محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب - رسانه مجازی نیلسو

محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب

به سبک دیفرانسیل عقب

  • توسط علیرضا داوودی
1 1 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب

قرارگیری محور محرک خودرو در عقب یکی از رایج ترین و قدیمی ترین شکل های قرارگیری دیفرانسیل در خودروهاست. در واقع در ابتدا خودرو به شکل دیفرانسیل عقب طراحی شد و مدل های دو دیفرانسیل و یا دیفرانسیل جلو چندین دهه بعد از اختراع خودرو، به شکل رایج و به صورت تولید انبوه، روی کار آمدند. این سیستم همچون دیگر روش های قرارگیری دیفرانسیل دارای محاسن و معایب خاص خود است که در این مطلب به مرور آن ها می پردازیم.

خرید لوازم دیفرانسیل خودرو

1 12 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
تقسیم وزن بهتر در خودروهای دیفرانسل باعث افزایش پایداری آن ها در عبور از مسیرهای پر پیچ و خم و همچنین بالا رفتن هندلینگ و خوش دستی این خودروها می شود.

تعریف :
منظور از خودرو دیفرانسیل عقب، یک خودرو با قرار گرفتن پیشرانه در جلو و انتقال قدرت و گشتاور تولیدی آن به محور محرک عقب است. در این تعریف معمولا منظور خودروهای موتور عقب و یا موتور وسطی که دیفرانسیل عقب هستند نخواهد بود چرا که عمدتا به آن ها موتور عقب و یا موتور وسط گفته می شود. در این گونه خودروها که موتور در عقب و یا وسط قرار می گیرد، انتقال توان و گشتاور تولیدی یا فقط به محور عقب انجام می شود و یا به هر دو محور و به همین خاطر در تعریف آن ها از واژه دیفرانسیل عقب کمتر استفاده می شود. 

5 10 1024x768 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
گاردان در خودروهای دیفرانسیل عقب باعث اتلاف توان و گشتاور تولیدی در حین انتقال می شود. این قطعه همچنین نیاز به تعمیر و نگهداری را در این خودروها بالاتر می برد.

محاسن خودرو دیفرانسیل عقب :
یکی از مهم ترین مزیت های خودروهای دیفرانسیل در کاهش پیچیدگی در دماغه خودرو است که هم تعمیر این بخش را آسان تر می کند و هم در تصادفات از جلو، آسیب کمتری به مجموعه حساس قرار گرفته در جلو وارد می شود. اما همین ویژگی باعث می شود تا وزن وارده به اتصالات و همچنین تعداد آن ها نیز در محور جلو کمتر باشد که به معنی استهلاک کمتر این قطعات بوده و از طرفی باعث انتقال بهتر اطلاعات مسیر حرکت از طریق فرمان به راننده می شود که باز هم در افزایش لذت رانندگی موثر است.
در خودروهای دیفرانسیل عقب تقسیم وزن به شکل متعادل تر و بهتری صورت گرفته است که این شاخصه مثبت باعث می شود تا هندلینگ و خوش دستی خودرو بالاتر باشد. این تقسیم وزن بهتر باعث می شود تا در حین شتاب گیری، با انتقال وزن به محور عقب، چسبندگی محور محرک بیشتر شده و شاهد هرزگردی کمتری باشیم. همچنین قرارگیری وزن بیشتر روی محور عقب باعث می شود تا در زمان ترمز گیری و کاهش سرعت که وزن خودرو به جلو منتقل می شود، وزن کمتری روی محور جلوی خودرو باشد و فشار کمتری به سیستم ترمزهای این محور وارد شود و از طرفی ترمز قرار گرفته در محور عقب نیز عملکرد و نقش موثرتری داشته باشند. اما همان طور که گفته شد، خودروهای دیفرانسیل عقب در بخش جلویی دارای ساختار ساده تری هستند. این ساختار ساده تر باعث می شود تا سیستم فرمان نیز عملکرد و بازی بیشتری داشته باشد که باز هم در افزایش هندلینگ خودرو موثر خواهد بود. اتصال تریلر به خودروهای دیفرانسیل عقب امنیت بیشتری دارد چرا که وزن تریلر باعث چسبندگی بیشتر محور محرک به زمین خواهد شد که کنترل مجموعه خودرو و تریلر را راحت تر خواهد کرد. اما یکی دیگر از نکات مثبت قرارگیری محور محرک در عقب خودرو امکان بهره مندی از پیشرانه های حجیم تر و قوی تر است. چرا که هم شلوغی دماغه خودرو کمتر بوده و هم ساختار انتقال قدرت و گشتاور در خودروهای دیفرانسیل عقب قوی تر و محکم تر است.

3 10 1024x768 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
کاهش پیچیدگی در دماغه خودرو در خودروهای دیفرانسیل عقب و بهره مندی از ساختار قوی تر باعث می شود تا بتوان پیشرانه های قوی تری نیز در این خودروها به کار برد.
2 10 1024x626 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
هرچند در همه خودروها محور جلو نقش موثرتری در ترمزگیری خودرو دارد اما هرچه وزن خودرو به شکل مساوی بین هر دو محور تقسیم شود، نقش ترمزهای محور عقب نیز پر رنگ تر خواهد شد.

 معایب خودرو دیفرانسیل عقب :
یکی از موارد منفی که در خودروهای دیفرانسیل عقب مشاهده می شود، وجود تونلی در طول اتاق و کابین این خودروهاست که محل عبور گاردان خودرو است. گاردان وظیفه انتقال گشتاور تولیدی پیشرانه را به دیفرانسیل عقب دارد و محل قرارگیری آن در اتاق منجر به کاهش فضای کابین خواهد شد. همچنین وجود گاردان و اتصالات آن نیز باعث می شود تا همیشه دردسر تعمیر و نگهداری این قطعه و بخش های آن وجود داشته باشد. ضمن اینکه همین نحوه انتقال قدرت باعث افزایش هدر رفت توان و گشتاور تولیدی پیشرانه به مقدار حدودی 2 درصد خواهد شد. وجود گاردان و دیفرانسیل در محور عقب باعث افزایش وزن خودرو نیز می شود. در خودروهای با طول زیاد، بلند بودن گاردان مشکلات خاص خود را خواهد داشت که تابیدگی این قطعه به مرور زمان و آسیب دیدگی آن در صورت برخورد کف خودرو با موانع نه چندان سخت نیز از مهم ترین آن هاست. خرابی اتصالات این قطعه نیز از دیگر مواد منفی وجود گاردان است.

6 9 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
تونل گاردان در خودروهای دیفرانسیل عقب باعث می شود تا فضای کابین در این خودروها کمتر از نمونه های دیفرانسیل جلو باشد.


در خودروهای دیفرانسیل جلو، وزن موتور و مجموعه انتقال قدرت کاملا به محور جلو وارد می شود که نتیجه آن کاهش هرزگردی محور جلو در زمان شتاب گیری خواهد بود. اما در خودروهای دیفرانسیل عقب دیگر خبری از وزن بالای موتور نیست و همین کاهش وزن قرار گرفته روی محور محرک باعث می شود تا شاهد هرزگردی در زمان شتاب گیری باشیم. این کمبود وزن همچنین باعث می شود تا انتهای خودرو در زمان شتاب گیری در حین عبور از یک پیچ منجر به بروز پدیده بیش فرمانی یا همان oversteer شود که به معنی خارج شدن انتهای خودرو از دایره مسیر است که البته این اتفاق به نوعی یک شمشیر دو لبه است. چرا که برای یک راننده ماهر باعث افزایش لذت رانندگی نیز خواهد بود و این روزها خودروهای سوپراسپرت دارای برنامه هایی برای انجام کنترل شده این مانور هستند. اما همین کاهش وزن روی محور محرک در عقب باعث می شود تا خودروهای دیفرانسیل عقب، کنترل مشکل تری در عبور از مسیر های لغزنده داشته باشند که این اتفاق در سربالایی ها بیشتر خواهد بود.

7 7 1024x626 - محاسن و معایب خودروهای دیفرانسیل عقب
یکی از مشکلات خودروهای دیفرانسیل عقب، کمبود وزن روی محور محرک است که باعث بروز پدیده بیش فرمانی در این خودروها در زمان عبور از پیچ ها می شود.

فروشگاه لوازم یدکی و قطعات خودرو

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer