متراکم‌ترین قسمت پیشرانه - رسانه مجازی نیلسو

سرسیلندر و روش های باز و بست آن را بشناسیم

متراکم‌ترین قسمت پیشرانه

  • توسط علیرضا داوودی
2 2 - متراکم‌ترین قسمت پیشرانه

سرسیلندر در واقع حساس ترین بخش پیشرانه است و چون تراکم قطعات متحرک در آن بسیار بالاست، یکی از آسیب پذیرترین بخش های موتور نیز خواهد بود. مواردی مثل گرمای بیش از حد، نبود روغن به اندازه کافی، فیلر نبودن سوپاپ، ایراد در واشر سرسیلندر و… از جمله مواردی هستند که باعث اختلال در کارکرد درست موتور خواهند شد.

سرسیلندر در پیشرانه های قدیمی، ساده تر بوده و پیچیدگی کمتری دارد اما در خودروهایی که دارای 4 سوپاپ برای هر سیلندر بوده و یا دارای سیستم زمان بندی متغیر در باز شدن سوپاپ ها هستند، پیچیدگی این بخش به اوج خود می رسد. سرسیلندر همچنین دارای بخش مهمی به نام کاسه احتراق یا محفظه احتراق نیز هست. مخلوط سوخت و هوا با بالا آمدن پیستون در این قسمت فشرده شده و با جرقه شمع که در کاسه احتراق قرار دارد، منفجر خواهد شد.
واشر سرسیلندر قطعه ای است که بین سرسیلندر و بلوک موتور را آب بندی می کند. وقتی سرسیلندر را روی بلوک موتور می گذاریم، واشر بین آن دو قرار  می گیرد تا با اتصال مجاری آب و روغن از بلوک به سرسیلندر، نه تنها از نشتی آن ها جلوگیری شود بلکه کمپرس ایجاد شده در سیلندر نیز اجازه خروج نداشته باشد.

نکاتی از باز کردن و بستن سرسیلندر :
خیلی از مواقع دیده می شود که یک پیشرانه بعد از تعمیر و بستن سر سیلندر به سرعت دچار واشر سوزی می شود و به حالت خراب قبلی بر می گردد. در این گونه مواقع در بسیاری از اوقات، ایراد را از سر سیلندر، تراشکاری ناصحیح و یا جنس بی کیفیت و … می دانند و این در حالی است که گاهی، کار غیر اصولی مکانیک در باز کردن و بستن سر سیلندر نیز بی تاثیر نبوده است. رعایت یک سری اصول و انجام بعضی کار ها در زمان تعویض واشر سرسیلندر لازم و ضروری است. برای مثال بعد از باز کردن سر سیلندر، حتما باید عمل کف تراشی بر روی آن صورت بگیرد و انجام کارهایی مثل سنباده زدن و …. خارج از عرف و اصول علمی و فنی است. هم چنین از تراشکار بخواهیم که تابیدگی کف سرسیلندر را بررسی نماید. بسیاری از واشر سوزی های دنباله دار، در نتیجه تابیدگی سرسیلندر رخ می دهد. ضمن این که در زمان بستن این قسمت حتما باید با کمک آچار تورک متر و بر اساس میزان گشتاور گفته شده توسط سازنده موتور، پیچ ها را محکم کنیم.

1 2 1024x768 - متراکم‌ترین قسمت پیشرانه
تعمیر سرسیلندر
2 2 1024x768 - متراکم‌ترین قسمت پیشرانه
تعویض سرسیلندر

باز کردن و بستن به روش اصولی :
باز کردن و بستن سرسیلندر باید به روش اصولی آن انجام شود چرا که در صورت انجام کار به روش علمی و فنی آن می توان از عدم چین خوردگی و کشیدگی واشر، محبوس شدن هوا در زیر واشر تا زمان سفت شدن پیچ ها و… مطمئن شد.
باز کردن سرسیلندر همیشه باید در زمان سر بودن موتور انجام شود تا احتمال تابیدگی این قطعه در حین باز کردن از بین برود. در این حالت باید همیشه برعکس حالت باز کردن عمل کرده و پیچ ها را از دو انتهای سرسیلندر به سمت وسط آن، باز کنیم. به این صورت که با حرکت دایره ای، از یک گوشه شروع به باز کردن پیچ ها می کنیم و این کار را تا رسیدن به مرکز سرسیلندر و آخرین پیچ ادامه می دهیم. به این روش باز کردن حلزونی می گویند.

3 2 - متراکم‌ترین قسمت پیشرانه
اجزا سرسیلندر


اما برای بستن این قطعه، همان طور که گفته شد باید حتما آچار تورکمتر به کار ببریم و پیچ ها را طبق گشتاور گفته شده توسط سازنده، سفت کنیم تا هم منجر به له شدن واشر نشود، هم پیچ ها یا محل رزوه آن ها هرز نشود و هم سرسیلندر به خوبی در جای خود قرار بگیرد. بستن سرسیلندر همیشه از داخل به طرفین آن انجام می شود تا به این شکل از چین خوردگی واشر در وسط جلوگیری گردد. برای بستن از روش ضربدری استفاده می کنیم و با بستن اولین پیچ از مرکز سرسیلندر، به سمت پیچ روبرویی رفته و این کار را تا آخرین پیچ و رسیدن به انتهای سرسیلندر ادامه می دهیم. در پیشرانه هایی که دارای دو میل سوپاپ در سرسیلندر هستند، این کار کمی دقت بیشتری می خواهد.

5 1 - متراکم‌ترین قسمت پیشرانه
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer