موتورسیکلت‌های غیرشهری - رسانه مجازی نیلسو

موتورسیکلت‌های غیرشهری

انواع موتورسیکلت های آفرودی را بشناسیم

  • توسط علیرضا داوودی
Rally Raid

این روزها برای تمام وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری کلاس بندی و مسابقه وجود دارد و موتورسیکلت که یکی از ابتدایی ترین و دوست داشتنی ترین وسایل نقلیه اختراع شده توسط بشر است، در این میان سهم به سزایی دارد. یکی از دوست داشتنی ترین کلاس های موتورسیکلت ها، نمونه های مناسب برای برنامه های آفرودی و بیراهه نوردی است. نمونه هایی که در کشورمان به نام های مختلفی شناخته می شوند هرچند که معروف ترین آن ها تریل ها و کراس ها هستند. در این مطلب نگاهی داریم به انواع موتورسیکلت های آفرودی و شناخت آن ها.

موتور کراس

یکی از رایج ترین کلاس ها از انواع موتورسیکلت های آفرودی، دسته کراس ها است که به خاطر ویژگی های خوب حرکتی، ابعاد و اندازه های چشم نواز، سرعت و شتاب بالا و امکان استفاده از آن ها در تمام مسیرها، طرفداران زیادی داشته و برگزاری مسابقات آن ها نیز ساده تر از بقیه خواهد بود.

1 3 1024x669 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورهای کراس فاقد تجهیزات ساده ای مثل جک نگهدارنده موتورسیکلت، چراغ های عقب و جلو و راهنما، استارتر پیشرانه و… است

 در گذشته این موتورها همگی از نوع دو زمانه بودند که سپس با روی کار آمدن سیستم انژکتوری در آن ها و استفاده از سیکل چهار زمانه، این روزها بیشتر به شکل چهار زمانه ساخته و عرضه می شوند. حجم پیشرانه این موتورسیکلت ها از 50 سی سی شروع شده و تا بالای 650 سی سی نیز می رسد که رانندگی با نمونه های حجم بالای آن ها به خاطر شتاب بالا، نیاز به مهارت بالایی خواهد داشت.

2 1 1024x683 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورهای کراس دارای کمک فنرهای قوی تر از نمونه های اندورو هستند چرا که لازمه مسابقات این موتورها، پرش های بلند و بزرگ است

موتورسیکلت های کراس فاقد تجهیزاتی مثل چراغ و راهنما، جک نگهدارنده موتور، آینه، استارتر و… هستند چرا که هدف از ساخت این موتورها فقط استفاده از آن ها در پیست ها و مسیرهای خاکی است. از دیگر ویژگی های این موتورسیکلت ها، سیستم اگزوز پر سر و صدای آن هاست چرا که محل استفاده از موتورهای کراس بیرون از مناطق شهری بوده و از این نظر محدودیتی در استفاده از موتورها دو زمانه و یا سیستم های اگزوز ساده تر ندارند.

3 1 1024x683 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورسیکلت های کراس دارای پیشرانه های پر دور با کورس پیستون کوتاه هستند. از این رو استفاده از ان ها در مسیرهای با سطح سفت مثل جاده های آسفالته ممکن است آسیب زیادی به پیشرانه وارد کند

اندورو یا دومنظوره‌ها

موتورسیکلت های اندورو یا دوآل اسپرت یا دومنظوره ها که به اشتباه در کشورمان به تریل و XL نامیده می شوند، یک موتور سیکلت با قابلیت تردد در شهرها و مسیرهای آسفالته و حتی مسافت های بلند تا بیراهه و مسیرهای صعب العبور است. ارتفاع بالای کف موتور در کنار توان خوب پیشرانه باعث می شود تا بتوان از این موتورها برای تردد در بیراهه ها نیز استفاده کرد و وجود موتورهای چهار زمانه در کنار اگزوزهای کم صدا و سیستم روشنایی کامل و… باعث می شود تا ممنوعیتی برای تردد این موتورسیکلت ها در شهرها نیز وجود نداشته باشد که دلیل نام گذاری این موتورها به دو منظوره نیز به همین خاطر است.

4 1 1024x606 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورسیکلت‌های اندورو قابلیت تردد در مناطق شهری و همچنین بیراهه ها را دارند. به همین خاطر به آن ها دو منظوره گفته می شود

 در گذشته پیشرانه این موتورسیکلت ها به صورت دوزمانه ساخته می شد که کم کم به خاطر امکان استفاده از آن ها در مناطق شهری، زودتر از نمونه های کراس به موتورهای چهار زمانه مجهز شدند. موتور سیکلت های دو منظوره نیز دارای حجم پیشرانه های متفاوتی برای انواع سنین هستند که معمولا از 70 سی سی شروع شده و به حوالی 650 سی سی می رسند.

5 1 1024x668 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
حجم پیشرانه موتورسیکلت های اندورو به 650 سی سی نیز می رسد که امکان استفاده از آن ها در تمام مسیرها و حتی برای مسافت های بلند مهیا می کند

این موتورسیکلت ها نسبت به موتورهای کراس دارای لاستیک هایی با گل های ریزتر هستند و کورس پیستون آن ها نیز بلندتر از موتورکراس ها است.

6 1 1024x905 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
از موتورهای اندورو برای مقاصد نظامی نیز استفاده فراوانی می شود

Rally Raidها

این نوع موتورسیکلت برای تردد در مسیرهای سخت به شکل سافاری و البته مسافرت های طولانی مدت است و بیشترین حضور آن ها را می‌توان در رالی هایی همچون رالی داکار دید. پیشرانه های حجیم و پر قدرت، نشستن روی صندلی به شکل عمودی که مناسب تردد در مسیرهای بلند است.

7 1 1024x681 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورسیکلت های کلاس Rally Raid برای برنامه های سافاری مثل تردد در مسیرهای ماسه ای و بیابان و یا مسافرت های طولانی یکی از بهترین گزینه ها هستند

باکس‌های بغل موتور برای قرار دادن وسایل و… از این موتورسیکلت وسیله ای راحت و مناسب برای مقاصدی چون سافاری در کویر ها و جهانگردی ساخته  است. از معروف ترین سازنده های این کلاس موتورسیکلت می توان به KTM و ب ام و نام برد.

8 1 1024x672 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
یکی از معروف ترین سازندگان موتورسیکلت های Rally Raid شرکت ب ام و بوده که محصول ممتاز آن سری GS این شرکت است

موتور تریال

موتورهای تریال که اصطلاحا تریل هم نامیده می شوند از جمله موتورهای تک منظوره هستند که فقط برای مسابقات استفاده می شوند. مسابقات این دسته از موتورها نه به شکل سرعت و بلکه بیشتر مهارتی طراحی می شوند که مهم ترین فاکتور آن، در حفظ تعادل موتور در حین عبور از موانع است.

9 1 1024x683 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورهای تریال فاقد زین برای نشستن راکب هستند و مهم ترین هدف از طراحی پیشرانه و قوای فنی آن ها رسیدن به یک گشتاور و شتاب بالاست

برای این منطور هنوز این موتورها عمدتا به صورت دوزمانه ساخته می شوند و فاقد زین بوده و دارای چرخ دنده خورشیدی بزرگی در عقب هستند تا قبلیت شتاب گیری بالایی داشته باشند و راننده بتواند با آن ها، از حالت ایستاده پرش کند. معمولا حجم پیشرانه موتورهای تریال کم بوده و بین 125 تا 300 سی سی است هرچند که نمونه های کم حجم تر از این نیز در بین علاقه مندان رواج دارد. کاهش وزن در این موتورها از مهم ترین فاکتورهای طراحی آن هاست.

10 1024x894 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
حجم پیشرانه در موتورهای تریال معمولا بین 125 تا 300 سی سی است هرچند که پیشرانه های ضعیف تر برای مسابقات سبک تر و سنین پایین تر نیز استفاده می شود

Track Racingها

موتورسیکلت های سری مسابقات ترک ریسینگ نیز فقط دارای یک کاربرد هستند و آن هم مسابقات آن هاست که در یک مسیر بسته دایره ای شکل و در دورهای مختلف برگزار می شود. این موتورها دارای ویژگی های فنی جالبی هستند چرا که پیشرانه آن ها چهارزمانه بوده و با سوخت متانول کار می کند، دارای کورس پیستون بلندی هستند تا سرعت نهایی آن ها بالا باشد. ضمن اینکه معمولا گیربکس آن ها فقط دو دنده دارد که یکی برای شروع حرکت و شتاب گیری است و دیگری برای رساندن موتورسیکلت به سرعت های بالا. همچنین این موتورها فاقد سیستم تعلیق در عقب هستند و ترمز نیز در آن ها وجود ندارد.

11 1024x665 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
مسابقات ترک ریسینگ را می توان به مسابقات نسکار و دریفت در خودروها شبیه دانست

می توان مسابقات آن ها را با سری مسابقات نسکار و همچنین دریفت مقایسه کرد چرا که اساس این مسابقات نیز طی هرچه سریع تر پیست است که به همین خاطر راننده ناچار به دریفت کردن با موتورسیکلت خواهد بود.

12 1024x683 - موتورسیکلت‌های غیرشهری
موتورسیکلت های ترک ریسینگ فاقد ترمز و سیستم تعلیق در عقب هستند و گیربکس آن ها فقط دو دنده دارد
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer