فورد ماستنگ شلبی GT500 با شتاب خیره کننده - رسانه مجازی نیلسو

فورد ماستنگ شلبی GT500 با شتاب خیره کننده

فورد ماستنگ شلبی GT500 به عنوان گل سرسبد ماتسنگ‌های تولید انبوه در تاریخ این خودرو شناخته می شود. این خودرو در آخرین نسل خود از یک موتور ۵.۲ لیتری هشت سیلندر سوپرشارژر به قدرت ۷۶۰ اسب بخار و با ۸۴۷ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند که به این ترتیب قادر است تست معروف ۰-۱۶۰-۰ را که در آن خودرو از حالت سکون به سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و سپس باید کاملا توقف کند را در مدت زمان اندک ۱۰.۶ ثانیه به انجام برساند که نشان از قدرت بالای پیشرانه در کنار ترمزهای قدرتمند آن است.

همچنین این خودرو قادر است تا مسافت یک چهارم مایل را در زیر ۱۱ ثانیه طی کند که آن را در ردیف خودروهای اسپرت مطح دنیا قرار می دهد. ترمزهای این خودرو در جلو دارای دیسک هایی به قطر ۴۲۰ میلیمتر هستند که از ساخته های برمبو بوده و طبق گفته فورد، تا حالا هیچ خودرو کوپه ای در آمریکا با این ابعاد ترمز متولد نشده است. این ابعاد به معنی ۲۰ درصد بزرگ تر بودن این دیسک ها نسبت به دیسک های ترمز شلبی GT350 هستند.

این خودرو پر قدرت برچسب قیمتی ۷۳۹۹۵ دلاری دارد که برای برخی از آپشن های آن نیز باید رقم های هنگفتی پرداخت. برای مثال پکیج فیبر کربن بدنه آن قیمتی برابر با ۱۸۵۰۰ دلار دارد که شامل رینگ های کربن ۲۰ اینچی، باله عقب تنظیم شونده به همراه اسپویلر جلو است. گفته می شود که این خودرو پر قدرت به خاطر مسایل زیست محیطی و عدم تطابق پیشرانه آن با استاندارد آلایندگی یورو۶ اروپا، قادر نیست تا در این منطقه نیز عرضه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer