مخزن بنزین‌های فراری - رسانه مجازی نیلسو

کنیستر چیست و چه کارکردی دارد؟

مخزن بنزین‌های فراری

  • توسط علیرضا داوودی
کاور 2 - مخزن بنزین‌های فراری

کنیستر چیست؟‌
کنیستر که به آن Evaporative Emission Control نیز گفته می شود، محلی برای جمع آوری و جذب بخار های متصاعد شده از باک بنزین خودرو است تا هم از ورود این بخار های سمی و خطرناک به جو و هوای آزاد جلوگیری شود و هم در فرصتی مناسب، این بخارات برای سوختن در موتور خودرو به کار روند. نزدیک به یک دهه است که نصب این قطعه در خودروهای تولید داخل اجباری شده است و این در حالی است که در خودروهای قدیمی خارجی نیز می توان آن را پیدا کرد. کنیستر معمولا به شکل یک ظرف مشکی استوانه ای شکل و یا جعبه ای مکعبی است که درون آن را کربن اکتیو قرار می دهند. کربن اکتیو دارای ساختاری شبیه به ذغال است با این تفاوت که چون در لایه های آن گازی وجود ندارد، ظرفیت جذب بخار بالاتری خواهد داشت. کنیستر از یک طرف پر شده و از طرف دیگر نیز تخلیه می شود که این کار توسط یک شیربرقی صورت می گیرد. همچنین برای این قطعه یک مسیر تخلیه در صورت پر شدن آن نیز در نظر گرفته شده است که این اتفاق در حالت خرابی شیر رخ خواهد داد. در اکثر خودروها، پر شدن و یا خرابی کنیستر با روشن شدن چراغ چک به اطلاع راننده می رسد. کنیستر دارای سه لوله خارجی است که یکی ورودی بخار بنزین از باک بوده و دیگری محل خروج این بخار به سمت موتور است. یکی از لوله ها نیز برای خروج بخار بنزین به هوای آزاد در صورت پر شدن ظرفیت کنیستر است.

خرید کنیستر انواع خودرو

1 11 630x1024 - مخزن بنزین‌های فراری
کنیستر دارای مقداری ذغال اکتیور در یک محفظه است. در بالا و پایین این مخزن درپوش قرار دارد و بخار بنزین با خروج از باک وارد این مخزن شده و در شبکه متخلخل این ذغال ها جای می گیرد.

اصلی یا تقلبی :
متاسفانه کنیستر در کشورمان مثل برخی دیگر از قطعات این چنینی، اهمیت چندانی در نزد مالکین خودروها ندارد و به همین خاطر از این قطعه نمونه های تقلبی در بازار کشورمان وجود ندارد. با این وجود این قطعه توسط قطعه سازان مختلفی ساخته می شود که در زمان خرید باید به کیفیت آن ها توجه کرد.

2 10 - مخزن بنزین‌های فراری
بخار بنزین از باک وارد کنیستر می شود. وقتی پشرانه خاموش است، این بخارات درون کنیستر جای می گیرند تا در زمان مناسب برای سوختن وارد سیلندرها شوند. میزان جذب به قدری بالا است که این بخار درون کنیستر مایع می شود.

علائم خرابی :
خرابی کنیستر باعث ایراد در کارکرد آن شده و در برخی مواقع با روشن شدن چراغ چک پیشرانه نیز همراه می شود. خرابی های این قطعه می تواند به صورت فیزیکی مثل شکستن بدنه پلاستیکی کنیستر باشد و یا در صورتی که مربوط به پر شدن ظرفیت کنیستر و پایان طول عمر آن باشد، با روشن شدن چراغ چک همراه خواهد بود. از دیگر قسمت هایی که بیشترین خرابی را در این بخش دارد، شیربرقی آن است. با بروز ایراد در این قطعه و سرآمدن طول عمر آن، نشانه هایی از کاهش شتاب خودرو را می توان دید. همچنین در اطراف خودرو بوی بنزین به مشام می رسد، ممکن است قطره های بنزین در زیر خودرو و بر روی زمین دیده شود، مصرف سوخت بالاتر از قبل می رود و با باز کردن درب باک می توان خروج گاز را از آن حس کرد. همچنین موتور خودرو خصوصا در هوای سرد دیر تر و با استارت بیشتری روشن می شود.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
کنیستر قطعه ای تعمیری نیست چرا که خرابی این قطعه مربوط به تمام شدن ظرفیت ذغال های آن می شود که این قضیه نیز ناشی از پودر شدن قطعات ذغال درون آن و کاهش ظرفیت بخارگیری آن هاست. به همین خاطر با سرآمدن عمر این قطعه باید آن را تعویض کرد. اما ایرادات دیگری مثل خرابی شیر برقی را می توان با تعویض برطرف نمود.

طول عمر :
کنیستر در خودروهای مختلف دارای طول عمر متفاوتی است. شرکت های خودروسازی برای این قطعه عمری در حدود 10 تا 80 هزار کیلومتر یا دو سال عنوان می کنند. با این وجود این قطعه معمولا بسیار دیرتر نشانه های به پایان رسیدن طول عمر مفیدش را نشان می دهد.

تست سلامت کنیستر :
برای تست سلامت کنیستر باید آن را آزمایش کرد. چون هوای داخل کنیستر در زمان روشن بودن خودرو، در حال مکش توسط سیلندر هاست،  پس خودرو را روشن می کنیم و انگشت خود را روی ورودی هوای آزاد قرار می دهیم. در این قسمت باید مکش هوا را حس کنیم. هم چنین لوله ورودی بخار بنزین را نیز جدا کرده و مکش را در آن قسمت به همین شکل آزمایش می کنیم. در صورتی که در آزمایش ها مکش وجود نداشت نشان از پر شدن ظرفیت کنیستر یا مشکل دیگر مثل ریز شدن قطعات کربن فعال است.

تعویض و نصب :
کنیستر در خودروهای مختلف در قسمت های گوناگونی جای می گیرد. در برخی از خودرو ها این قطعه درون محفظه موتور و یا نزدیک به باک بنزین است و در برخی در قسمت هایی مثل زیر گلگیرهای جلو نصب می شود. تعویض این قطعه نیز چون یک قطعه خارجی پیشرانه است، نیاز به مهارت چندانی ندارد.

3 10 - مخزن بنزین‌های فراری
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer