نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها - رسانه مجازی نیلسو

نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

خانه‌های موتوری

  • توسط علیرضا داودی
کاروان موتورهوم خانه های موتوری

خانه‌های موتوری یا Motor Home ها دارای انواع مختلفی هستند که این وسایل برای ثروتمندان به نهایت لوکس بودن و رفاه می رسند. در این خانه های موتوری وسایل و تجهیزاتی برای یک زندگی بسیار راحت در نظر گرفته می شود که باور آن ها برای خیلی ها می تواند در نگاه اول به یک شوخی شبیه باشد.

کلاس بندی انواع کاروان‌ها و خانه‌های موتوری

خانه های موتوری دارای کلاس‌های گوناگونی هستند که معرف اندازه و سایز آن هاست و این که حمل آن ها به چه شکلی صورت می‌گیرد. کاروان‌های کلاس A کامیونی و اتوبوسی در بالاترین رده از این خودرو ها قرار دارند که به خاطر ابعاد بزرگ این خودروها، تجهیزات رفاهی آن‌ها و فضایی که در اختیار قرار می‌دهند نیز بزرگ‌تر از بقیه است.

1 1 1024x682 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

کاوران‌های کلاس B در واقع ون‌هایی هستند که به صورت کاروان تبدیل شده‌اند و سقف اکثر آن‌ها برای داشتن یک فضای بیشتر یا به صورت بلندتر ساخته می‌شود و یا سقف با کمک جک‌های دستی، از جای خود بالاتر می‌رود. در رده بعدی به کاروان‌های وانتی می‌رسیم که اتاقک در پشت یک وانت سوار شده است. این کاروان‌ها معمولا فضای بیشتری از نمونه‌های ون دارند.

2 1 1024x628 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

کاروان‌های تاشو به رده ای از کاروان‌ها گفته می شود که در پشت یک خودرو حمل می شود و در زمان استفاده با بلند کردن سقف آن و تبدیل این قسمت به یک چادر متحرک، می توان از فضای آن استفاده کرد. فضای این نوع کاروان در حد یک چادر دو نفره است.

کاوران‌های قطره اشکی نیز درست شبیه به نمونه‌های تاشو هستند با این تفاوت که تجهیزات و فضای بیشتری به همراه دارند. نمونه های تریلری کاروان ها شبیه به تریلرهایی هستند که توسط یک خودرو کشیده می‌شوند و به خاطر داشتن ابعاد بزرگ، تجهیزات و فضای بسیار خوبی را نیز به همراه دارند. این کاروان‌ها بسته به نوع آن، توسط خودروهای سبک و یا سنگین حمل می شوند که می‌توانند از یک حالت ساده تا نهایت تجمل را در داخل خود به تصویر کشیده باشند.

3 1 1024x682 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

کامیون یا اتوبوس؟

کاروان‌های موتوری که دارای ابعاد بزرگ‌تری هستند و به سبب آن به امکانات و فضای بسیار بیشتری نیز مجهز می‌شوند، معمولا یا از نوع اتوبوس‌های تغییر یافته برای این کاربری هستند و یا کامیون های آماده شده برای این استفاده. در این میان به کارگیری انواع کامیونی آن ها از رونق بیشتری برخوردار است چرا که امکان مانور بر روی آن ها به سبب تغییر راحت در اندازه کابین پشت و… بیشتر است.

4 1 1024x512 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

حمل خودرو

یکی از امکاناتی که خانه های موتوری لوکس برای مالکین خود به همراه می آورند، وجود یک پارکینگ در زیر آن ها و امکان حمل خودرو سواری با آن است تا مالک ثروتمند این خانه‌های موتوری در هر زمان که دوست داشت با خودرو سواری خود به تردد در خیابان‌های شهر بپردازد. این پارکینگ که معمولا برای خودروهای اسپرت دو نفره و جمع و جور طراحی می‌شود دارای جک های هیدرولیکی برای سوار و پیاده کردن خودرو است.

5 1 1024x576 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

انواع تجهیزات رفاهی

در خانه‌های موتوری بسته به این که چه قیمتی دارد، می توان انواع تجهیزات و امکانات رفاهی و زندگی را مشاهده کرد به نحوی که نمای داخلی این خودرو ها را می توان با هتل های چند ستاره مجلل مقایسه نمود. وجود انواع مبلمان و تجهیزات آشپزخانه با بهترین کیفیت، وجود انواع سیستم‌های صوتی و تصویری و هم چنین سیستم‌های تعلیق کارآمد تر از انواع ساده از مهم ترین این وسایل و تجهیزات است.

6 1 1024x683 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی یکی از اولین نیاز های این خانه هاست به نحوی که حتی در مدل‌های ساده‌تر آن ها نیز دیده می شود. اما در نمونه‌های لوکس از این خودروها، سرویس بهداشتی ها با کیفیت‌های بسیار بالاتر و برخوردار از تجهیزات لوکس تر ساخته می‌شوند و حتی در این خودروها قابلیت تبدیل حمام آن‌ها به سونا نیز اتفاق عجیبی نیست.

7 1 1024x727 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

کابین‌های بزرگ شونده

در انواع جدید خانه های موتوری، امکان تغییر در سایز اتاق با بیرون آمدن بخش هایی از بدنه به کمک جک های هیدرولیکی وجود دارد. به ان شکل که قسمتی از کابین که می تواند نقش آشپرخانه یا اتاق خواب را بازی کند به کمک جک های هیدرولیکی از بدنه بیرون زده می شود و فضای جدیدی درون کابین شکل می گیرد.

8 1 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

وسایل تاشو

استفاده از وسایل تاشو مثل میز یا مبلمان تاشو در آپارتمان‌های امروزی در حال شیوع است و این روش برای خانه‌های موتوری نیز تا حد زیادی استفاده می‌شود. تخت خواب و مبلمان تاشو در این خودرو ها اصلا یک عیب به حساب نمی‌آید و بلکه یک امتیاز ویژه نیز محسوب می‌شود. کمدها و میزهای تغییرکننده و تخت خواب‌هایی که قسمت زیرین آن‌ها در زمان بالا بودن و جمع بودنشان، به شکل یک فضا برای قرار دادن دیگر وسایل می شود، یکی از رایج‌ترین این وسایل و ادوات است.

9 1 1024x654 - نکاتی خواندنی از موتورهوم‌ها

قیمت‌های نجومی

و اما قیمت‌های خانه‌های موتوری نیز بسته به این که از چه کامیون و چه تجهیزات و سطح رفاهی و لوکس بودنی برخودارند، کاملا متفاوت است. اما بد نیست بدانیم که قیمت نمونه‌های مجهز و تکمیل شده این خودرو ها از حدود 400 هزار یورو تا حدود سه میلیون یورو است که آن ها را در رده گران‌ترین و خاص خودروهای جهان قرار می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer