مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت - رسانه مجازی نیلسو

مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت

  • توسط علیرضا داوودی
.png - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت

عمر صنعت خودروسازی بیش از یک قرن است و در حالی که خودروهای اولیه بیشتر شبیه به درشکه‌های موتوردار بودند، به سرعت روند طراحی خودروها دچار تغییر و تحولات اساسی شد و کم کم مسایل ایمنی و افزایش راحتی و رفاه سرنشینان نیز مطرح گردید. در طول تاریخ خودروسازی، اختراعات و ابداعات زیادی در این رابطه روی کار آمده اند اما می‌توان مهم ترین آن ها در 10 تکنولوژی جستجو کرد که همگی اثر بسیار زیادی در حفظ جان سرنشینان داشته‌اند.

کمربند ایمنی

1 20 1024x696 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
کمربند ایمنی حرف اول را در کاهش آسیب‌های ناشی از تصادف به راننده و سرنشینان بازی می‌کند

کمربند ایمنی در اواسط قرن نوزدهم و توسط یک مهندس انگلیسی اختراع شد. استفاده انبوه از آن بعد از آزمایشات فراوانی که اثر بخشی آن را در حفظ سلامت سرنشینان نشان می داد، توسط شرکت خودروسازی NASH در سال 1949 و سپس توسط فورد در سال 1955 صورت گرفت و هنوز هم با وجود انواع سیستم‌های ایمنی، باز هم کمربند ایمنی حرف اول را در کاهش آسیب‌های ناشی از تصادف به راننده و سرنشینان بازی می‌کند. اثر بخشی این قطعه بیش از 50 درصد است و این در حالی است که ایربگ عملکردی در حدود 30 درصد در کاهش آسیب های وارده دارد.

بیشتر بخوانید:

کیسه هوا

2 18 1024x575 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
کیسه هوا اولین بار توسط خودروسازان آمریکایی در دهه 50 میلادی اختراع شد

این روزها انواع و اقسام کیسه‌های هوا در یک خودرو دیده می شوند که می‌توان اخرین نمونه از آن‌ها را به عنوان اربگ زانو نام برد. این قطعه اولین بار توسط خودروسازان آمریکایی در دهه 50 میلادی اختراع شد اما اولین بار، بر روی مرسدس w126 بود که در دهه هشتاد میلادی از این وسیله نجات بخش به صورت انبوه استفاده شد. با این وجود بسیاری از خودروسازان اروپایی تا آخرین سال‌های پایانی قرن بیستم علاقه چندانی به نصب اربگ در محصولاتشان نشان نمی‌دادند.

بدنه جاذب ضربه

3 18 1024x576 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
مرسدس W114 در سال 1952 اولین خودرویی بود که دارای چنین طراحی برای جذب انرژی تصادف شد

مرسدس بنز که از پیشگامان ایمنی در خودرو است، اولین شرکتی بود که از نقاط جمع شوند و جاذب ضربع در بدنه استفاده کرد. مرسدس W114 در سال 1952 اولین خودرویی بود که دارای چنین طراحی برای جذب انرژی تصادف شد.

ترمزهای دیسکی

4 17 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
سیتروئن در سال 1955 در محصول DS خود برای اولین بار از ترمزهای دیسکی در یک خودرو تولید انبوه استفاده کرد

در حالی که سیستم ترمز اکثر خودروها فاقد بوستر بودند و ترمزهای کاسه‌ای توان توقفی کافی نداشتند، سیتروئن در سال 1955 در محصول DS خود برای اولین بار از ترمزهای دیسکی در یک خودرو تولید انبوه استفاده کرد. پیش از سیتروئن، جگوار، ترمزهای دیسکی را در جگوار C-Type مسابقه‌ای خود به کار برده بود. اولین جرقه‌ای این نوع ترمز که توان توقفی بالاتری نسبت به نمونه‌های کاسه‌ای دارد در سال 1902 در انگلیس زده شده بود اما تا استفاده انبوه آن بیش از نیم قرن زمان برد.

کمربند ایمنی سه نقطه‌ای

5 15 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
این نوع کمربند توسط یکی از مهندسین ولوو به نام نیس بوهلین در سال 1958 اختراع شد که هم پایین تنه و هم بالا تنه را پوشش می‌داد و باعث می‌شد که حرکت سرنشینان به جلو تا حد زیادی در تصادفات کمتر شود

کمربندهای ایمنی اولیه فاقد تنظیمات بودند و در واقع از دو تسمه که در وسط با یک قفل به هم وصل هستند، تشکیل می‌شدند. این کمربندها نه تنظیمات خوبی داشتند و نه در زمان های عادی به راننده و سرنشین اجازه تحرک می دادند تا اینکه نمونه‌های سه نقطه‌ای روی کار آمدند. این نوع کمربند توسط یکی از مهندسین ولوو به نام نیس بوهلین در سال 1958 اختراع شد که هم پایین تنه و هم بالا تنه را پوشش می‌داد و باعث می‌شد که حرکت سرنشینان به جلو تا حد زیادی در تصادفات کمتر شود.

ترمز ABS

6 13 1024x723 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
این سیستم ابتدا برای هواپیما در سال 1929 روی کار آمد اما تجاری‌سازی آن برای دنیای خودروسازی توسط شرکت بوش آلمان صورت گرفت


مهم‌ترین خاصیت ترمزهای صد قفل در این است که می توان در حین ترمزگیری، تغییر مسیر نیز داد و همچنین در مسیرهای لغزنده، خطر قفل شدن و انحراف خودرو را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. این سیستم ابتدا برای هواپیما در سال 1929 روی کار آمد اما تجاری‌سازی آن برای دنیای خودروسازی توسط شرکت بوش آلمان صورت گرفت که برای اولین بار به صورت یک آپشن روی مرسدس بنز w116 قابل نصب بود. سپس فورد شرکتی بود که به شکل استاندارد از این تکنولوژی برای خودروهایش بهره برد.

برنامه کنترل پایداری الکترونیکی

7 9 1024x651 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
اساس کار این سیستم جلوگیری از ناپایداری خودرو در حین حرکت است که این کار از طریق بررسی سرعت دورانی چرخ های مختلف خودرو با استفاده از سنسورهای نصب شده روی آن ها صورت می‌گیرد

برنامه الکترونیکی کنترل پایداری را بیشتر به نام‌های ESP و ESC می‌شناسیم هرچند که در شرکت‌های مختلف اسامی دیگری نیز دارد. این سیستم در سال 1995 توسط دو شرکت مرسدس بنز و ب‌ام و اختراع شد که آن را بر روی بالاترین محصولات خود یعنی اس کلاس و سری 7 نصب کردند. اساس کار این سیستم جلوگیری از ناپایداری خودرو در حین حرکت است که این کار از طریق بررسی سرعت دورانی چرخ های مختلف خودرو با استفاده از سنسورهای نصب شده روی آن ها صورت می‌گیرد. زمانی که سرعت چرخ ها تفاوت زیادی باهم پیدا کنند به منزله شروع ناپایداری خودرو خواهد بود که در این زمان با استفاده از ترمز و کنترل دریچه گاز موتور، سرعت چرخ‌ها و گشتاور تولیدی پیشرانه محدود می‌شود تا خودرو دوباره به حالت پایدار خود برسد. البته این سیستم هیچگاه نمی‌تواند به طور کامل خودرو را از چپ شدن و معلق زدن نجات دهد اما کاربرد زیاد آن در کاهش تصادفات به حدی بود که وجود آن بر روی خودروهای تولیدی اروپا از سال 2014 اجباری شد.

کروز کنترل هوشمند و تطبیقی

8 5 1024x683 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
امروزه کروز کنترل را می توان در اکثر خودروهای تولیدی دنیا دید

امروزه کروز کنترل را می توان در اکثر خودروهای تولیدی دنیا دید. سیستمی که حتی در خودروهای آمریکایی دهه شصت و هفتاد میلادی نیز وجود داشته و در حال حاضر از جمله تجهیزات رفاهی استاندارد خودروهاست. اما این سیستم چون توانایی تشخیص موانع و خودروها را در جلوی خود ندارد، خطری بالقوه نیز محسوب می شود چرا که با حضور یک خودرو با سرعت کمتر در مسیر، کاهش سرعتی اتفاق نمی افتد و همین عامل می تواند منجر به بروز حادثه شود. اما مرسدس بنز در سال 1999 سیستم کروز کنترل هوشمند تطبیقی را ارائه داد که قادر است در صورت وجود یک خودرو در جلوی مسیر که با سرعت کمتری در حال حرکت است، سرعت خودرو شما را با آن
هماهنگ کند و تا زمانی که این مانع از سر راه کنار نرفته است، با رعایت همین فاصله و سرعت در پشت آن حرکت را ادامه دهد. در صورت تغییر مسیر و یا کنار رفتن خودرو جلویی، سیستم دوباره سرعت را افزایش داده و به سرعت تنظیم شده قبلی باز می گرداند.

سیستم اخطار خروج از خط

9 2 1024x576 - مروری بر مهم ترین ابداعات ایمنی در خودرو در طول تاریخ این صنعت
این سیستم در صورتی که خودرو از خطوط عبور کند، با اعلام هشدار صوتی و لرزش فرمان و یا صندلی، راننده را مطلع کرده تا اگر در حالت خواب آلودگی نیز قرار دارد، هوشیار شود

سیتروئن در سال 2005 با استفاده از رادارهای قرار گرفته در دماغه خودرو که خطوط بغل و وسط جاده را زیر نظر داشتند، سیستم اعلام خطر در زمان خروج از جاده را ارائه کرد. این سیستم در صورتی که خودرو از خطوط عبور کند، با اعلام هشدار صوتی و لرزش فرمان و یا صندلی، راننده را مطلع کرده تا اگر در حالت خواب آلودگی نیز قرار دارد، هوشیار شود. سیستم اعلام خروج از مسیر امروزه بر روی خودروهای سبک و سنگین زیادی وجود دارد و با توسعه و پیشرفت، اساس کار چندین سامانه دیگر نیز شده است.  

ایربگ عابر پیاده

 این تکنولوژی در سال 2012 و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای 50 کیلومتر نیز فعال می شود.
این تکنولوژی در سال 2012 و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای 50 کیلومتر نیز فعال می شود

اربگ عابر پیاده که در زیر درب موتور قرار دارد، هنوز به شکل گسترده تجاری سازی و استفاده نمی شود اما می توان آن را یکی از بهترین سیستم‌های ایمنی سال های اخیر در کاهش آسیب به عابران پیاده در حین تصادفات دانست. این تکنولوژی در سال 2012 و توسط ولوو ارائه شد و درسرعت‌های بالای 50 کیلومتر نیز فعال می شود. برخورد سر عابرین پیاده با درب موتور و شیشه جلو پس از تصادف با خودرو یکی از مهم‌ترین علل مرگ و میر عابرین به شمار می‌آید.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer