نیروی کمکی برای پای راننده - رسانه مجازی نیلسو

نیروی کمکی برای پای راننده

بوستر ترمز چیست و چگونه کار می کند ؟

  • توسط هیئت تحریریه
4 - نیروی کمکی برای پای راننده

در آزمایش های تست تصادفی که با کمک انسان به دست آمده است، می بینیم که افرادی که در معرض خطر و تصادف قرار می گیرند، در آن لحظه به اندازه کافی پدال ترمز را فشار نمی دهند و همین واقعیت باعث شده است تا امروزه در خودروهاُ سیستم کمک ترمز با نام اختصاری BA که البته با اسامی BAS و EBA نیز شناخته می شود، به کار رود. حال اگر قرار باشد فرایند ترمز گیری نیز یک کار سخت و سنگین باشد، می توان انتظار وقوع تصادف و مشکلات بیشتری داشت. بوستر ترمز یکی از قطعاتی است که کار ترمزگیری را راحت تر و مطمئن تر کرده است.

طرز کار بوستر :
با روی کار آمدن ترمزهای دیسکی، نیاز به وجود بوستر ترمز برای کمک به راننده در حین فشردن پدال، بیشتر شد. ازین رو بوستر اختراع و استفاده از آن به سرعت شایع شد و در یک جهش دیگر، دو پرده در بوستر ها برای افزایش قدرت این وسیله قرار گرفت. اساس کار بوستر بر ایجاد خلا در یک محفظه و سپس استفاده از فشار جو بر روی پرده دیافراگم در حین فشردن پدال است.

ترمز خودروهای سبک و سواری به کمک فشار روغن کار می کند که در حالت عادی، پدال و پا راننده نیروی زیادی لازم دارند تا یک ترمزگیری قوی رخ دهد. پس یک بوستر در این میانه قرار می گیرد که در داخل آن، یک یا دو پرده قرار دارد. از وسط این پرده یک میله عبور می کند که از یک طرف به پدال ترمز متصل بوده و از طرف دیگر قرار است تا به حرکت پیستون در پمپ ترمز نصب شده در جلوی بوستر، کمک کند. در هر دو طرف پرده دیافراگم خلا است که این وضعیت با مکش موتور خودرو ایجاد می شود. در واقع در زمانی که پدال آزاد است، دو طرف بوستر به هم ارتباط دارند اما با فشرده شدن پدال، این ارتباط قطع می شود و در حالی که در جلوی بوستر هنوز خلا است، جریان هوا از پشت وارد بوستر شده و به پرده دیافراگم فشار وارد می کند. این فشار در واقع کمکی به پدال و پای راننده برای راحت تر کردن فشردگی روغن ترمز است تا توقف، راحت تر و با نیروی کمتری انجام شود.

1 11 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 1 : سیستم کمک ترمز به راننده کمک می کند تا در زمان خطر، پدال بیشتر فشرده شده و طول و زمان توقف کاهش یابد.
2 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 2 : در خودروهایی که سیستم ترمز آن ها دارای بوستر است، این قطعه را که شبیه به یک قابلمه و معمولا به رنگ مشکی است را می توان در بخش دیواره آتش اتاق مشاهده کرد.
3 12 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 3 : یک بوستر در حالت عادی. هر دو طرف پرده خلا است و فشاری به پرده وارد نمی شود.
4 10 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 4 : پدال فشرده شده است و در حالی که جلوی پرده خلا است، پشت آن توسط فشار هوای وارده تحت فشار است.

خرابی های بوستر :
در صورت خرابی بوستر، کارکرد سیستم ترمز نیز مختل می شود. اگر بوستر ایراد داشته باشدیا پدال ترمز تا حد زیادی سفت خواهد بود که امکان ترمزگیری آسان را از ما می گیرد و یا پدال به راحتی به پایین می رود و صدای خروج هوا را می شنویم. در هر دو حالت ترمز خودرو خوب کار نمی کند و حتی ممکن است به خاطر خرابی هایی مثل نشتی بوستر، کارکرد موتور نیز دچار اختلال شود.

بوستر از قطعات کمی ساخته شده است اما خرابی هر کدام از آن ها می تواند کاملا بر کارکرد این قطعه اثر داشته باشد و شکستن فنر های داخل این قطعه، خرابی سوپاپ ها یا لوله اتصال بوستر به موتور که منجر به ورود هوا شده و اثر خلا بوستر را از بین می برد و از همه مهم تر سوراخ شدن و پارگی پرده دیافراگم آن، از کارکرد و قدرت بوستر کاسته و عمل ترمزگیری را با اشکال مواجه می کند. در این هنگام بسته به اینکه بوستر به چه علتی دچار خرابی شده است، ممکن است پدال در زیر پا سفت شود، حرکت برگشتی آهسته ای داشته باشد، به علت ارتباط بوستر با موتور خودرو ممکن است در کارکرد پیشرانه نیز خلل ایجاد شود و… .

5 10 1024x683 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 5 : بوستر از قطعات کمی تشکیل شده است که خرابی هر کدام منجر به کم کاری این وسیله خواهد شد. شایع ترین ایراد در بوستر، پارگی دیافراگم آن است.

تعمیر یا تعویض :
بوستر از قطعات ساده ای تشکیل شده است که می توان با تهیه آن ها و تعویض این قطعات، بوستر را تعمیر کرد. همچنین در صورتی که امکان تعمیر این قطعه به هر دلیلی ممکن نباشد، می توان به راحتی بوستر را با یک نمونه سالم تعویض نمود. با این حال معمولا تعمیر بوستر به خاطر وجود قطعات یدکی آن، راه حل اول اکثر تعمیرکاران است.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
بوستر یک قطعه پرکار اما غیر مصرفی است. به این معنی که نمی توان عمر مشخصی برای این قطعه تعریف کرد و هرچه قطعات سازنده این وسیله باکیفیت تر باشد، عمر آن نیز بالا می رود. می توان گفت بوستر یکی از کم خرابی ترین بخش ها در یک خودرو است.

آزمایش بوستر :
وقتی موتور خودرو خاموش است، با هر بار پدال گیری باید پدال در زیر پا سفت تر شود تا جایی که دیگر فشردن آن بسیار کم و سخت می شود. در این حالت اگر پدال را در زیر پا نگه داریم و استارت بزنیم، باید پدال همزمان با استارت زدن خودرو و روشن پیشرانه، به پایین رفته و وضعیت عادی خود را پیدا کند.
در آزمایش دوم، پدال را فشار داده و پیشرانه را خاموش می کنیم و در حدود 30 تا 40 ثانیه پدال را در حالت پایین نگاه می داریم. اگر بوستر سالم باشد، پدال نه پایین می رود و نه بالا می آید.
در آزمایش سوم که ساده ترین تست یک بوستر است، بعد از روشن شدن پیشرانه، آن را خاموش کرده و چندین بار پدال می زنیم. با هربار پدال زدن باید دامنه بازی پدال کمتر شده تا جایی که کاملا در زیر پا سفت شود.

6 5 1024x576 - نیروی کمکی برای پای راننده
عکس 6 : از راه های علمی آزمایش سلامت بوستر، تست فشار آن به کمک یک فشارسنج است.

تعویض و نصب :
تعویض و نصب بوستر نیاز به مهارت نسبتا بالایی دارد و می توان گفت چون در ادامه نیاز به هواگیری ترمز نیز خواهد بود، این کار کمی تخصصی تر خواهد شد. با این وجود می توان گفت اگر با داشتن کمی مهارت کافی و دانش فنی می توان به راحتی این قطعه را باز و تعویض کرد اما تعمیر آن نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد.

مناسب برای چه خودروهایی ؟
تعویض بوستر و استفاده از یک بوستر قوی تر یک راه حل ساده برای تقویت قدرت ترمزگیری خودرو است. می توان از بوستر خودروهای دیگر برای این کار به شرطی که امکان نصب آن ها نیز باشد استفاده کرد. ترمز بسیاری از خودروهای هم خانواده از یک شرکت را می توان به این شکل تقویت نمود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer