معرفی چند اپلیکیشن‌ برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان - رسانه مجازی نیلسو

معرفی چند اپلیکیشن‌ برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان

  • توسط مارال لاریجانی
انگلیسی برای کودکان

بچه‌ها می‌توانند زبان انگلیسی را از راه‌های زیادی یاد بگیرند؛ مثلا به مراکز آموزش زبان انگلیسی بروند یا معلم خصوصی در منزل به آنها آموزش بدهد. اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش انگلیسی است که معمولاً روی موبایل یا لپ‌تاپ نصب می‌شوند. این یک روش جدید، هیجان انگیز و موثر برای برای یادگیری زبان انگلیسی بچه‌هاست. بیایید نگاهی به برخی از برنامه‌های محبوب آموزش انگلیسی برای کودکان بیندازیم و ببینیم که چگونه می‌توان از آنها بهترین بهره را برد.

فواید استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان برای بچه‌ها

تنوع محتوی

یادگیری زبان انگلیسی دیگر محدود به کتاب‌های درسی خسته کننده یا جملات چاپی ساده نمی‌شود؛ چرا که برنامه‌های آموزش انگلیسی از تصاویر، فیلم‌ها و آهنگ‌های مختلف استفاده می‌کنند. تصاویر واضح و ملودی سرگرم کننده در فیلم‌ها و آهنگ‌ها،  انگیزه “یادگیرندگان کوچک” را هنگام گوش دادن و به خاطر سپردن نحوه تلفظ کلمات جدید، حفظ می‌کند. علاوه بر این، به دلیل گوش دادن به تلفظ‌هایی که توسط افراد کاملاً بومی ضبط شده است، مهارت صحبت کردن آنها می‌تواند به طور طبیعی بهبود یابد.

یادگیری و بازی همزمان

این برنامه‌های جالب نه تنها به بچه‌ها کمک می‌کنند که واژگان و الگوهای جملات را خوب یاد بگیرند، بلکه به آنها امکان می‌دهند آموخته‌های خود را به صورت عملی بکار گیرند؛ در نتیجه، مهارت‌های انگلیسی آنها به یک عمل خودکار تبدیل می‌شود و به مرور می‌توانند انگلیسی را به صورت روان‌تر صحبت کنند.

زمان یادگیری انعطاف پذیر

بچه‌ها به جای رفتن به کلاس آن هم طبق جدول زمانی مشخص، آزادند که هر وقت دوست داشتند درسی را یاد بگیرند و آنها را هر جا خواستند مرور کنند، چون پای بازی در میان است.

  Fun English

این برنامه مباحث جالب زیادی ارائه می‌‌دهد که بچه‌ها می‌توانند دروس مورد علاقه خود را از میان رنگ‌ها، حیوانات، اعداد، مواد غذایی، حمل و نقل، بدن انسان، میوه، لباس، خانه‌ها، موجودات دریایی، وسایل مدرسه و … را انتخاب کنند. هر موضوع بازی‌های طراحی شده خود را دارد که به بچه‌ها کمک می‌کند تا آزادانه هر بازی را که دوست دارند انتخاب کنند و در عین حال، اطلاعات لازم را نیز به دست آورند. بازی‌های چند نفره حتی انگیزه بیشتری برای یادگیری، به کودک شما می‌دهد.

Fun-English
Fun English

علاوه بر این، گزینه “بازی امروز” این اپلیکیشن در بازی‌های مختلف، موضوعات تصادفی را به زبان آموزان پیشنهاد می‌دهد. این امر با هدف جلوگیری از بی‌حوصله شدن فراگیران و افزایش حس کنجکاوی در مورد موضوعات مختلف انجام می‌شود.

مزایا

درس‌ها: Fun English تعداد زیادی درس و بازی رایگان به کودکان ارائه می‌دهد و والدین می‌توانند هر زمان که مایل باشند، درس‌های بیشتری را برای فرزندان خود خریداری کنند. انتخاب مبحث برای خرید کاملاً به نیاز فراگیران بستگی دارد.

مهارت‌ها: مهارت‌های گوش دادن و صحبت کردن تمرین می‌شود.

معایب

 دروس: سرعت بازی بسیار سریع است و نیاز به سرعت عمل بالای زبان آموزان دارد. این برنامه ممکن است فقط برای بچه‌های 5 تا 10 سال مناسب باشد.

مهارت‌ها: Fun English  تمرینی برای تشخیص کلمه ندارد. اگرچه این برنامه یک گزینه ضبط برای بچه‌ها دارد که به صدای خودشان گوش دهند، اما این سیستم ضبط، نشان نمی‌دهد که آیا زبان آموزان کلمه را به درستی تلفظ کرده‌اند یا نه.

 Lingokids

Lingokids سه فرایند یادگیری دارد:  

  • غوطه وری: کمک به بچه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی
  • تداعی: کمک به بچه‌ها برای آشنایی بیشتر با زبان انگلیسی
  • طبیعی: به کودکان کمک می‌کند تا با انگلیسی واکنش‌های طبیعی نشان دهند و مثل زبان مادری یاد بگیرند.

کودکان در این اپلیکیشن، هنگام آشنایی با چند موضوع مثل حیوانات، غذا، طبیعت، اماکن و … انگلیسی را یاد می‌گیرند.  مثلا درس اول مربوط به اشیاء حمام است. کودکان وقتی فعالیتهای مرتبط با حمام را انجام می‌دهند، با واژگان جدید روبرو می‌شوند (مثلا درباره فعالیت‌های صبحگاهی، کلمه مسواک را یاد می‌گیرند که درست موقع مسواک زدن خود، این کلمه را به یاد می‌آورند).

Lingokids
Lingokids

 Lingokids همچنین بازی‌های لذت‌بخشی دارد که به بچه‌ها کمک می‌کند مهارت‌های انگلیسی خود مثل گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را تقویت کنند. استفاده از آهنگ‌های انگلیسی و داستان‌های کوتاه جالب با ملودی سرگرم کننده، یادگیری انگلیسی را با این اپلیکیشن، شیرین خواهد کرد.

مزایا

دروس: برنامه منبع خوبی از موضوعات مختلف است. دروس انگلیسی به طور کلی متناسب با نیازهای یادگیرندگان و اهداف یادگیری طراحی شده است.

 رابط: برنامه تصاویر زیبا و موسیقی سرگرم کننده زیادی دارد. همچنین، موقعیت‌های روزمره زیادی وجود دارد که بچه‌ها می‌توانند به راحتی آنچه را که آموخته‌اند، پیاده کنند.

مهارت‌ها: کودکان و نوجوانان مهارت شنیدن و خواندن را تمرین می‌کنند و کلمات جدید و الگوهای جملات اساسی را همزمان یاد می‌گیرند.

گزارش: والدین می‌توانند برای دریافت اطلاعات مروبط به فرآیند یادگیری بچه‌ها، ایمیل خود را ثبت کنند.

معایب

تجربه: دوره آزمایشی رایگان کوتاه است و پس از چند درس، باید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشد.

مهارت‌ها: برای تلفظ، املا و خواندن مهارتی ارائه نمی‌دهد و اگر والدین می‌خواهند فرزندانشان این مهارت‌ها را بهبود بخشند، باید در سایر برنامه‌های یادگیری انگلیسی تمریناتی پیدا کنند. همچنین، محتوای این اپلیکیشن، زیرنویس ندارد. اگرچه برنامه‌ها از جملات ساده‌ای استفاده می‌کنند، ممکن است والدینی که به زبان انگلیسی خیلی خوب نیستند، در کمک به فرزندان خود مشکل پیدا کنند.

English for Kids

این برنامه از طریق بازی‌های مختلف به بچه‌ها کمک می‌کند. این بازی‌ها به 4 گروه تقسیم می‌شوند: Flashcard ، Sentence Games ،Word Games ، Sentences

English for Kids
English for Kids

Flashcard: بچه‌ها می‌توانند کلمات جدید را در موضوعات مختلف مانند حروف، اعداد، حیوانات، گل‌ها، پرندگان، لباس و … یاد بگیرند.

Sentence Games: بچه‌ها می‌توانند الگوهای جملات انگلیسی را تمرین کنند. این تمرین‌ها شامل بله / خیر، انتخاب تصاویر صحیح و پر کردن خالی است.

بازی‌های کلمه‌ای: بچه‌ها می‌توانند کلمات جدید را بطور تصادفی یاد بگیرند. مأموریت آنها یافتن جواب درست برای هر سوال است.

جمله: کودکان انگلیسی را با جملات ساده مانند معرفی شخصی (من هستم)، بیان ملکی ( داشتن چیزی) ، شرح فعالیت (عمل / فعل) و … یاد می‌گیرند .

مزایا

درس: بچه‎‌ها آزاد هستند که موضوعات و بازی‌های واژگان مورد علاقه خود را انتخاب کنند. بازی جملات و بازی کلمات به صورت تصادفی طراحی شده‌اند که در واقع روند مطالعه را جذاب‌تر می‌کنند.

قیمت: بازی کاملاً رایگان است.

مهارت‌ها: بچه‌ها می‌توانند واژگان و الگوهای جملات جدید را بیاموزند و همچنین مهارت شنیدن و نوشتن را تمرین کنند.

معایب

مهارت‌ها: این برنامه فقط به دانش آموزان امکان می‌دهد که مهارت‌های گوش دادن و نوشتن را با شناخت کلمات و جملات جدید تمرین کنند. زبان آموزان در صورت تمایل به تقویت گفتار و تلفظ خود، باید از برنامه‌های دیگر استفاده کنند.

رابط: تمام تصاویر این برنامه متحرک نیستند. این ممکن است درک بچه‌ها از کلماتی که می‌بینند را با مکل مواجه کند. به عنوان مثال، هنگام یادگیری عبارت “توپ را بگیر”، بچه‌ها فقط تصویری از پسری می بینند که توپی را در دست دارد. بنابراین، احتمالا برای آنها دشوار است تصور کنند که عمل “گرفتن” چگونه است.

انگلیسی به زبان کودکان

مجموعه” انگلیسی به زبان کودکان” توسط مهندسان ایرانی طراحی شده است
تا خانواده‌ها با هزینه کم، لغات و جملات اساسی انگلیسی را به کودکان خود آموزش دهند.
مزایا:
 آموزش لغات به شکل صوتی و استفاده از حافظه تصویری (برای هر لغت، تصویری متناسب با آن وجود دارد که مفهوم لغت را به شکل تصویری ارائه می‌دهد.

 پخش تلفظ مربوط به لغات با صدای انسان و لهجه آمریکایی

ترجمه انگلیسی و فارسی لغات که جهت آموزش سریع ویژه ما ایرانیان، زوائدی که ذهن را درگیر می‌کند توسط متخصص زبان انگلیسی و حذف شده است.

ستفاده از تصاویری کارتونی متناسب با سن کودکان

برگزاری آزمون‌های تصویری و جذاب در تمام سطوح که ذهن را به چالش می‌کشد و یادگیری لغات را تسهیل می‌کند.
امکان مرور درس به درس لغات

LearnEnglish Kids

LearnEnglish Kids  توسط انجمنBritish Council  که برگزارکننده آزمون های آیلتس در دنیا  است، برای یادگیری زبان انگلیسی به کودکان 6 تا 11 سال طراحی شده است.

اپلیکیشن رایگان LearnEnglish kids میتواند بهترین هدیه برای کودکان، خواه فرزند خودتان و یا آشنایانتان باشد. این اپلیکیشن معتبر، مطابق با بالاترین استانداردهای آموزشی جهان و با محیطی مفرح و جذاب ساخته شده. به وسیله کار کردن روزانه با این اپلیکیشن بعد از گذشت مدت کوتاهی (یک تا دو ماه) کاملا متوجه پیشرفت مهارت های زبان انگلیسی دلبندتان خواهید شد.

مزایا

ارائه داستان‌های انگلیسی کودکانه همراه با تصاویر متحرک زیبا

آهنگ و ترانه کودکانه به صورت کارتون و انیمیشن‌های جذاب

محیط کاربری زیبا و ترغیب کننده برای کودکان

امکان پرورش مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی به صورت همزمان

امکان خاموش و روشن کردن زیرنویس ها برای تمرین هر دو مهارت خواندن و شنیدن زبان انگلیسی

در ادامه چند اپلیکیشن نیز معرفی خواهند شد که جزئیات کمتری را شامل می‌شوند، اما از محبوبیت و دانلود بالایی برخوردار هستند:

Learning Shapes

Learning Shapes  با کاربری ساده و جذاب، به بچه‌ها کمک می‌کند کخ اشکال مختلف را یاد بگیرند. این اپلیکیشن هفت شکل مختلف از جمله دایره، لوزی، مربع، مستطیل، بیضی، چند ضلعی و مثلث را آموزش می‌دهد و با چند بازی جالب، میزان یادگیری کودک شما را می‌سنجد.

Learning Shapes

Animals Puzzle for Kids

 Animals Puzzle for Kids که بیش از  10 میلیون بار در پلی استور دانلود شده است، پازل‌هایی را از حیوانات مختلف را نمایش می‌دهد که بچه‌ها با حل کردن آن‌ها با  اسامی حیوانات مختلف آشنا می‌شوند.

Animals Memory Game

 Animals memory game  برای تقویت حافظه کودکان طراحی شده است؛ به این صورت که ابتدا کارت‌های حیوانات مختلف به کودک نشان داده می‌شود و او  باید دو کارت  مشابه را پیدا کند. این بازی از حالت ساده تا سخت طراحی شده است که تقویت مرحله‌ای ذهن را در پی دارد.

Kids Balloon Pop Game Free

Kids Balloon Pop Game Free یکی دیگر از اپلیکیشن های محبوب یادگیری زبان انگلیسی کودکان است که حروف زبان انگلیسی و شمارش از عدد 1 تا 20 را به فرزندتان آموزش می‌دهد. بادکنک‌هایی رنگارنگ و بامزه ه روی هر کدام از آن ها حروف انگلیسی یا اعداد نوشته شده، به کمک کودک می‌آینده تا یادگیری آنها را تقویت کند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer