محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019 - رسانه مجازی نیلسو

محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019

در دنیای مدرن، بسیاری از تکنولوژی‌ها و امکانات پیشرو مثل نویگیشن، کروزکنترل، سیستم سرمایش و گرمایش صندلی‌ها و ... حتی در خودروهای موسوم به اقتصادی نیز یافت می‌شوند

  • توسط مجید رقیبی
Cover 1 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019

اما پرسش این است که برای خودروهای معمولی ما که تکنولوژی ساخت برخی از آن‌ها به زمان پیش از معرفی اکثر امکانات مدرن امروزی باز می‌گردند نیز امکان تسهیل تجربه رانندگی با امکانات به‌روز وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. کافی است سری به بازار اکسسوری و گجت‌های خودرویی بزنید تا با گستره‌ای به ظاهر بی‌پایان از امکانات جالبی که شما را یک قدم دیگر به رانندگی بی‌دغدغه نزدیک می‌کنند، آشنا شوید. البته همان‌طورکه اشاره شد، این بازار پرسود و پرمخاطب، سر و ته ندارد ولی می‌شود به بهانه‌ای، شما را با تعدادی از برترین و محبوب‌ترین اکسسوری‌‌های خودرویی 2019 آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید:

1 9 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
هدزآپ دیسپلی

هدزآپ‌ دیسپلی‌ها چیزی شبیه به مکانیزم نمایش اطلاعات پیش روی خلبان جنگنده‌ها هستند و منطق پشت آن‌ها نیز عدم نیاز به توجه مداوم به نشانگرهای پشت فرمان و در نتیجه، تمرکز بیشتر بر مسیر روبه‌رو است. امروزه بسیاری از خودروهای اقتصادی نیز در مجهزترین تریم‌ها، به‌صورت استاندارد از هدزآپ‌دیسپلی بهره می‌برند اما می‌شود با اکسسوری‌هایی که تعدادشان کم هم نیست، مشابه این تکنولوژی را در خودروهای قدیمی‌تر خودمان نیز داشته باشیم.

 بسیاری از نمونه‌های ساده هدزآپ‌ دیسپلی یا همان HUD افترمارکت، از یک فرمول کلی تبعیت می‌کنند و آن هم انعکاس اطلاعات عملکردی به‌نمایش‌درآمده در صفحه گوشی متصل به کامپیوتر خودرو (توسط دانگل بلوتوث) روی صفحه شیشه‌ای پیش چشم راننده است. اما نمونه‌های پیشرفته HUD افترمارکت که قیمتشان به بیش از هزار دلار هم می‌رسد، با بلوتوث و وای‌فای به گوشی هوشمند متصل می‌شوند و در کنار کنترلگر مخصوصی که روی غربیلک فرمان قابل نصب است، دارای مشخصه‌هایی همچون تشخیص فرامین اشاره‌ای، قابلیت پاسخگویی به تماس‌ها، ارسال پیامک با تشخیص صوت و … نیز هستند. سازوکار این نمونه‌های پیشرفته، شبیه به ویدئوپروژکتورهاست و با توجه به اپلیکشن‌های متعددی که امروز به‌عنوان رابط گوشی‌های هوشمند و کامپیوتر خودرو وجود دارد، از نویگیشن گرفته تا سرعت لحظه‌ای، متوسط مصرف سوخت، دور موتور، اطلاعات موزیک در حال پخش و …، محدودیتی برای نمایش اطلاعات موردنیاز توسط HUD افترمارکت وجود ندارد.

2 7 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
جارو برقی شارژی

اگر شما هم از آن دسته افراد بدسلیقه هستید که از پس تمیز نگه داشتن فضای داخلی خودروی شخصی برنمی‌آیند، حتماً به یک جاروبرقی مختص خودرو نیاز خواهید داشت. برای این جاروبرقی‌های عمدتاً شارژی، منبع انرژی خارجی نیاز نیست و با اتصال آن‌ها به خروجی 12 ولت فندکی می‌توان داخل خودرو را تمیز کرد. در ضمن، از آنجایی که این جاروبرقی‌ها مختص تمیز کردن فضای داخلی خودرو هستند، سری‌های متنوعی برای آن‌ها طراحی شده که امکان دسترسی به کُنج‌های دور از دسترس را نیز به شما می‌دهند. حتی برخی نمونه‌ها دارای چراغ LED هم هستند که هم در هنگام تمیز کردن خودرو به کمک می‌آیند و هم در مواقع ضروری می‌توان از آن به عنوان یک چراغ‌قوه استفاده کرد.

3 6 764x1024 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
نشانگر فشار باد تایرها

پیش‌تر به‌دفعات از مزایای چک دوره‌ای فشار باد تایرها گفته‌ایم و احتمالاً می‌دانید که فشار کمتر از حد استاندارد باد تایرها به افزایش مصرف سوخت می‌انجامد و فشار بیش از حد باد تایرها، در کنار کاهش چسبندگی خودرو به سطح مسیر، لاستیک‌سابی نامتقارن را به همراه خواهد داشت. اکثر خودروهای امروزی به صورت استاندارد دارای سیستم بررسی فشار باد تایرها هستند اما امکان تهیه این تکنولوژی به صورت افترمارکت نیز وجود دارد.

 نمونه‌های مرسوم این اکسسوری از چهار سنسور سَری تایرها و یک رسیور کوچک تشکیل یافته‌اند که از طریق اپلیکیشن اختصاصی، فشار باد تایرها و پنچری احتمالی در هر تایر را در گوشی‌های هوشمند برای کاربر به نمایش می‌گذارند. تأمین انرژی رسیور معمولاً از طریق درگاه USB یا شارژر فندکی صورت می‌پذیرد و اتصال آن به گوشی هوشمند، از طریق بلوتوث یا وای‌فای است. جالب‌تر اینکه برخی نمونه‌ها امکان آنالیز دوره‌ای وضعیت تایرها در مدت‌زمانی معین را نیز به کاربر می‌دهند.

4 5 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
دوربین ثبت وقایع

این اکسسوری وایرال سال‌های اخیر که با نام DashCam شناخته می‌شود، دوربینی است که معمولاً پشت آینه وسط خودرو نصب می‌شود و وقایع پیش روی خودرو را ثبت می‌کند. ویدئوهای ثبت‌شده توسط DashCam که احتمالاً به‌دفعات در فضای مجازی دیده‌اید، مخصوصاً در هنگام تصادف بسیار سودمند بوده، به عنوان مدرک برای مراجع قضایی و حتی شرکت‌های بیمه استفاده می‌شوند. همین باعث شده در برخی کشورها، استفاده از دوربین ثبت وقایع، به یک قانون تبدیل شود.

محبوبیت بالا و همچنین، الزام برخی کشورها به استفاده از DashCam، خودروسازان متعددی را به عرضه محصولات خود با DashCam استاندارد ترغیب کرده اما همچون ابتدای ظهور این پدیده، نمونه‌های افترمارکت بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. نمونه‌های گران‌قیمت‌تر DashCam دارای نمایشگر لمسی هستند که در قالب آینه وسط خودرو ارائه شده، امکان بازبینی و مرتب‌سازی ویدئوهای ثبت‌شده را به راننده می‌دهند. برخی نمونه‌ها نیز دارای دوربین رو به کابین هستند که تصویر کامل‌تری برای پیگیری‌های قضایی ارائه می‌دهند.

5 7 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
قهوه‌ساز و کتری برقی

برای آن دسته از افرادی که زیاد با خودرو شخصی رانندگی می‌کنند، همراه داشتن قهوه‌ساز یا کتری برقی می‌تواند بسیار کاربردی باشد؛ یک لیوان چای، یک اسپرسو، یا یک فنجان قهوه داغ می‌تواند خستگی ساعت‌ها رانندگی را از تن به در کند، مخصوصاً اگر نیازی نباشد فلاسک به دست به قهوه‌خانه‌ها یا فروشگاه‌های بین‌راهی سر بزنید. قهوه‌سازها و کتری‌های برقی همراه معمولاً در پکیجی تعریف شده‌اند که به‌سادگی در جالیوانی‌های خودرو جا شوند. تأمین انرژی آن‌ها نیز از طریق شارژر فندکی صورت می‌گیرد.

6 5 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
نگهدارنده گوشی

نگهدارنده‌های گوشی هوشمند به جرأت محبوب‌ترین اکسسوری خودرویی به حساب می‌آیند قطعاً تا به امروز انواع این اکسسوری را در خودروها دیده‌اید، اما این از جذابیت نمونه‌های مدرن نگهدارنده گوشی کم نمی‌کند. امروزه این اکسسوری دیگر تنها قطعه‌ای برای نگه داشتن گوشی در مقابل دیدگان راننده نیست و قابلیت‌هایی همچون شارژ سریع بی‌سیم، تطبیق اتوماتیک بازوهای نگهدارنده با ابعاد گوشی، تنظیم در موقعیت‌های متنوع به لطف پایه تطبیق‌پذیر و … برای کامل‌ترین نمونه‌های آن در نظر گرفته شده است.

7 5 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
تشک خواب صندلی عقب

برای کسانی که زیاد با خودروی شخصی از این شهر به آن شهر می‌روند، قطعاً یک تشک بادی که در چند ثانیه، فضای سرنشینان عقب را به تخت‌خوابی راحت تبدیل می‌کند و در صورت عدم نیاز، در یک ساک دستی کوچک جا می‌شود، اکسسوری جالب و بسیار کارآمدی می‌تواند باشد. معمولاً در پکیج این تشک‌های بادی همراه، کیت ترمیم، بالش بادی و پمپ باد نیز ارائه می‌شود تا عملاً نیاز به چیز دیگری نباشد.

8 1 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
رسیور بلوتوث

ارتباط بلوتوث نیز این روزها یکی از امکانات عادی و استاندارد خودروهای معمولی است و به‌سادگی می‌توانید از طریق آن، گوشی‌هوشمند خود را به سیستم صوتی وصل کنید و از موزیک‌هایی که همیشه به همراه دارید، در هنگام رانندگی نیز لذت ببرید. خودروهای معمولی و قدیمی مونتاژ کشورمان فاقد این مشخصه این روزها ساده و پیش‌پاافتاده هستند، اما این دلیل نمی‌شود که مثلاً اگر سمند یا 206 یا حتی پراید سوار می‌شوید، نتوانید گوشی خود را از طریق بلوتوث به سیستم صوتی خودرو وصل کنید. کافی است یک رسیور بلوتوث که انواع ساده و حرفه‌ای آن در بازار اکسسوری‌های خودرویی یافت می‌شود، همراه داشته باشید. این رسیور از طریق پورت AUX به سیستم صوتی وصل می‌شود و پس از اتصال، به‌راحتی می‌توانید تمام موزیک‌های گوشی خود را در سیستم صوتی خودرو پخش کنید. این نوع رسیورها عمدتاً دارای حافظه برای یادآوری دستگاه‌های ازپیش‌نصب‌شده هستند و از نظر ابعادی نیز به هیچ عنوان دست‌وپاگیر نیستند. اما عمده این رسیورها یک نقطه ضعف دارند و آن، نیاز به شارژ در مقاطع زمانی چندساعته است.

9 3 - محبوب‌ترین اکسسوری‌های خودرویی 2019
مکان‌یاب خودرو

دانگل‌های OBD2 از کارآمدترین گجت‌های خودرویی سال‌های اخیر هستند. نمونه‌های اولیه و ساده این دانگل‌ها برای مواردی همچون عیب‌یابی استفاده می‌شوند و به لطف گسترش سازگاری گوشی‌های هوشمند و تنوع اپلیکیشن‌های قابل نصب، دیگر نیازی به همراه داشتن لپ‌تاپ برای خواندن اطلاعات دانگل‌ها نیست، چراکه با یک اتصال بلوتوث، همه اطلاعات موردنیاز را در اپلیکیشن‌هایی جامع به کاربر ارائه می‌دهند.

نمونه‌های پیشرفته‌تر، مشخصه‌های کامل‌تری همچون پشتیبانی از خطوط ارتباطی پرسرعت تلفن همراه و قابلیت مکان‌یابی نیز دارند. در ضمن، کافی است فقط یک‌بار به پورت OBD2 کامپیوتر خودرو متصل شود و دیگر نیازی نیست همواره حواستان به این گجت کوچک و جمع‌وجور باشد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer