالت بیشتر بر روی تریلر و خودرو های فاقد سیستم ضد قفل ترمز رخ خواهد داد و از مهم ترین روش های دوری از بروز این پدیده، ترمز های منقطع به جای ترمز های شدید یکسره است. ضمن این که تنظیم ترمز ها نیز از دیگر راهکار های دوری از این حالت است تا به جای اینکه یک تایر قفل شود و تایر دیگر آزادانه بچرخد، تمام چرخ ها با نیروی ترمز یکسان و برابر به کاهش سرعت خودرو کمک کنند.

عیب یابی چرخِ گردون

اختلاف در ابعاد دو تایری که در کنار هم در محور خودرو های سنگین قرار می گیرد باعث می شود تا یک تایر فشار بیشتری تحمل کرده و سایش بیشتری داشته باشد. این حالت در زمانی که فشار باد دو تایر باهم یکی نباشد، شدید تر است و سایش تایر کم فشار بالاتر خواهد بود چرا که در حین حرکت، سطح تماس بیشتری با زمین خواهد داشت. این وضعیت البته می تواند در نتیجه خرابی قطعات و اتصالات چرخ مثل بالبرینگ و مفصل ها نیز رخ دهد.

عیب یابی چرخِ گردون

سایش از بغل تایر از جمله خطرناک ترین خرابی های لاستیک است که در نتیجه برخورد با دیواره ها و یا سنگ های بزرگ قرار گرفته در جاده های ناهموار رخ می دهد. در این صورت باید به صورت مداوم به بررسی وضعیت تایر پرداخت و در صورتی که ترک ها و ساییدگی ها بیشتر شد، لاستیک معیوب را در قسمتی از خودرو قرار داد که در صورت ترکیدن نیز، خطر کمتری ایجاد کند. بهتر است تایر را در این صورت در تریلر و یا در محور های عقب خودرو نصب کرد و در صورت پیشروی بیشتر ساییدگی ها و پارگی ها، بهتر است آن را تعویض کنیم.

عیب یابی چرخِ گردون

در خودرو های سنگین در زمان ترمز های شدید، خصوصا اگر ترمزگیری هم زمان با عبور از یک عارضه زمین مثل سرعت گیر باشد، لاستیک ممکن است کمی در رینگ جابجا شود. در این حالت اگر لبه رینگ ایراد داشته باشد و یا عوامل خارجی مثل شن و سنگ ریزه در لبه رینگ جای گرفته باشند، حرکت لاستیک منجر به سایش و پارگی آن خواهد شد. در این حالت باید رینگ و لبه آن را بررسی کنیم و در صورت خمیدگی و یا ایراد در لبه، آن را تعمیر کرده و حتی تعویض نماییم.

عیب یابی چرخِ گردون

برخی از افراد اقدام به آج انداختن روی تایر های صاف می کنند که در برخی از مواقع، تایر به حدی خورده شده است که با این کار، سیم های لاستیک مشاهده می شود. در این وضعیت استفاده از تایر یعنی رفتن به ملاقات خطر و باید بدانیم که تایر در این حالت هم خطر ترکیدن بالایی دارد و هم احتمال پنچری آن بیشتر خواهد بود.

عیب یابی چرخِ گردون

دیواره تایری که به مدت زیادی با فشار باد کم و یا در حالت پنچری حرکت کرده باشد، می شکند و این حالت باعث می شود تا از دیواره دچار فرسایش شدید و در نهایت پارگی شود. باید بدانیم که حرکت با لاستیک در این دو حالت، در محور هایی که دارای دو تایر هستند می تواند به تایر بغلی نیز آسیب وارد کند. پس شرکت های سازنده تایر توصیه می کنند که در صورت پنچر شدن، همیشه سریعا توقف کرده و تایر را تعویض کنیم چرا که حتی تایر اگر کاملا هم فرسوده باشد و قصد کنار گذاشتن آن را داریم، باز هم نباید اجازه دهیم به تایر کناری آسیب وارد کند.

عیب یابی چرخِ گردون

فشار بیش از حد هوای تایر، تقسیم نامتناسب بار در خودرو و یا بالا بودن میزان سفر با لاستیکی که دارای فشار هوای بالایی است، باعث خوردگی نامتوازن تایر از قسمت وسط می شود.

عیب یابی چرخِ گردون

پارگی دیواره و فاق لاستیک  که در اثر برخورد با اشیا تیز مثل شیشه، سنگ، فلز و…. اتفاق می افتد، باید کاملا زیر نظر گرفته شود و در صورتی که این خراش عمیق است، تایر را تعویض کرده و یا در محلی که خطر کمتری ایجاد می کند قرار داد. پارگی های کوچک را نیز می توان با رعایت شرایط ایمنی و احتیاط، تعمیر و یا اصطلاحا آپارات کرد. اما باید بدانیم که باز هم بهتر است از تایر تعمیر شده با احتیاط بیشتری استفاده کنیم.

عیب یابی چرخِ گردون

خوردگی شدید تایر از یک طرف، بیشتر در لاستیکی های تریلر رخ می دهد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل، بار با ارتفاع زیاد است که دارای تقطه ثقل بالایی باشد و اصطلاحا به یک طرف لنگر بیندازد و به این ترتیب، تایر از یک طرف زیر بار شدیدی برود. بار در صورتی که به خوبی مهار نشود و یا تقسیم وزن آن به درستی صورت نگیرد نیز می تواند منجر به بروز این پدیده شود. هم چنین در تریلر هایی که با اتصال به پشت کامیون بسته می شوند، خم بودن میله اتصال می تواند باعث ایجاد فشار نامساوی به یک طرف شده و تایر را از یک طرف تحت سایش شدید قرار دهد.

عیب یابی چرخِ گردون

کنده شدن آج به صورت کوچک اما کنار هم، ناشی از رانندگی در مسیر های سنگی و شنی است که این اتفاق در محور فرمان پذیر خودرو و در حین فرمان گرفتن رخ می دهد. بهتر است در این مواقع فشار باد تایر را کمتر کنیم تا در مواجهه با سنگریزه ها، تایر انعطاف بیشتری داشته باشد.

عیب یابی چرخِ گردون

کنده شدن ریشه ای آج تایر نیز ناشی از برخورد لاستیک با عوامل خارجی نوک تیز همچون سنگ های سخت، شیشه، قطعات فلز و… است. این تایر را می توان با روش های آپاراتی و توسط یک اوپراتور ماهر، تعمیر کرد.

عیب یابی چرخِ گردون

سایش تایر از بغل ها می تواند در نتیجه کم بودن فشار هوای درون لاستیک از حد استاندارد آن، حرکت با سرعت بالا در پیچ ها، بار با ارتفاع و نقطه ثقل بالا و عدم مهار درست بار اتفاق بیفتد .

عیب یابی چرخِ گردون
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer