مصاحبه اختصاصی با رامین جوادی در مورد فصل 8 سریال بازی تاج و تخت - رسانه مجازی نیلسو

مصاحبه اختصاصی با رامین جوادی در مورد فصل 8 سریال بازی تاج و تخت

مصاحبه با رامین جوادی آهنگساز ایرانی-آلمانی کلیه‌ قطعات موسیقی هر هشت فصل سریال بازی تاج و تخت

  • توسط مرسده خدادادی
رامین جوادی

در طول گپ و گفت ما، از جوادی در مورد تور آمریکای شمالی‌اش که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، پرسیدم. او درباره نحوه تدوین موسیقی‌اش و اینکه چگونه تور سال به سال تغییر کرده است و در مورد فصل هشتم توضیح داد. گفتنی است این مصاحبه پیش از پخش فصل هشتم تهیه شده است.

بیشتر بخوانید:

سلام رامین، چطورید؟

خوبم، ممنونم! شما چطورید؟

من برای روزنامه واچرز آن د و لا می‌نویسم و خوشحال هستم که توانستم شما را در کنسرت سال گذشته ببینم. من در نیویورک زندگی می‌کنم و اجرای شما را در مدیسون اسکوئر گاردن دیدم که بی‌نظیر بود.

بسیار هم عالی.

خب، خیلی هیجان‌زده‌ام که دوباره در پاییز برنامه دارید و امیدوارم بتوانم باز هم آن را ببینم. اما اول و مهم‌‌تر از همه، یکی از بزرگ‌ترین چیزهایی که در مورد آن کنجکاوم این است که سال گذشته برای شما سالی سرشار از موفقیت بود و خیلی عالی به نظر می‌رسید. آیا تغییرات عمده‌ای که برای امسال از آن اطلاع داشته باشید اتفاق خواهد افتاد و این تغییرات چگونه است؟

بله تغییرات بزرگی ایجاد کرده‌ایم. تازه از تور اروپا برگشته‌ایم و با آوردن یک صحنه با تمامی لوجستیک آن به اروپا برخی چیزها را تغییر داده‌ایم که درست مانند تغییر دکوراسیون داخلی و عوض کردن بنای داخلی یک خانه است. درست مثل بازسازی داخلی خانه، اول از آشپزخانه شروع می‌کنید و بعد حمام را تغییر می‌دهید و بعد کل خانه تغییر پیدا می‌کند. در مورد کنسرت ما هم کل صحنه و همه چیز  به همین نحو تغییر پیدا کرد. کنسرت جدید حالا دارای یک صحنه‌ کاملاً تغییریافته و از نو طراحی شده است. چیزهای بسیاری از سال گذشته آوردیم که فکر می‌کردیم با استقبال خوبی از جانب بینندگان روبه‌رو خواهد شد و حتی کارهای جالب‌تری انجام دادیم. نمی‌خواهم خیلی همه چیز را اینجا در این مصاحبه لو بدهم، اما برای مثال در آهنگ خداحافظ برادر، ویلون‌نواز ما زیر درخت نشسته بود. امسال این را تغییر دادیم. فکر کردم جالب‌تر است اگر که ویلون‌نواز ما از داخل درخت وارد صحنه شود و 35 فوت به بالای فضا برود و آهنگ بنوازد. این واقعاً اعجاب‌برانگیز است. نتیجتاً کارهای زیادی دوباره انجام دادیم. کار بزرگ حالا این است که فصل هفت پشت سر ماست و به اتمام رسیده و سریال را به‌روز کرده‌ام و چیزهایی از فصل 7 به آن اضافه کرده‌ام. حالا آهنگ‌های فصل هشت با خود سریال همز‌مان و هماهنگ است و همین‌طور نیز با سیر قصه‌پردازی ما.

این تغییر چقدر از واکنش بینندگان و تماشاگران در مقایسه با  قسمت‌های محبوب خودتان در سریال نشأت می‌گیرد؟

رامین جوادی
رامین جوادی بر روی تخت بازی تاج و تخت

بله دقیقاً کمی از هر دوی این است. قطعات مشخصی وجود دارد که حتماً در سریال نگه می‌داریم؛ مانند نور هفت، نبرد حرامزادگان. این‌ها چیزهایی هستند که نمی‌خواهیم تغییر دهیم. همچنین چون فصل 7 را اضافه کردم، چیزهایی وجود داشت که باید جابه‌جا می‌کردم یا لیست می‌کردم. این کار آسان نبود. خیلی دوست دارم بیشتر اجرا کنم. این سریال لحظات شکوهمند زیادی دارد و خیلی سخت است که آن را به 5/2 ساعت تقلیل دهیم. حدس می‌زنم چیزی که در این خصوص جالب است این است که ما یک نمونه سال گذشته برگزار کردیم و حالا این نمونه به صورت خودکار با به‌روزرسانی صحنه و به‌روزرسانی موسیقی، به نوعی کسب و کار تبدیل شده است. چیزهای آشنای بسیاری از سال گذشته وجود دارد اما چیزهای جدید زیادی نیز هست و فکر می‌کنم این خوب است.

این خیلی خوب است. خیلی هیجان‌زده‌ام آن را ببینم و همین‌طوری کار پیشرفت می‌کند.

فکر کنم اگر سال پیش آن را دیده باشید قطعاً برای دیدن آن برای بار دوم هیجان‌زده خواهید شد، چون بسیار متفاوت است و منظور من از متفاوت نورپردازی است. همه چیز دوباره از اول طراحی شده است؛ صحنه دیگر در مرکز نیست و به یک طرف هل داده شده است. این به ما این امکان را می‌دهد تا تمرکز بیشتری به نوازندگان بدهیم. هنوز یک صفحه نمایش بزرگ در پشت سر خودمان داریم، در جایی که مونتاژها و صحنه‌های سریال را نشان می‌دهیم اما این چیزی بود که واقعاً می‌خواستم از سال گذشته تغییر دهم تا تأکید بیشتری روی موسیقی‌دان‌ها و نورپردازی داشته باشم، به همین دلیل است که چیزهای بسیاری تغییر پیدا کرده‌اند.

من نمی‌دانم آیا شما شروع به آهنگسازی فصل هشتم کرده‌اید؟ آیا چیزی از قطعات به داخل سریال می‌رود یا اصلاً بخشی از آن نیست؟

صادقانه بگویم حتی هنوز شروع هم نکرده‌ام. نمی‌دانم چه زمانی شروع خواهم کرد. من هنوز جدول زمانی برای این کار یا چیزی مانند این ندارم. هنوز چیزی ندیده‌ام و چیزی نمی‌دانم. من هم مانند هر فرد دیگری هیجان‌زده و کنجکاو هستم.

شما هم انگار مثل من در هاله‌ای از ابهام هستید.

دقیقاً. کاملاً. منظورم این است که این فصل آخر است و من دارم می میرم که بدانم چه چیزی اتفاق می‌افتد و همچنین  از لحاظ موسقیایی چه کاری می‌خواهم انجام بدهم و برای فصل آخر چه خواهم نوشت. خلاصه که نمی‌توانم بیشتر از این صبر کنم.

خوشحالم که می شنوم شما هم به اندازه ما مشتاق هستید.

به‌طور کلی دوست دارم تا حدی که می‌شود داستان فیلم را ببینم تا بتوانم ایده‌ای خوب داشته باشم. در گذشته برخی مواقع شروع به نوشتن طرح یک مکالمه با دیوید بنیوف و دان ویس می‌کردم، اما در مجموع، می‌خواهم همه چیز را در مقابل خودم ببینم تا درک درستی از خط سیر داستان کامل داشته باشم. مردم  مدام از من سؤال می‌پرسند که چگونه این کار را انجام می‌دهید و از لحاظ موسیقی چه چیزی در نظر دارید که انجام دهید؟ جواب دادن به این سؤال برای من سخت است. مخصوصاً در مورد بازی تاج و تخت چون این سریال به خاطر سورپرایزهایش شناخته می‌شود و به خاطر چیزهای که در دل داستان اتفاق می‌افتد و به لحاظ موسیقی تقریباً باید بنشینم و ببینم چه چیزی در مسیر من اتفاق می‌افتد.

امیدوارم به‌زودی پیش‌زمینه‌ای از این فصل بگیرید. همه ما بسیار هیجان زده‌ایم.

من هم امیدوارم.

منبع: واچرز آن د و لا

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer