فلایویل یا چرخ طیار - رسانه مجازی نیلسو

فلایویل یا چرخ طیار

  • توسط جواد محمدی
4 - فلایویل یا چرخ طیار

یکی از قطعاتی که در انتهای تمام پیشرانه های درون سوز دیده می شود، قطعه ای دایره ای شکل با دندانه هایی منظم است که به آن فلایویل گفته می شود. این قطعه را می توان در انتهای هر پیشرانه ای دید که بعد از آن صفحه کلاچ و سپس دیسک قرار می گیرد. در گیربکس های اتوماتیک نیز بعد از فلایویل، توربین قرار دارد. از آن جا که این قطعه محل نصب دنده استارت است، بنابراین در تمام خودروها با هر نوع گیربکسی دیده می شود با این تفاوت که ابعاد و اندازه آن متفاوت خواهد بود.

کارکرد فلایویل :
کارکرد اصلی فلایویل برای قرارگیری دنده استارت روی آن است. دنده استارت که یک صفحه فلزی دندانه دار است، روی این قطعه سوار شده و زمانی که استارت می زنیم، فلایویل به چرخش در آمده و چون فلایویل در انتهای میل لنگ نصب است، منجر به حرکت پیستون ها و در نهایت روشن شدن موتور خودرو خواهد شد. اما این قطعه در بالا آمدن پیستون هایی که قرار است دود را از سیلندر ها خارج کنند و یا هوای درون سیلندرها را فشرده کنند نیز موثر است. همچنین این قطعه در ایجاد یک تعادل وزنی در پیشرانه و یک نیروی کمکی به چرخش میل لنگ نیز کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای این قطعه، قرارگیری صفحه کلاچ بر روی آن است.

همان طور که گفته شد، فلایویل در انتهای پیشرانه بر روی میل لنگ پیچ می شود. روی آن صفحه کلاچ قرار می گیرد و در پشت صفحه نیز دیسک نصب می شود. به این شکل صفحه کلاچ بین دیسک و فلاویل قرار گرفته و با نیروی فنرهای دیسک به فلایویل فشرده می شود. به خاطر جنس خاص صفحه کلاچ، این قطعه با فلایویل و از سمت دیگر با دیسک کلاچ، یک تماس اصطکاکی برقرار می کند و در نتیجه چرخش میل لنگ پیشرانه به مجموعه گیربکس منتقل می شود.

نکاتی درباره فلایویل :
تراشیدن و برداشتن بسیار کم از روی فلایول در گیربکس های دنده ای، می تواند تا حدودی منجر به نرم شدن کلاچ شود. ضمن اینکه در این حالت چون دیسک کلاچ به فلایویل نزدیک تر می شود، صفحه کلاچ را با نیروی بیشتری به فلایویل فشار داده و در نتیجه درگیری بین صفحه کلاچ از هر دو طرف بالاتر خواهد رفت. اما عیبی که در این وضعیت دیده می شود، جنس خاص فلایویل است که اگر با مهارت بالایی تراشیده نشود، باعث خرابی صفحه در مدتی کوتاه می شود.

در پیشرانه هایی که دارای گیربکس اتوماتیک از نوع توربینی هستند، فلایویل قطعه ای باریک و سبک بوده که فقط حکم قرار گرفتن دنده استارت بر روی آن را دارد. در این پیشرانه وظیفه ایجاد یک نیروی دورانی برای کمک به چرخش پیستون ها به واسطه وزن بالا توسط توربین گیربکس انجام خواهد شد. همچنین این قطعه در گیربکس هایی که از نوع دوکلاچه هستند نیز وجود دارد که ساختار منحصر به فردی داشته اما در عمل کارکردی شبیه به نمونه های معمولی دارد.

از دیگر مواردی که درباره این قطعه گفته می شود، اثر آن در ایجاد گشتاور است. این قطعه دارای سنگینی زیادی است تا بتواند در ابتدای روشن شدن پیشرانه و سپس در حین کار آن، به بالا آمدن پیستون هایی که قرار است هوا را درون سیلندر فشرده کنند و یا دود را به بیرون از موتور هدایت کنند، کمک نماید. بنابراین سنگینی این قطعه منجر به ایجاد کارکرد بهتر موتور و همچنین بهبود کمی در گشتاور تولیدی آن خواهد کرد.

اما باید بدانیم که یکی از راه های افزایش شتاب در خودروها و اصطلاحا دورگیری سریع تر موتور، کم شدن وزن این قطعه است. عملی که برخی از تیونرها برای رسیدن به یک شتاب بهتر انجام می دهند. همچنین این قطعه در برخی از پیشرانه ها به هر شکلی بسته نخواهد شد. به این معنی که جای پیچ های انتهایی آن دارای فاصله های خاصی است که باعث می شود فلایویل فقط در یک حالت روی میل لنگ قرار بگیرد. این کار به خاطر ایجاد یک حالت تعادل وزنی و همگن شدن مجموعه فلایویل، میل لنگ و بالانسر سر میل لنگ است. از آن جایی که این قطعه یک صفحه فلزی دوار است که در تمام مدل ها جز در گیربکس های اتوماتیک توربینی، دارای وزن سنگین است، کمترین ایراد در تعادل وزنی آن منجر به ایجاد یک لرزش شدید در خودرو و پیشرانه خواهد شد. از این رو می توان در برخی از فلایویل ها قطعات کوچکی که برای همگن کردن وزن آن نصب شده است و یا سوراخ هایی که برای این منظور روی آن ها ایجاد شده است را مشاهده کرد.

محل قرارگیری فلاویل در کنار دیگر اجزای پیشرانه
محل قرارگیری فلاویل در کنار دیگر اجزای پیشرانه
3 682x1024 - فلایویل یا چرخ طیار

یکی از کارکردهای اصلی و مشترک در تمام فلایویل ها، قرارگیری دنده استارت روی فلاویل است
4 - فلایویل یا چرخ طیار


فلایویل با چند پیچ بر روی میل لنگ بسته می شود تا هم کمکی به حرکت پیستون ها باشد و هم عامل انتقال حرکت دروانی میل لنگ به گیربکس.
5 - فلایویل یا چرخ طیار

در پیشرانه های قدیمی که تعداد سیلندر کمتری دارند و همچنین در پیشرانه های بخار، فلایویل دارای ابعاد بزرگی است تا به برگشت پیستون کمک کند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer