میرا کننده تعلیق - رسانه مجازی نیلسو

میرا کننده تعلیق

تفاوت های کمک فنر گازی و روغنی

  • توسط هیئت تحریریه
7 2 - میرا کننده تعلیق

کمک فنر یا ضربه گیر در واقع قطعه ای است که معمولا در کنار فنر در سیستم تعلیق استفاده می شود و کارکرد آن هم جلوگیری از بروز ارتعاشات در سیستم فنربندی و حرکت خودرو بعد از عبور از یک ناهمواری است. این قطعه به خاطر سیستم کاری خاص خود، از بالا و پایین رفتن خودرو بعد از عبور از یک ناهمواری جلوگیری کرده و به عبارتی ارتعاش را در خود میرا می کند. کمک فنر انواع مختلفی دارد که بسیاری از خودرو ها با دو نوع گازی و روغنی ( هیدرولیک) آن در ارتباط هستند.

کمک فنر روغنی :
اساس کار کمک فنر های روغنی بر عبور سخت یک سیال روغنی از سوپاپ های تعبیه شده در داخل کمک فنر است تا به این ترتیب هم ضربه وارد شده گرفته شود و هم سیستم تعلیق به یک حالت خشک تبدیل نشود. کمک های هیدرولیکی معمولا دو یا سه لایه هستند که اساس کاری همه آن ها یکسان است. معمولا سوپاپ های باز و بسته شدن به یک اندازه نیستند تا به این ترتیب دریافت ضربه ارتعاش و باز شدن کمک فنر به یک سرعت انجام نشود. نحوه عملکرد این کمک فنر به شکل عبور یک پیستون از داخل سیلندر است که روغن موجود در سیلندر چون باید به سختی از روزنه های موجود بر روی پیستون به سمت دیگر سیلندر یا بخش ذخیره سازی روغن حرکت کند، جلوی ارتعاش را می گیرد.

عکس 1 : ساختار یک کمک فنر روغنی و قسمت های مختلف آن
عکس 1 : ساختار یک کمک فنر روغنی و قسمت های مختلف آن

کمک فنر گازی :
نظراتی مثل اینکه کمک فنر گازی رانندگی را خشک کرده و یا برای خودروهای سنگین مناسب نیست و یا در اثر فشار زیاد می ترکد اصلا درست نیست و امروزه اکثر خودروها از این کمک فنر استفاده می کنند. در کمک های گازی در عین استفاده از گاز که معمولا نیتروژن است، روغن نیز وجود دارد. شکل کاری کمک فنر شبیه به همان نوع روغنی است با این تفاوت که در اینجا از یک گاز نیز استفاده می شود و وجود همین گاز باعث می شود تا نحوه میرا کردن ارتعاش با نوع روغنی متفاوت باشد و معمولا سواری نرم تری به خودرو بدهد. با توجه به نیازمان و اینکه چه کارکردی از یک کمک فنر انتظار داریم، می توان از بین کمک های گازی و روغنی یکی را انتخاب کرد. اما معمولا کمک فنر های گازی عملکرد بهتری دارند.

2 9 - میرا کننده تعلیق
عکس 2 : ساختار یک کمک فنر گازی
3 10 - میرا کننده تعلیق
عکس 3 : بهترین راه تست و آزمایش یک کمک فنر، بررسی آن خارج از محل نصب است چرا که چگونگی سلامت بخش های دیگر سیستم تعلیق می تواند در آزمایش این قطعه در زیر خودرو اثر گذار بوده و نتیجه را تغییر دهد.
4 8 - میرا کننده تعلیق
عکس 4 : یک کمک فنر سالم باید به سختی باز شود و به سختی و آرامی نیز بسته شود.
5 8 - میرا کننده تعلیق
عکس 5 : در اکثر مواقع تغییر شکل فیزیکی کمک فنر مثل ضربه خوردن یا روغن زدن از نشانه های خرابی این قطعه است.
6 4 1024x683 - میرا کننده تعلیق
عکس 6 : برخی کمک فنر ها که معمولا نیز برای خودروهای شاسی بلند استفاده می شوند دارای یک مخزن جانبی نیز هستند تا در مواقعی که کمک فنر تحت فشار بالایی قرار می گیرد، این مخزن نیز به کمک پیستون اصلی آید. در واقع چون نمی توان کمک فنر را بیش از حد مشخصی بلند یا قطور طراحی کرد، از یک مخزن جانبی استفاده می شود.
7 2 - میرا کننده تعلیق
عکس 7 : کمک فنر از اجزای سیستم تعلیق است که کارکرد آن جلوگیری از ادامه دار شدن ارتعاش به وجود آمده در فنر های خودرو بعد از عبور از یک ناهمواری است.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer