لاستیک خوانی - رسانه مجازی نیلسو

اعداد و حروف روی تایر ها چه معنی می دهند؟

لاستیک خوانی

  • توسط علیرضا داوودی
mechanic pushing new tire - لاستیک خوانی

تایر خودرو یکی از پر اهمیت ترین قسمت های خودرو است. لاستیک ها محل اتصال خودرو و سرنشینان آن با زمین هستند. پس کوچکترین عیب و ایراد در آن می تواند، مستقیما بر روی اتومبیل و سرنشیان آن اثر بگذارد. این قسمت از خودرو، بر روی دیواره خود دارای علائم و نشانه های فراوانی است که این میزان تراکم اطلاعات را در هیچ کجای دیگر خودرو نمی توان دید و از طرفی کمترین توجه راننده ها نیز به همین قسمت و این نشانه ها است!. این کد ها و اعداد هر کدام دارای معنی مهمی هستند که در صورت اطلاع از آن ها اثر مفیدی در کیفیت رانندگی، عمر تایر و ایمنی سرنشینان خواهد داشت. نکته مهم دیگر اینکه این اعداد همه به شکل یک استاندارد جهانی هستند و به دو دسته تقسیم می شوند؛ خودرو های سواری و کامیون ها، که در این بین ممکن است برخی از خودرو های سبک مثل وانت ها و خودرو های شاسی بلند نیز کد هایی شبیه به کامیون ها و کامیونت ها داشته باشند.

1 22 1024x656 - لاستیک خوانی

نام سازنده :
یکی از برجسته ترین قسمت ها، نام سازنده و نام تایر است. برخی تایر ساز ها مثل نام های معروفی چون گودیر، هانکوک، پیرلی و… حتی شکل نام و نحوه نوشتن اسم آن ها به نوعی لوگو و نشانه آن ها شده است که با نگاه اول برای خریدار آشنا خواهد بود. حتی ممکن است اگر مدل لاستیک یک نام آشنا باشد، این اسم از خود نام سازنده برجسته تر و بزرگ تر بر روی لاستیک نوشته شده باشد.

  1. رده کاری لاستیک که برای چه خودرو هایی مناسب است با 4 حرف نشان داده می شود. حرف P از اول کلمه Passenger به معنی خودرو های سواری است. حرف LT از کلمه Light Truck به معنی کامیون های سبک است. دو حرف ST از کلمه Special Trailer نشان دهنده لاستیک برای تریلر های مخصوص است و حرف T از کلمه Temporary برای تایر هایی است که برای استفاده موقت و محدود مثل لاستیک های زاپاس در برخی از خودرو ها هستند.

  2. بعد از این حروف یک عدد سه رقمی است که به معنای پهنای عرضی لاستیک به میلیمتر است. در این جا عدد 215 نشان می دهد که این لاستیک 215 میلیمتر پهنا دارد. برای خودرویی که لاستیک استاندارد آن مثلا 185است، این عدد می تواند تا 205 با همان رینگ باشد. یعنی می توان روی یک رینگ استاندارد، تا دو شماره بیشتر نیز از تایر پهن تر استفاده کرد.

  3. بعد از عدد پهنای لاستیک، یک خط مورب است و پس از یک عدد دو حرفی که نشان دهنده ارتفاع دیواره یا همان فاق لاستیک بر حسب میلیمتر به میزان درصدی از پهنای لاستیک است. در این جا عدد 65 نشان می دهد که فاق این تایر، 65 درصد از اندازه عرض تایر ( 215 میلیمتر ) است.

  4. سپس به یک حرف لاتین دیگر می رسیم که در این جا R است و نشان دهنده رادیال بودن این تایر است. اما اگر لاستیک از نوع بایاس پلای باشد با حرف B، اگر رادیال سیمی باشد با حرف ZR و اگر از نوع مورب باشد با حرف D نشان داده می شود.

  5. عدد دو رقمی بعدی ( 15 ) بیان گر قطر داخلی تایر است و اندازه رینگ مورد استفاده برای آن را نشان می دهد. این عدد بر حسب اینچ است. برای خودرو های سواری بهتر است نهایتا تا دو شماره بیشتر از رینگ استاندارد، از رینگ های اسپرت استفاده کنیم.

یک نکته! :
ممکن است برخی از خودرو های شاسی بلند، وانت بار ها و یا کامیون ها از استاندارد P متریک که برای خودرو های سبک استفاده می شود، پیروی نکنند و استاندارد آن ها ایزومتریک باشد. برای این تایر ها که حرف  P در ابتدای کد های لاستیک نمی آید، عدد اول ( 35 ) نشان دهنده ارتفاع لاستیک یا همان قطر آن بر حسب اینچ است. عدد بعدی ( 1250 ) بیانگر پهنای تایر بر حسب اینچ است. نکته مهم در خصوص این عدد این است که ممکن است بدون ممیز باشد و یا به شکل کوچک شده نوشته شود. یعنی عدد 1250 یا 12.5 هر دو بیانگر یک تایر با عرض 12.5 اینچ هستند. حرف بعدی باز هم نوع ساختار تایر را نشان می دهد و دو عدد بعدی ( 17 ) به معنی قطر داخلی تایر یا همان قطر رینگی است که برای آن باید استفاده شود. حرف آخر ( E ) که ممکن است در برخی از لاستیک ها نیز نباشد، معرف تعداد لایه های باربر تایر است. اگر این حرف نباشد یعنی تایر در حالت استاندارد دارای 4 لایه باربر در ساختار خود است. حرف C نشان دهنده وجود 6 لایه، حرف D بیانگر 8 لایه و حرف E نشان دهنده 10 لایه می باشد. این تعداد لایه ها با بالا رفتن حروف لاتین، دو تا دوتا زیاد می شود.

2 19 - لاستیک خوانی

6- در این جا عدد دو رقمی ( 95 ) معرف نهایت باری است که این تایر می تواند تحمل کند. این عدد که به شکل یک کد است از 0 تا 279 دسته بندی می شود و با مراجعه به جدول مخصوص آن، می توان فهمید این لاستیک تا چه وزنی را می تواند تاب بیاورد. این عدد بسیار مهم برای خودرو های سواری بین 75 تا 105 است. حرف لاتین بعدی ( H ) نیز نشان گر حداکثر سرعت قابل تحمل توسط لاستیک است که هر چه بالاتر باشد، نشان از کیفیت بیشتر تایر دارد.

3 20 - لاستیک خوانی
4 15 - لاستیک خوانی

7- اینکه لاستیک در کنار کارایی اصلی خود در جاده های آسفالته، مناسب چه شرایط دیگری است، با حروف لاتین و به اختصار نشان داده می شود. در اینجا دو حرف M+S به این معنا است که این لاستیک برای جاده های برفی ( snow ) و گلی ( mud ) ساخته شده است. به این تایر ها اصطلاحا چهار فصل گفته می شود که برای برف های سبک و گل و لای کم نیز کارایی دارند و شکل آج آن ها طوری است که گل و لای و برف از بین آن ها به بیرون پرتاب می شود. M+T برای زمین هایی با گل و لای بیشتر و برف های سنگین تر است و یا برای تردد در زمین هایی که نیاز به چسبندگی بالاتری دارند، مثل صخره ها و … .

8- علامت DOT به مفهوم این است که این تایر استاندارد انجمن حمل نقل آمریکا را رعایت می کند. در این قسمت تعدادی کد و حروف دیده می شود که مربوط به نام کمپانی و نوع تایر و … است. اما مهم ترین کدی که در این جا دیده می شود، یک عبارت 4 رقمی است که برعکس بقیه کد های لاستیک که حالت برجسته دارند، کمی تو رفته است و یا در حالتی پایین تر از بقیه نوشته می شود. این عدد بیان گر تاریخ ساخت تایر است. به این معنی که دو رقم اول شماره هفته ساخت لاستیک و دو رقم بعدی سال ساخت آن را نشان می دهد که از روی آن می توان فهمید لاستیک، تازه ساخته شده است و یا مدتی را در انبار بوده است. در این جا عدد 5008 نشان دهنده ساخت تایر در هفته پنجاهم از سال 2008 است.

5 7 - لاستیک خوانی

9- ساختار لاستیک و این که دارای چند لایه در ترکیبات آن است، در این قسمت نیز دیده می شود. هم چنین در ادامه آن می توان فهمید که در دیواره  فاق آن نیز از چند لایه استفاده شده است. این تعداد لایه ها با مقاومت لاستیک در برابر فشار، بیشترین میزان باری و بیشترین سرعت قابل تحمل، ارتباط مستقیم دارند.

10-عبارت Treadwear که عددی بین 100 تا 700 است به میزان سایش لاستیک ربط دارد. هر چه این عدد بزرگ تر باشد، یعنی لاستیک در برابر سایش مقاوم تر است. تایری که این عدد در آن 200 است، به میزان دو برابر، سایش بیشتری نسبت به تایری که عدد سایش 400 دارد، در زمین های مختلف و در طول استفاده ساییده می شود. اما مهم این است که بدانیم  این عدد در هیچ استانداردی ثابت نیست و برای تایر های ساخت کمپانی های مختلف می تواند معنای متفاوتی بدهد. به این معنی که شاید یک تایر با کد سایش 200 از یک سازنده ژاپنی، سایش کمتری نسبت به یک تایر با کد سایش 700 از یک سازنده چینی داشته باشد. پس این کد برای مقایسه بین تایر های یک کمپانی می تواند کابرد داشته باشد.

11- میزان چسبندگی به سطح مسیر با حروف AA، A، B و C نشان داده می شود که بهترین حالت در AA و کمترین آن در C است. این میزان چسبندگی به ساختار، نحوه چیدمان آج ها و جنس و نرمی لاستیک ارتباط دارد.

12- یکی از کدهای مهم دیگر که کمتر کسی به آن توجه می کند. این کد که با سه حرف A، B و C دسته بندی می شود، مقاومت در برابر گرما را نشان می دهد. اسستفاده از تایر هایی که در برابر گرما مقاومت بالاتری دارند، خصوصا در مناطق کویری و گرم و خشک، می تواند از خطر ترکیدن لاستیک در طی مسافت های زیاد، به نحو موثری کم کند.

 13- همان طور که در قسمت های دیگر گفتیم که نهایت باری که تایر می تواند تحمل کند را با کد نشان می دهند، در این جا  نیز بیشترین وزنی که یک تایر در بیشترین فشار درونش می تواند تحمل کند را در این قسمت می بینیم.

14- در ادامه قسمت 13، در این محل بیشترین فشار باد لاستیک بر حسب پاسکال نوشته می شود. فشار بیشتر از این میزان به نحو شدیدی بر کارایی ، عمر و کیفیت رانندگی اثر منفی می گذارد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer