ماجرای قلیان‌کشی در باشگاه استقلال چه بود؟ - رسانه مجازی نیلسو

ماجرای قلیان‌کشی در باشگاه استقلال چه بود؟

چند روز پیش از تغییر چند نفر از اعضای کادر فنی تیم‌های فوتبال پایه باشگاه استقلال، رئیس آکادمی این باشگاه صحبت‌هایی جنجالی را مطرح کرد.

  • توسط نیلوفر حامدی
1006590086 - ماجرای قلیان‌کشی در باشگاه استقلال چه بود؟

چند روز پیش بود که باشگاه استقلال اسامی اعضای کادر فنی تیم‌های پایه خود را اعلام کرد که تغییراتی نسبت‌به فصل گذشته داشت. همین موضوع سؤالاتی در ذهن برخی علاقه‌مندان باشگاه استقلال و رسانه‌ها ایجاد کرد. به‌ویژه اینکه محمد فدایی، سرمربی تیم امید استقلال نیز در میان نفرات برکنارشده حضور داشت. فدایی در فصل قبل تیم امید استقلال را قهرمان مسابقات امیدهای باشگاه‌های تهران کرده بود. غیبت نام فدایی و برخی از دیگر مربیان پیشین باشگاه استقلال در فهرست جدید، حاشیه‌ساز و سؤال‌برانگیز بود.

بیشتر بخوانید:

محمد مؤمنی، بازیکن سال‌های نه‌چندان دور استقلال که حالا مدیریت آکادمی این باشگاه را برعهده دارد، در گفت‌وگو با بخش ورزشی خبرگزاری‌های فارس و ایرنا صحبت‌هایی جنجالی را مطرح کرد و باعث شد یک‌بار دیگر پای قلیان به فوتبال ایران باز شود. مؤمنی حتی در مصاحبه خود به‌طورکلی نقش مربی را در قهرمانی تیم امید استقلال در رقابت‌های باشگاه‌های تهران زیر سؤال برد و گفت که این قهرمانی فقط حاصل توانایی فنی خود بازیکنان بوده است، نه دانش مربی!

مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره انتقاداتی که پس از برکناری فدایی مطرح شده است، اینگونه پاسخ داد: «در فضای مجازی انتقادات زیادی صورت می‌گیرد ولی من به این مسائل توجهی ندارم. من مدرس هستم و چهارماه این تیم را دیده‌ام. اگر تیم امید استقلال نتیجه گرفت فقط به‌خاطر عملکرد بازیکنان بود، نه اینکه مربی چیزی به آن‌ها یاد داده باشد!»

این صحبت‌ها از فردی که خودش سال‌ها سابقه حضور در فوتبال ایران را دارد بسیار عجیب به نظر می‌رسد. زیرا بعید است که یک مربی، هرچقدر هم بی‌دانش و ناتوان باشد، هیچ نقشی در موفقیت یک تیم که در یک لیگ طولانی به مقام قهرمانی رسیده است، نداشته باشد.

9789412 245 1 - ماجرای قلیان‌کشی در باشگاه استقلال چه بود؟
محمد مومنی، مدیریت آکادمی باشگاه استقلال

اما مؤمنی بر این نظر خود تأکید می‌کند و می‌گوید: «من خودم می‌دیدم وقتی تیم به بن‌بست تاکتیکی می‌خورد، مربی و کادر فنی هیچ‌چیز برای ارائه نداشت و این بازیکنان بودند که با تلاش خود نتیجه می‌گرفتند!»

مسائل فنی و اینکه به قول مؤمنی، مربی هیچ‌چیزی برای یاددادن به بازیکنان نداشته باشد، تنها مسئله رئیس آکادمی باشگاه استقلال نیست. مؤمنی در ادامه صحبت‌های خود درباره موضوعات اخلاقی هم حرف می‌زند. مؤمنی درباره این موضوع نیز گفت: «ضمن آنکه اخلاقیات هم برای من مهم‌ترین مسأله است و من دوست ندارم مربی تیمم با هوچی‌گری و لمپنیسم کنار خط همه‌چیز را به سود تیمش تمام کند. نمونه بارز آن در بازی با مقاومت بود که لب خط اتفاقاتی رخ داد و در آنجا فقط کادر فنی بودند که آن شرایط را به وجود آوردند.»

اما جنجالی‌ترین بخش گفته‌های محمد مؤمنی زمانی بود که حرف از قلیان زد تا یک‌بار دیگر پای این وسیله دودساز به فوتبال ایران باز شود. رئیس آکادمی باشگاه استقلال گفته است: «کسانی باید در استقلال کار کنند که اخلاق‌مدار باشند، نه اینکه بازیکنان را با خود به قهوه‌خانه ببرند و با هم ناهار بخوردند و قلیان بکشند!»

احتمالاً تعجب کرده‌اید و این سؤال در ذهن شما به وجود آمده است که آیا واقعاً چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران و باشگاه استقلال رخ می‌دهد؟ خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس هم دقیقاً همین سؤال را از محمد مؤمنی پرسیده و او هم پاسخ داده که «بله، فصل گذشته چنین اتفاقاتی در باشگاه استقلال رخ داده است!»

بلافاصله پس از منتشرشدن این مصاحبه، موجی در اخبار ورزشی کشور به راه افتاد و همه اینگونه برداشت کردند که آن مربی که بازیکنان را به قهوه‌خانه می‌برد و با آن‌ها قلیان می‌کشد، محمد فدایی سرمربی برکنارشده تیم امید استقلال است. محمد مؤمنی پس از مصاحبه با فارس، گفت‌وگوی دیگری هم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایرنا در این‌باره انجام داد. رئیس آکادمی باشگاه استقلال در مصاحبه دوم خود این‌گونه گفت: «من در صحبت‌های خودم نام هیچ فردی را نبردم و منظور من شخص خاصی نیست.»

01394395 1024x639 - ماجرای قلیان‌کشی در باشگاه استقلال چه بود؟

به نظر می‌رسید که مؤمنی پس از به‌راه‌افتادن حاشیه برای باشگاه استقلال، قدری از موضع خود کوتاه آمده است تا به حاشیه ایجادشده دامن زده نشود. مؤمنی درباره این موضوع گفت: «اما نمی‌توان کتمان کرد که در فوتبال ما ماجرای قلیان کشیدن وجود دارد و برخی هستند که از جوانی و احساسات برخی از بازیکنان استفاده می‌کنند. این افراد می‌کوشند با هر ترفندی به آن‌ها نزدیک شوند و پای آن‌ها را به قهوه‌خانه و سفره‌خانه باز کنند.»

اما مؤمنی همچنان تأکید دارد که برای او اخلاق مهم‌تر از مسائل فنی است و قصد دارد نظم و انضباط را در مجموعه تحت مدیریت خود حاکم کند. مدیر آکادمی باشگاه استقلال این‌گونه ادامه داد: «برای ما اخلاق‌مداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با اینکه در زندگی شخصی بازیکنان دخالت نمی‌کنیم اما به‌طور حتم با هر بازیکنی که بخواهد اعتبار و نام باشگاه بزرگ استقلال را زیر سؤال ببرد و در فضای عمومی رفتارهایی داشته باشد که در شأن نام و اعتبار این باشگاه نیست، برخورد جدی خواهیم کرد.»

او با تأکید بر اهمیت اخلاق، در پایان حرف‌هایش گفت: «در آکادمی باشگاه استقلال اخلاق و انضباط حرف اول و آخر را می‌زند و تا زمانی که من در تیم‌های پایه این باشگاه مدیریت می‌کنم اجازه کوچک‌ترین حاشیه‌سازی را نخواهم داد.»

با وجود اینکه محمد مؤمنی تلاش کرد مقداری از تندوتیزی مصاحبه اول خود را بکاهد، اما قطعاً این حرف‌ها به حاشیه جدیدی در فوتبال ایران و به‌ویژه باشگاه استقلال تبدیل می‌شود. به‌خصوص اینکه قلیان قبلاً هم در فوتبال ایران حاشیه‌ساز شده بود و حتی پای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم به ماجرای قلیان کشیدن چند نفر از بازیکنان و ستاره‌های فوتبال ایران باز شده بود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer