مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت - رسانه مجازی نیلسو

مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت

عمر صنعت خودروسازی بیش از یک قرن است و در حالی که خودروهای اولیه بیشتر شبیه به درشکه‌های موتوردار بودند، به سرعت روند طراحی خودروها دچار تغییر و تحولات اساسی شد و کم کم مسایل ایمنی و افزایش راحتی و رفاه سرنشینان نیز مطرح گردید. در طول تاریخ خودروسازی، اختراعات و ابداعات زیادی در این رابطه روی کار آمده اند اما می‌توان مهم ترین آن ها در ۱۰ تکنولوژی جستجو کرد که همگی اثر بسیار زیادی در حفظ جان سرنشینان داشته‌اند.

کمربند ایمنی

کمربند ایمنی حرف اول را در کاهش آسیب‌های ناشی از تصادف به راننده و سرنشینان بازی می‌کند

کمربند ایمنی در اواسط قرن نوزدهم و توسط یک مهندس انگلیسی اختراع شد. استفاده انبوه از آن بعد از آزمایشات فراوانی که اثر بخشی آن را در حفظ سلامت سرنشینان نشان می داد، توسط شرکت خودروسازی NASH در سال ۱۹۴۹ و سپس توسط فورد در سال ۱۹۵۵ صورت گرفت و هنوز هم با وجود انواع سیستم‌های ایمنی، باز هم کمربند ایمنی حرف اول را در کاهش آسیب‌های ناشی از تصادف به راننده و سرنشینان بازی می‌کند. اثر بخشی این قطعه بیش از ۵۰ درصد است و این در حالی است که ایربگ عملکردی در حدود ۳۰ درصد در کاهش آسیب های وارده دارد.

بیشتر بخوانید:

کیسه هوا

کیسه هوا اولین بار توسط خودروسازان آمریکایی در دهه ۵۰ میلادی اختراع شد

این روزها انواع و اقسام کیسه‌های هوا در یک خودرو دیده می شوند که می‌توان اخرین نمونه از آن‌ها را به عنوان اربگ زانو نام برد. این قطعه اولین بار توسط خودروسازان آمریکایی در دهه ۵۰ میلادی اختراع شد اما اولین بار، بر روی مرسدس w126 بود که در دهه هشتاد میلادی از این وسیله نجات بخش به صورت انبوه استفاده شد. با این وجود بسیاری از خودروسازان اروپایی تا آخرین سال‌های پایانی قرن بیستم علاقه چندانی به نصب اربگ در محصولاتشان نشان نمی‌دادند.

بدنه جاذب ضربه

مرسدس W114 در سال ۱۹۵۲ اولین خودرویی بود که دارای چنین طراحی برای جذب انرژی تصادف شد

مرسدس بنز که از پیشگامان ایمنی در خودرو است، اولین شرکتی بود که از نقاط جمع شوند و جاذب ضربع در بدنه استفاده کرد. مرسدس W114 در سال ۱۹۵۲ اولین خودرویی بود که دارای چنین طراحی برای جذب انرژی تصادف شد.

ترمزهای دیسکی

سیتروئن در سال ۱۹۵۵ در محصول DS خود برای اولین بار از ترمزهای دیسکی در یک خودرو تولید انبوه استفاده کرد

در حالی که سیستم ترمز اکثر خودروها فاقد بوستر بودند و ترمزهای کاسه‌ای توان توقفی کافی نداشتند، سیتروئن در سال ۱۹۵۵ در محصول DS خود برای اولین بار از ترمزهای دیسکی در یک خودرو تولید انبوه استفاده کرد. پیش از سیتروئن، جگوار، ترمزهای دیسکی را در جگوار C-Type مسابقه‌ای خود به کار برده بود. اولین جرقه‌ای این نوع ترمز که توان توقفی بالاتری نسبت به نمونه‌های کاسه‌ای دارد در سال ۱۹۰۲ در انگلیس زده شده بود اما تا استفاده انبوه آن بیش از نیم قرن زمان برد.

کمربند ایمنی سه نقطه‌ای

این نوع کمربند توسط یکی از مهندسین ولوو به نام نیس بوهلین در سال ۱۹۵۸ اختراع شد که هم پایین تنه و هم بالا تنه را پوشش می‌داد و باعث می‌شد که حرکت سرنشینان به جلو تا حد زیادی در تصادفات کمتر شود

کمربندهای ایمنی اولیه فاقد تنظیمات بودند و در واقع از دو تسمه که در وسط با یک قفل به هم وصل هستند، تشکیل می‌شدند. این کمربندها نه تنظیمات خوبی داشتند و نه در زمان های عادی به راننده و سرنشین اجازه تحرک می دادند تا اینکه نمونه‌های سه نقطه‌ای روی کار آمدند. این نوع کمربند توسط یکی از مهندسین ولوو به نام نیس بوهلین در سال ۱۹۵۸ اختراع شد که هم پایین تنه و هم بالا تنه را پوشش می‌داد و باعث می‌شد که حرکت سرنشینان به جلو تا حد زیادی در تصادفات کمتر شود.

ترمز ABS

این سیستم ابتدا برای هواپیما در سال ۱۹۲۹ روی کار آمد اما تجاری‌سازی آن برای دنیای خودروسازی توسط شرکت بوش آلمان صورت گرفت


مهم‌ترین خاصیت ترمزهای صد قفل در این است که می توان در حین ترمزگیری، تغییر مسیر نیز داد و همچنین در مسیرهای لغزنده، خطر قفل شدن و انحراف خودرو را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. این سیستم ابتدا برای هواپیما در سال ۱۹۲۹ روی کار آمد اما تجاری‌سازی آن برای دنیای خودروسازی توسط شرکت بوش آلمان صورت گرفت که برای اولین بار به صورت یک آپشن روی مرسدس بنز w116 قابل نصب بود. سپس فورد شرکتی بود که به شکل استاندارد از این تکنولوژی برای خودروهایش بهره برد.

برنامه کنترل پایداری الکترونیکی

اساس کار این سیستم جلوگیری از ناپایداری خودرو در حین حرکت است که این کار از طریق بررسی سرعت دورانی چرخ های مختلف خودرو با استفاده از سنسورهای نصب شده روی آن ها صورت می‌گیرد

برنامه الکترونیکی کنترل پایداری را بیشتر به نام‌های ESP و ESC می‌شناسیم هرچند که در شرکت‌های مختلف اسامی دیگری نیز دارد. این سیستم در سال ۱۹۹۵ توسط دو شرکت مرسدس بنز و ب‌ام و اختراع شد که آن را بر روی بالاترین محصولات خود یعنی اس کلاس و سری ۷ نصب کردند. اساس کار این سیستم جلوگیری از ناپایداری خودرو در حین حرکت است که این کار از طریق بررسی سرعت دورانی چرخ های مختلف خودرو با استفاده از سنسورهای نصب شده روی آن ها صورت می‌گیرد. زمانی که سرعت چرخ ها تفاوت زیادی باهم پیدا کنند به منزله شروع ناپایداری خودرو خواهد بود که در این زمان با استفاده از ترمز و کنترل دریچه گاز موتور، سرعت چرخ‌ها و گشتاور تولیدی پیشرانه محدود می‌شود تا خودرو دوباره به حالت پایدار خود برسد. البته این سیستم هیچگاه نمی‌تواند به طور کامل خودرو را از چپ شدن و معلق زدن نجات دهد اما کاربرد زیاد آن در کاهش تصادفات به حدی بود که وجود آن بر روی خودروهای تولیدی اروپا از سال ۲۰۱۴ اجباری شد.

کروز کنترل هوشمند و تطبیقی

امروزه کروز کنترل را می توان در اکثر خودروهای تولیدی دنیا دید

امروزه کروز کنترل را می توان در اکثر خودروهای تولیدی دنیا دید. سیستمی که حتی در خودروهای آمریکایی دهه شصت و هفتاد میلادی نیز وجود داشته و در حال حاضر از جمله تجهیزات رفاهی استاندارد خودروهاست. اما این سیستم چون توانایی تشخیص موانع و خودروها را در جلوی خود ندارد، خطری بالقوه نیز محسوب می شود چرا که با حضور یک خودرو با سرعت کمتر در مسیر، کاهش سرعتی اتفاق نمی افتد و همین عامل می تواند منجر به بروز حادثه شود. اما مرسدس بنز در سال ۱۹۹۹ سیستم کروز کنترل هوشمند تطبیقی را ارائه داد که قادر است در صورت وجود یک خودرو در جلوی مسیر که با سرعت کمتری در حال حرکت است، سرعت خودرو شما را با آن
هماهنگ کند و تا زمانی که این مانع از سر راه کنار نرفته است، با رعایت همین فاصله و سرعت در پشت آن حرکت را ادامه دهد. در صورت تغییر مسیر و یا کنار رفتن خودرو جلویی، سیستم دوباره سرعت را افزایش داده و به سرعت تنظیم شده قبلی باز می گرداند.

سیستم اخطار خروج از خط

این سیستم در صورتی که خودرو از خطوط عبور کند، با اعلام هشدار صوتی و لرزش فرمان و یا صندلی، راننده را مطلع کرده تا اگر در حالت خواب آلودگی نیز قرار دارد، هوشیار شود

سیتروئن در سال ۲۰۰۵ با استفاده از رادارهای قرار گرفته در دماغه خودرو که خطوط بغل و وسط جاده را زیر نظر داشتند، سیستم اعلام خطر در زمان خروج از جاده را ارائه کرد. این سیستم در صورتی که خودرو از خطوط عبور کند، با اعلام هشدار صوتی و لرزش فرمان و یا صندلی، راننده را مطلع کرده تا اگر در حالت خواب آلودگی نیز قرار دارد، هوشیار شود. سیستم اعلام خروج از مسیر امروزه بر روی خودروهای سبک و سنگین زیادی وجود دارد و با توسعه و پیشرفت، اساس کار چندین سامانه دیگر نیز شده است.  

ایربگ عابر پیاده

 این تکنولوژی در سال 2012 و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای 50 کیلومتر نیز فعال می شود.
این تکنولوژی در سال ۲۰۱۲ و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای ۵۰ کیلومتر نیز فعال می شود

اربگ عابر پیاده که در زیر درب موتور قرار دارد، هنوز به شکل گسترده تجاری سازی و استفاده نمی شود اما می توان آن را یکی از بهترین سیستم‌های ایمنی سال های اخیر در کاهش آسیب به عابران پیاده در حین تصادفات دانست. این تکنولوژی در سال ۲۰۱۲ و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای ۵۰ کیلومتر نیز فعال می شود. برخورد سر عابرین پیاده با درب موتور و شیشه جلو پس از تصادف با خودرو یکی از مهم‌ترین علل مرگ و میر عابرین به شمار می‌آید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer