فيلم داركوب،روايتي از معضلات اجتماعي - رسانه مجازی نیلسو

فیلم دارکوب،روایتی از معضلات اجتماعی

  • توسط امیرعباس کلهر
دارکوب

مهسا (سارا بهرامی) زن معتادی است که زندگی‌اش ازدست‌رفته است. او حالا قصد دارد دوباره به سراغ همسر سابقش (امین حیایی) که حالا با نیلوفر (مهناز افشار) ازدواج کرده تا احیاناً بتواند از او اخاذی کند اما…؛ این داستان فیلم دارکوب است، فیلمی که از  فروش قابل‌توجهی برخوردار بوده است.

بیشتر بخوانید:

بهروز شعیبی، کارگردان این فیلم، در سومین ساخته سینمایی‌اش این‌بار به معضل اجتماعی اعتیاد پرداخته است. دهلیز اولین فیلم بلند سینمایی بهروز شبیعی است که مورد توجه بسیاری قرار گرفت و اثر بعدی‌اش سیانور نیز با تحسین مخاطبان همراه شد.

پیش از او، رخشان بنی‌اعتماد با فیلم خون‌بازی توانسته بود بخشی از زندگی یک دختر جوان معتاد به موادمخدر را به تصویر بکشد که با تحسین تماشاگران و منتقدان سینمایی همراه بود. اما شعیبی در روایت دارکوب داستان زن معتادی را روایت می‌کند که گمان می‌رود مادر است و قصد دارد به هر طریق ممکن فرزندش را که از او جدا افتاده به دست بیاورد.

مهناز افشار
مهناز افشار در نقش نیلوفر

در دارکوب می‌توان تمام معضلات مربوط به اعتیاد و مسائل پیرامونش را مشاهده کرد. از حقارت فرد معتاد گرفته تا خودفروشی که در موقعیت‌های مختلف به تصویر کشیده شده‌اند؛ جهانی که شعیبی برای روایت قصه‌اش انتخاب کرده است. یک ناکجاآباد که مردی، همسرش را قانع می‌کند تا کودک به‌دنیانیامده‌شان را بفروشند و بعد خانواده خوشبختی را می‌بینیم که فرسنگ‌ها از این دنیا فاصله ‌دارند و بدون نگرانی کوچکی در زندگی، جشن تولد دخترشان را برگزار می‌کنند.

sara bahrami
سارا بهرامی در نقش مهسا

 دارکوب روایت تأثربرانگیز مهسا (سارا بهرامی) است که اعتیاد شدیدی دارد و به‌طور اتفاقی همسر سابقش، روزبه (امین حیایی) را در کنار فرزندی که فکر می‌کرده مرده است، می‌بیند. در ابتدا، مهسا تنها انگیزه‌اش از نزدیک شدن به روزبه و زندگی‌اش، دریافت پول مهریه‌اش یا هر کمک مالی است که بتواند بگیرد، اما وقتی دخترش را می‌بیند، دختری که فکر می‌کرده خودش باعث مرگش شده است، دیگر نمی‌تواند به پول فکر کند و تنها چیزی که می‌خواهد تجربه مادر بودن است. این احساس مادرانگی زمانی به اوج می‌رسد که تینا دوست مهسا، قصد دارد کودکش را بفروشد اما مایل به این کار نیست و فقط تحت‌فشار نامزدش و نیاز مالی تن به این کار داده است.

phoca thumb l 5 - فيلم داركوب،روايتي از معضلات اجتماعي
امین حیایی در نقش روزبه

 روایت زندگی نابسامان مهسا، شرایط بحرانی که در آن زندگی می‌کند و به آن عادت کرده است، کم‌کم به زندگی روزبه و همسر دومش، نیلوفر (مهناز افشار) هم سرایت می‌کند. سماجت مهسا و سر زدن‌های گاه و بیگاهش به محل کار این دو، زندگی روزبه و نیلوفر را نیز به مرز فروپاشی می‌کشاند.

در این فیلم مهناز افشار، امین حیایی، سارا بهرامی، جمشید هاشم‌پور، هادی حجازی‌فر، طوفان مهردادیان، نگار عابدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer