نبات؛ قصه يك زندگي گس - رسانه مجازی نیلسو

نبات؛ قصه یک زندگی گس

فيلم نبات به كارگرداني پگاه ارضي اين روزها در سينماها در حال اكران است.

  • توسط امیرعباس کلهر
شهاب حسینی

پگاه ارضی کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی در اولین تجربه فیلم بلند و سینمایی خود سراغ موضوعی درباره زوج‌های جوان و زندگی آن‌ها رفته است. او که دانش‌آموخته آکادمی فیلم نیویورک است، پیش از این با دو فیلم کوتاه عبور و بازگشت، توانسته در جشنواره‌ خیرونای اسپانیا حاضر شود و جایزه‌ ویژه‌ هیأت داوران را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:

نبات با بازی شهاب حسینی و نازنین فراهانی، نخستین نمایش خود را در بخش بازار سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر تجربه کرد و این روزها اکران عمومی‌اش را در سینماهای تهران شروع کرده است.

نبات در فیلم اسم فرزند دختری است که قرار بوده، حضورش ادامه یک زندگی مشترک ناشی از عشق را شیرین‌تر کند. نبات گرچه دختربچه‌ای زیبا و شیرین است که با پدرش ظاهراً زندگی شیرینی دارد، شیرینی زندگی‌اش وقتی که باید با حقیقت روبه‌رو شود، به تلخی تبدیل می‌شود یا آنجا که نمی‌تواند حرف‌هایی که باید به مادر بزند به پدر بگوید. نبات همچنین قصه خوشبختی یک پدر با بازی شهاب حسینی و یک دختربچه با بازی ستایش محمودی است. خانواده خوشبختی که بیشتر به نظر می رسد، بخش بیشتر اظهار صمیمیت و خوشبختی آن‌ها تصنعی است یا لااقل چیزی کم دارد. اما در همین ارتباط‌های صمیمی و پدری که سعی می‌کند، نقش مادر را نیز مانند نقش پدر بازی کند، جای خالی مادر نشان داده می‌شود.
فیلم نبات یک فیلم قصه‌گو است که حرفش را سرراست می‌زند و بنابراین می‌تواند با مخاطب عام ارتباط برقرار کند، خصوصاً مخاطبی که علاقه به دیدن ستاره‌ها بر پرده سینما دارد. این فیلم همچنین نقدی است بر رفتار تک‌تک افرادی که غرور، خودخواهی، منیت‌ها، جاه‌طلبی‌ها و برداشت‌های غلط  آن‌ها را احاطه کرده است.

5cc6afcbdd9d1 2019 04 29 12 33 1024x682 - نبات؛ قصه يك زندگي گس
شهاب حسینی و نازنین فراهانی در صحنه‌ای از فیلم نبات

اگر بخواهیم به حاشیه‌های این فیلم هم اشاره کنیم خوب است بدانید انتخاب بازیگران برای فیلم نبات پروسه پرماجرایی بوده است. پگاه ارضی، کارگردان این فیلم در این باره در گفتگویی بیان کرده که فیلم‌نامه را از طریق یکی از بازیگران شهرزاد، به دست شهاب حسینی رساندم و امیدی به خوانده‌شدنش نداشتم، اما پس از یک هفته با من تماس گرفت و گفت از فیلم‌نامه‌ خوشش آمده، اما درگیر شهرزاد است و نمی‌تواند بازی کند. ارضی اما اصرار داشته که مرد اول قصه‌اش شهاب حسینی باشد و ده ماهی شروع پروژه به تعویق می‌افتد تا شهاب حسینی به فیلم برسد.

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر، بهرام دهقان و اشکان اشکانی اشاره کرد و نکته آخر هم اینکه فیلم نبات را زوج‌های جوان و همچنین بزرگ‌ترهای خانواده نیز باید ببینند تا متوجه شوند رفتارشان چه تأثیری بر کودکان و نوجوانان آن‌ها می‌گذارد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer