نگاهی به مهد والیبال ایران در روزهای لیگ ملت‌ها - رسانه مجازی نیلسو

نگاهی به مهد والیبال ایران در روزهای لیگ ملت‌ها

ارومیه همطراز با میلان، توکیو و کن میزبان شد

  • توسط نیلوفر حامدی
ایران در برابر لهستان والیبال

سومین هفته از لیگ ملت‌های والیبال در حالی به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود که این شهر یکی از اصلی‌ترین قطب‌های والیبال کشور است. همین موضوع هم حال و هوایی ویژه به ارومیه و این هفته از مسابقات بخشیده است.

بیشتر بخوانید:

ارومیه در ردیف ۲۰ شهر میزبان این فصل از لیگ ملت‌های والیبال قرار دارد و نامش در کنار شهرهای پرآوازه‌ای چون میلان ایتالیا، بریزبین استرالیا، لایپزیگ آلمان، توکیوی ژاپن، اتاوای کانادا و کن فرانسه ذکر می‌شود.

در این گزارش نگاهی داریم به حال و هوای این شهر در سومین هفته از مسابقات لیگ ملت‌های والیبال.

امتحان درسی یا تماشای والیبال

شور این مسابقات به حدی در ارومیه بالاست که ۸ نقطه برای نمایش این مسابقات در سطح شهر از طریق تلویزیون‌های شهری در نظر گرفته شده که بیشتر آن‌ها مملو از خانواده‌های مشتاق والیبال است و به قول معروف، جا برای سوزن انداختن نیست؛ در چنین شرایطی، بسیاری از دانشجویان از دیدن این مسابقات محروم هستند و به همان اندازه نیز از برگزارکنندگان امتحانات ناراضی.

بسیاری از دانشجویانی که امروز در جلسه امتحان حاضر شدند، عقیده دارند که با کمی خوش‌سلیقگی، مسئولان دانشگاه می‌توانستند این امتحانات را سه روز عقب بیندازند تا دانشجویان دانشگاه‌های ارومیه از تماشای این دیدارها محروم نشوند.

فضای شهری ارومیه برای میزبانی از جام ملت‌های والیبال
فضای شهری ارومیه برای میزبانی از جام ملت‌های والیبال

رسول اکبری به عنوان یکی از دانشجویان علاقه‌مند والیبال گفت: روز جمعه همزمان با تماشای والیبال درس می‌خواندم ولی به هیچ‌کدام نرسیدم؛ بسیاری از همکلاسی‌های من که عاشق والیبال هستند از درس خواندن عقب افتاده‌اند و امکان دارد که امتحان اول را با مشکل مواجه شوند.

احمد محمودیان نیز گفت: همراه با اعضای خانواده‌ام به پارک تخم‌مرغی در ارومیه رفتیم تا دیدار تیم‌های ایران و کانادا را ببینیم، درحالی‌که امروز امتحان دارم.

وی اضافه کرد: مسئولان می‌توانستند که یکی از امتحانات را به زمان دیگری موکول کنند تا هزاران دانشجو به همراه خانواده‌هایشان دچار نگرانی نشوند؛ لیگ ملت‌ها برای نخستین‌بار به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود و نباید از کنار آن به‌راحتی گذشت.

تلویزیون‌های شهری دوای درد آن‌ها که به بلیت نرسیدند

این روزها همه مردم والیبال‌دوست ارومیه موفق به خرید بلیت نشدند و به همین دلیل هم نتوانستند از داخل استادیوم به تماشای بازی بنشینند. در نتیجه شهرداری با اختصاص دادن تلویزیون‌های شهری دست به حل این مشکل زد.

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال روز گذشته در ۵ نقطه این شهر پخش شد، گفت: با توجه به استقبال مردم والیبال‌دوست ارومیه، یک تلویزیون شهری دیگر و 2 سینما به ظرفیت قبلی اضافه شد.

محمد حضرت‌پور افزود: تلویزیون‌های بزرگ شهری با هدف استفاده هرچه بهتر شهروندان ارومیه‌ای از میزبانی این رقابت‌ها و همچنین تماشای جمعی دیدارهای این لیگ در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است.

 تلویزیون‌های بزرگ شهری با هدف استفاده هرچه بهتر شهروندان ارومیه‌ای از میزبانی این رقابت‌ها و همچنین تماشای جمعی دیدارهای این لیگ در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است
تلویزیون‌های بزرگ شهری با هدف استفاده هرچه بهتر شهروندان ارومیه‌ای از میزبانی این رقابت‌ها و همچنین تماشای جمعی دیدارهای این لیگ در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است

وی اظهار داشت: دهکده تفریحی و گردشگری چی‌چست، پارک استقلال (تخم‌مرغی)، پارک ائللر باغی، پارک کوثر و چهارراه مخابرات، چهارراه شورا و سینما آزادی و سینما انقلاب هشت نقطه در نظر گرفته‌شده برای تماشای جمعی شهروندان ارومیه‌ای است.

وی بیان کرد: تدابیر لازم برای جلوگیری از بروز مشکل فنی در پخش این مسابقات انجام شده و مردم والیبال‌دوست ارومیه می‌توانند با خیال آسوده این مسابقات را تماشا کنند.

زنان والیبال‌دوست هم به سالن آمدند

امسال برای اولین‌بار و در ارومیه شاهد حضور زنان والیبال‌دوست در استادیوم با استفاده از خرید بلیت هم بودیم. درحالی‌که همیشه طی این سال‌ها زنان با استفاده از فرصت‌های گزینشی می‌توانستند وارد ورزشگاه شوند اما این روزها فرصتی شد برای اینکه عده‌ای هرچند اندک بلیت بخرند و به ورزشگاه بیایند.

امسال برای اولین‌بار و در ارومیه شاهد حضور زنان والیبال‌دوست در استادیوم با استفاده از خرید بلیت هم بودیم.
امسال برای اولین‌بار و در ارومیه شاهد حضور زنان والیبال‌دوست در استادیوم با استفاده از خرید بلیت هم بودیم.

هنگامه ساله درباره این حضور می‌گوید: باورم نمی‌شود که در سالن الغدیر شاهد تماشای بازی تیم ملی والیبال ایران هستم. این یک آرزوی بزرگ و قدیمی بود الان دارم به عینه آن را می‌بینم. حس بی‌نظیری است و تنها آرزویم این است که این روال عادی شود.

هنگامه ادامه داد: نمی‌دانم چرا همیشه می‌گویند اگر زنان بیایند مشکل امنیتی رخ می‌دهد. اصلاً اینطور نبود. حداقل در این دو روز که من به ورزشگاه آمدم و هیچ مشکلی نداشتم.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer