مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم - رسانه مجازی نیلسو

ارابه‌های خودمختار (قسمت دوم از سوم)

مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

  • توسط علیرضا داوودی
2003 smart roadster 11 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

به‌کارگیری سیستم‌های نوین ایمنی و مهندسی هوشمند در خودروهای سبک و سنگین، همگی در جهت افزایش ایمنی خودرو، کاهش مصرف سوخت، راحت‌تر شدن سواری خودرو، بالا رفتن هندلینگ و خوش‌دستی آن و… است. می‌توان اولین قدم‌ها از هوشمندسازی خودروها را با ارائه سیستم کروزکنترل‌های ابتدایی در دهه هفتاد میلادی دانست؛ روندی که کم‌کم با الکترونیکی شدن خودروها به سمت سیستم‌های ایمنی و رفاهی دیگر حرکت کرد.

  بیشتر بخوانید:

سیستم پارک اتوماتیک

هرچند سیستم پارک اتوماتیک یا Automatic parking که برای پارک دوبله است، سیستمی هوشمند و لوکس محسوب می شود اما امروزه می‌توان آن را روی بسیاری از خودروهای میان‌رده اروپایی و آسیایی نیز مشاهده کرد. این سیستم با کمک سنسورهایی که دارد فضای موردنظر برای پارک کردن را سنجیده و بررسی می‌کند و در صورتی که مناسب این کار باشد، راننده با قرار گرفتن در کنار خودروی جلو و قرار دادن دنده در وضعیت دنده عقب، بقیه اعمال پارک دوبله کردن را به سیستم هوشمند خودرو واگذار می‌کند. در این حالت چرخش فرمان و سرعت حرکت به عقب و… برعهده سیستم است.

1 1024x577 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

روند پیشرفته‌تر این برنامه هوشمند که امروزه روی تعداد اندکی از ساخته‌های بنز و ب‌ام‌و و… در حال رواج است، این امکان را فراهم می‌کند که بعد از پیاده شدن سرنشینان، خودرو به شکل خودکار در پارکینگی که در مختصات برنامه خود ذخیره کرده است، جای می‌گیرد و در زمان فراخوانی خودرو توسط راننده، در محل موردنظر حاضر می‌شود.

ترمز هوشمند خودکار

در برنامه ترمز اضطراری خودکار یا emergency brake assist، رادارهای قرار گرفته در جلوی خودرو به شکل مداوم مسیر پیش‌رو را بررسی می‌کنند. در این حالت اگر مانعی مثل خودرو و در نسل‌های جدید این برنامه حتی عابرپیاده در مسیر حرکت قرار بگیرد و راننده با توجه به سرعت خودرو، عکس‌العملی برای کاهش سرعت نکند، سیستم اقدام به هشدار صوتی به راننده خواهد کرد و در مجموعه پشت آمپر نیز این هشدار به نمایش درمی‌آید و اگر باز هم راننده اقدامی برای کاهش سرعت نکند، سیستم به‌طور خودکار تمام قوای توقفی خودرو را به کار می‌گیرد تا از برخورد جلوگیری شود.

2 1 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

این سیستم امروزه روی بسیاری از خودروهای پیشرفته و حتی خودروهای سنگین و تجاری نیز دیده می‌شود. این تکنولوژی با نام کلی collision avoidance system نیز شناخته می‌شود.

رادار نقطه کور همراه با ترمز خودکار

رادار نقطه کور (blind spot car) امروزه در بسیاری از خودروهای سواری روز دنیا وجود دارد. به کمک سنسورهای قرار گرفته در سپر عقب خودرو اگر خودرویی در نقطه کور آینه‌های جانبی قرار بگیرد، با اعلام هشدار نمایشی روی آینه یا ستون A به راننده هشدار داده می‌شود تا اگر تصمیم به چرخیدن و فرمان‌گیری دارد، مراقب خودروی پشت سری باشد. اما سیستمی که این روزها روی برخی از خودروهای تجاری نصب است و در حال گسترش در دیگر سازنده‌های خودروهای تجاری است، سیستمی مبتنی بر رادار نقطه کور با قابلیت ترمزگیری خودکار است.

3 1 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

 اهمیت این سیستم در خودروهای سنگین بسیار بالاست چرا که فضای زیادی از این خودروها را نقاط کوری تشکیل می‌دهند که قرارگیری هر مانعی مثل خودرو، موتورسیکلت یا دوچرخه یا عابر پیاده می‌تواند منجر به بروز حوادث سختی شود. اگر راننده اقدام به چرخش فرمان و راهنما زدن کند و مانعی در نقطه کور آن قرار داشته باشد، سیستم با اعلام هشدار از راننده می‌خواهد که ترمز گرفته و توقف کند. اگر راننده اقدامی در این جهت انجام ندهد، سیستم به‌طور خودکار خودرو را متوقف خواهد کرد. این سیستم هوشمند معمولاً به نام side guard assist شناخته می‌شود.

گیربکس‌های هوشمند مبتنی بر GPS

می‌توان گفت اولین خودروسازی که به‌طور انبوه و تجاری از چنین گیربکس‌هایی در محصولاتش استفاده کرد، شرکت ولوو بود که در کامیون FH نسل چهارم خود از این تکنولوژی با نام I-see بهره برد. این گیربکس‌های اتوماتیک هوشمند با کمک نقشه‌های GPS قادرند تا مسیر پیش رو را بررسی کرده و در واقع چند صد متر جلوتر را در برنامه حرکت خود لحاظ کنند. در این حالت گیربکس همیشه دنده‌ای مناسب با مسیر در حال حرکت انتخاب کرده و از طرفی با توجه به شیب مسیر پیش‌رو یا عوارض دیگری چون پیچ‌وخم‌های جاده، دنده مناسب بعدی را در نظر می‌گیرد.

4 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

فرض کنیم خودرو در مسیری سربالایی قرار دارد که بعد از آن مسیر دوباره سرازیری می‌شود. گیربکس با کمک نقشه‌های GPS و برنامه هوشمند خود اقدام به شتاب‌گیری می‌کند تا بدون نیاز به معکوس دادن به بالای مسیر برسد. سرعت را حفظ کرده و در شروع سرازیری دنده را خلاص می‌کند ضمن اینکه با کمک سیستم‌هایی چون ترمز موتوری جلوی افزایش بی‌رویه سرعت را می‌گیرد و در پایان مسیر نیز دنده مناسب را برای ادامه حرکت درگیر می‌کند. به این ترتیب جدا از ایمنی بیشتر در حرکت، از دنده دادن‌های بیهوده که منجر به بالا رفتن استهلاک گیربکس و مصرف سوخت می‌شود نیز دوری شود.

ترمز کمکی هوشمند

طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده، نزدیک به 90درصد از راننده‌ها در مواقع خطر از نهایت قدرت ترمز استفاده نمی‌کنند. به همین منظور سیستمی هوشمند به نام کمک ترمز یا Brake assist یا کمک ترمز اضطراری روی کار آمده است که با کمک سنسورها، نحوه ترمزگیری راننده و شتاب منفی سرعت خودرو، تشخیص می‌دهد که وضعیت بحرانی است و به این ترتیب، از نهایت قدرت ترمز استفاده می‌شود.

5 1024x683 - مروری بر هوشمندسازی خودروها و مهم‌ترین سامانه‌های هوشمند در آنها-قسمت دوم

سیستم ترمز کمکی یکی از رایج‌ترین سیستم‌های هوشمندی است که در خودروها برای جلوگیری از تصادفات استفاده می‌شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer