قلب کوچک پیشرانه - رسانه مجازی نیلسو

قلب کوچک پیشرانه

آشنایی با استارت موتور و جایگاه آن در پیشرانه

  • توسط هیئت تحریریه
5 - قلب کوچک پیشرانه

موتور های درون سوز ابتدایی با کمک هندلی که میل لنگ موتور را به گردش در می آورد، روشن می شدند. این وسیله حتی تا چند دهه بعد از پیدایش موتور های درون سوز توسط برخی از خودرو ها پیدا می شد. اما با مدرن تر شدن خودرو ها و برای آسایش و راحتی بیشتر راننده، سیستم استارت خودرو وارد کار شد. موتوری برقی که با کمک جریان الکتریسیته ای که از سوی باتری تامین می شود، اقدام به چرخش فلایویل و میل لنگ می کند. با چرخش این قطعه، چهار عمل اصلی درون موتور به صورت آرام انجام می شود و با انفجاری که درون موتور رخ می دهد، پیشرانه روشن خواهد شد.

محل قرارگیری استارت :
اگر انتهای همه موتور های درون سوز را در نظر بگیریم به وسیله ای به نام فلایویل می رسیم. در واقع جلوی موتور ها، پولی سر میل لنگ است که تسمه تایم و تسمه های دیگر روی آن قرار می گیرد و انتهای موتور نیز فلایویل است. مهم ترین کارکرد فلایویل یا همان چرخ طیار، قرار گرفتن دیسک و صفحه کلاچ در خودرو های با گیربکس دستی روی آن و برقراری یک ارتباط برای انتقال قدرت است. دور تا دور فلایویل به صورت دندانه وار بوده و شبیه به یک چرخ دنده بزرگ است. این دندانه ها برای قرار گرفتن دنده سر استارت و چرخاندن آن و در نتیجه روشن کردن موتور است. با روشن شدن موتور و رها کردن سوییچ، جریان از روی استارت برداشته می شود و در نتیجه دنده استارت یک پله به عقب بر می گردد.

1 7 - قلب کوچک پیشرانه

نحوه عملکرد :
استارت خودرو انواع گوناگونی دارد اما می توان گفت همه خودرو ها از استارت هایی با عملکرد مشابه با هم استفاده می کنند. تا حدی که در خودرو های قدیمی تر حتی می توان استارت یک خودرو دیگر را به جای دیگری به کار گرفت. در استارت خودرو با چرخش سوییچ و ارسال جریان برق به استارت خودرو، سلنوئید قرار گرفته بر روی استارت عمل می کند. این کار باعث جلو فرستادن چرخ دنده استارت به همراه به کار افتادن موتور برقی استارت می شود. در برخی از استارت ها برای فشار کمتر به موتور الکتریکی، با کمک چند چرخ دنده، گشتاور ارسالی به سمت فلایویل از سوی دنده استارت چند برابر می شود. اما نحوه کلی کار یکسان است. دنده سر استارت از یک طرف دارای کمی ساییدگی استارت است که ورود و خروج به فلایویل را راحت تر می کند. با ورود این دنده به داخل دنده های فلایویل و گردش آن، بعد از انجام مراحل احتراق درون موتور، پیشرانه روشن می شود.

2 6 1024x799 - قلب کوچک پیشرانه
3 8 - قلب کوچک پیشرانه

تشخیص اصل یا فیک بودن :
باید در نظر داشت که استارت مثل برخی از قطعات دیگر خودرو توسط شرکت های کوچک نیز ساخته می شود. از این رو گاهی مواقع برای برخی از خودروها می توان این قطعه را به قیمت ارزان تر و از ساخته های شرکت های کوچک نیز پیدا کرد. بنابراین اطلاع از کیفیت قطعه و خرید آن از فروشگاه های معتبر اهمیت زیادی خواهد داشت.

علائم خرابی :
معمولا شایع ترین ایراداتی که در استارت دیده می شود، تمام شدن زغال ها و خرابی دنده استارت است. این دو قطعه معمولا بیشترین خرابی و استهلاک را در بین قطعات استارت دارند که البته قطعاتی تعویضی نیز هستند. با خرابی دنده استارت، استارت روی دنده های فلایویل می لغزد و به خوبی درگیر نمی شود که صدای خاص آن، بیانگر پیش آمدن این حالت است. با تمام شدن زغال، استارت عمل نمی کند که این حالت شبیه به خرابی اتومات استارت است. اتومات استارت قسمتی از این قطعه است که با دریافت فرمان از سوییچ، استارت را به کار می اندازد. با خرابی اسن قطعه، استارت عمل نمی کند و فقط صدایی شبیه به حالت تق تق از آن شنیده می شود. همچنین خرابی اتصالات و یا ضعف باتری نیز از دیگر مواردی است که استارت را به اشکال می اندازد. در این حالت نیز شبیه به زمان خرابی اتومات استارت فقط صدای تق تق از استارت شنیده می شود با این تفاوت که می توان ضعف جریان برق را نیز مشاهده کرد.

آموزش تعویض و نصب :
تعویض و نصب استارت امری حرفه ای و تخصصی است. این قطعه خصوصا در پیشرانه هایی که به شکل طولی نصب شده اند، نیازمند داشتن چاله سرویس است و در پیشرانه هایی که به شکل عرضی در خودرو نصب هستند، به خاطر شلوغی اطراف پیشرانه، نیازمند تبحر و مهارت است. فقط باید در نظر داشته باشیم که قبل از باز کردن هر قطعه برقی در خودرو حتما قبل از هر عملی، اتصالات باتری را از روی آن باز کنیم.

کشور سازنده :
استارت پیشرانه نیز مثل بسیاری از قطعات خودرو می تواند ساخت شرکت ها و کشورهای مختلفی باشد. امروزه قطعه های ایرانی مرغوب نیز در بازار کم نیستند که یک امتیاز بزرگ آن ها، امکان تعمیر و تهیه لوازم یدکی برای این قطعات است.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
تنها بخش استارت که دارای طول عمر است، ذغال های این قطعه است که به مرور ساییده و کم شده و در نتیجه نیاز به تعویض پیدا می کنند. در واقع اگر دنده های فلایویل سالم باشند و روی استارت آب یا روغن از سمت پیشرانه ریخته نشود، دیگر بخش های این قطعه عمری دراز و طولانی دارند.

مناسب برای چه خودروهایی؟
استارت چون بر روی پوسته گیربکس بسته می شود، دارای طراحی خاص و منحصر به فردی برای پیشرانه هاست. هرچند که می توان با تعویض کله استارت در برخی موارد، یک استارت را برای پیشرانه دیگری آماده کرد. با این وجود هرچند می توان نوع استارت یک پیشرانه را تعویض کرد اما معمولا خود استارت را نمی توان به جای هم نصب نمود چرا که محل قرارگیری استارت خصوصا در پیشرانه های امروزی کاملا خاص و منحصر به فرد است.

گارانتی و ضمانت :
معمولا این قطعه مثل دیگر قطعات فنی خودرو دارای گارانتی و ضمانت است. از این رو بهتر است تا در عین اینکه از یک برند معتبر خریداری می کنیم، از فروشگاه شناخته شده و معتبری نیز خرید کنیم.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
بسته به اینکه چه عیب و ایرادی در استارت به وجود آمده است، این قطعه می تواند تعمیر شود. برای مثال تعویض قطعاتی مثل روتور و بالشتک، بالبرینگ ها و دنده استارت، پوسته و کله استارت و… ممکن است که البته می تواند تعویض دو یا چند قطعه به طور هم زمان، هزینه ای نزدیک به خرید یک استارت نو را به همراه داشته باشد. در صورتی که نتوان استارت معیوب را تعمیر و سرویس کرد، می توان از یک استارت نو استفاده نمود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer