ماجرای اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال چه بود؟ - رسانه مجازی نیلسو

ماجرای اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال چه بود؟

سایت فدراسیون جهانی والیبال در اشتباهی عجیب، خبر از صعود تیم ملی ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال داد، اما یک روز بعد این خبر را اصلاح کرد چون مشخص شد اشتباه کرده است.

  • توسط نیلوفر حامدی
156425422 - ماجرای اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال چه بود؟

تیم ملی والیبال ایران در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال در اردبیل به مصاف تیم‌های پرتغال، استرالیا و فرانسه رفت. پس از مسابقه دوم این هفته مقابل استرالیا، درحالی‌که ایران به دهمین پیروزی خود دست یافته بود و همچنان با 30 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار داشت، سایت فدراسیون جهانی خبر داد که ایران به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نهایی مسابقات شده است.

بیشتر بخوانید:

پیش از انتشار این خبر در سایت فدراسیون جهانی، خبرنگاران ایرانی با بررسی شرایط صعود تیم ملی به این نتیجه رسیده بودند که هنوز صعود ایران قطعی نشده است، ولی وقتی فدراسیون جهانی خبر داد که ایران صعود کرده است، تمام رسانه‌ها این خبر را منتشر کردند چون تصور می‌شد فدراسیون جهانی محاسباتی انجام داده که به این نتیجه رسیده است و کسی تصور نمی‌کرد دچار اشتباه شده باشد.

شاید ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران جزء تنها افرادی بود که همچنان معتقد بود که ایران صعود نکرده است و این موضوع را به امیر خوش‌خبر و افشین داوری، سرپرست تیم ملی و سرپرست فدراسیون والیبال نیز اعلام کرد ولی آن‌ها این حرف او را جدی نگرفته بودند، زیرا کسی تصور نمی‌کرد فدراسیون جهانی درباره چنین موضوع مهمی اشتباه کند.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی

اما برخلاف ایگور کولاکوویچ، بازیکنان تیم ملی والیبال ایران گمان کردند که خبر فدراسیون جهانی درست است و این خبر را در صفحات اینستاگرام خود نیز منتشر کردند. شاید همین موضوع نیز باعث شد که بازیکنان ایران در بازی با فرانسه با شکم سیری به میدان بروند و با تمام وجود خود بازی نکنند؛ البته خود کولاکوویچ هم با اینکه می‌دانست تیم ملی ایران هنوز به مرحله بعدی مسابقات صعود نکرده است، تیم خود را با تغییرات زیادی به میدان فرستاد. ایران در بازی با فرانسه بدون امیر غفور، میلاد عبادی‌پور و پوریا فیاضی وارد زمین شد و در ست سوم هم سعید معروف و سید محمد موسوی روی نیمکت نشستند. تا بازیکنان جوان‌تری به جای آن‌ها وارد زمین شوند. از این رفتار کولاکوویچ به نظر می‌رسید که انگار خیالش از بابت صعود راحت است، درحالی که این موضوع درست نبود.

اما نکته جالب اینجاست که سایت فدراسیون جهانی، یک روز بعد از انتشار خبر صعود ایران و دقیقاً در صبح روز بازی با فرانسه، خبر جدیدی منتشر کرد و در آن اعلام کرد که ایران هنوز به مرحله نهایی صعود نکرده و در آستانه صعود است. در واقع فدراسیون جهانی تلاش کرد که با این کار، اشتباه قبلی خود را اصلاح کند ولی دیگر کار از کار گذشته بود و خیلی‌ها به اشتباه افتاده بودند.

156425451 1024x682 - ماجرای اشتباه عجیب سایت فدراسیون جهانی والیبال چه بود؟
حتی سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران هم با خبر سایت فدراسیون جهانی دچار اشتباه شد

حتی سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران هم با خبر سایت فدراسیون جهانی دچار اشتباه شد. در نشست خبری پس از بازی تیم‌های ایران و فرانسه، سعید معروف می‌گفت که تیم ملی به مرحله نهایی صعود کرده است. وقتی یکی از خبرنگاران به معروف گفت که او و سایت فدراسیون جهانی اشتباه کرده‌اند، کاپیتان تیم ملی حاضر به پذیرش این حرف نشد و همچنان بر نظر خود پافشاری می‌کرد. حرف معروف درحالی مطرح شد که ایگور کولاکوویچ در همین نشست خبری از اشتباه فدراسیون جهانی انتقاد کرد و گفت که هنوز به مرحله نهایی صعود نکرده‌ایم. حرف عجیب و غیرمنتظره دیگر سعید معروف این بود که گفت دوست نداشته صعود تیم ملی ایران در هفته چهارم قطعی شود چون می‌خواهد که تیم و بازیکنان تا آخرین روز تورنمنت تحت فشار باشند.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در نشست خبری پس از بازی با فرانسه درباره این موضوع گفت: ما به یک پیروزی بیشتر یا نتایج دیگر تیم‌ها نیاز داریم تا صعود خود را قطعی کنیم. این یک اشتباه بزرگ از سوی سایت فدراسیون جهانی بود. همه آن‌ها مدرسه رفته‌اند و ریاضی خواندند و با یک محاسبه ساده همه چیز مشخص می‌شود. این اشتباه آن‌ها بوده است. نمی‌خواهم درباره صحبت‌های معروف دخالت کنم. دلیل این اشتباه سایت فدراسیون جهانی بوده است.

 حرف‌های کولاکوویچ درحالی بود که معروف از سؤال خبرنگاری که می‌گفت فدراسیون جهانی اشتباه کرده است، عصبانی شد.

تیم ملی والیبال
ایران برای صعود به یک پیروزی دیگر نیاز دارد

واقعیت همان است که کولاکوویچ هم گفت و در خبر دوم فدراسیون جهانی هم آمد. ایران برای صعود به یک پیروزی دیگر نیاز دارد. کولاکوویچ و شاگردانش می‌توانستند در بازی با فرانسه به این پیروزی برسند و حضور خود در شیکاگو (محل برگزاری مسابقات مرحله نهایی) را قطعی کنند، اما این اتفاق با تغییر در ترکیب بازیکنان و شاید هم بی‌انگیزگی آن‌ها محقق نشد.

البته یک راه دیگر هم برای صعود ایران وجود داشت. اگر ایتالیا در یکی از بازی‌های خود در هفته چهارم شکست می‌خورد، صعود ایران قطعی شده بود. ولی لهستان در هر سه بازی هفته چهارم با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید تا همچنان شانس صعود به مرحله نهایی را داشته باشد. شاگردان ویتال هینن حتی در سومین مسابق هفته، در آستانه شکست از ایتالیا بودند ولی در نهایت این تیم را شکست دادند و امیدوار به صعود باقی ماندند.

حالا ایگور کولاکوویچ و بازیکنان تیم ملی ایران باید سه بازی هفته پنجم را کاملاً جدی بگیرند. ایران در این هفته باید به مصاف صربستان (تیم سابق کولاکوویچ)،‌ بلغارستان (میزبان مسابقات هفته پنجم) و آمریکا (میزبان مرحله نهایی) برود و قطعاً کار سختی حتی برای کسب یک پیروزی دارد. والیبال ایران می‌توانست با آرامش به استقبال هفته پنجم برود ولی یک اشتباه عجیب، حالا همه را نگران کرده است.

تیم ملی والیبال ایران که صدر جدول رده‌بندی لیگ ملت‌ها را نیز در اختیار داشت، پس از شکست مقابل فرانسه و پیروزی 3 بر صفر برزیل برابر روسیه،‌ رتبه اول را هم از دست داد. در پایان هفته چهارم، برزیل و ایران هر دو با 30 امتیاز به ترتیب در رده‌های اول و دوم قرار دارند. برزیل 11 برد و ایران 10 برد در این مسابقات به دست آورده‌اند. ایران اگر بخواهد که مرحله مقدماتی مسابقات را با صدرنشینی پشت سر بگذارد، باید مسابقات خود را با برد به پایان برساند و منتظر شکست خوردن برزیل در یک بازی باشد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer