واشر گلویی اگزوز - رسانه مجازی نیلسو

واشر گلویی اگزوز

  • توسط هیئت تحریریه
1 11 - واشر گلویی اگزوز

منظور از گلویی اگزوز چیست ؟
واشر گلویی اگزوز دقیقا در محل اتصال منیفولد دود و لوله های سیستم اگزوز قرار داد و وظیفه آن اتصال این دو بخش به هم است. البته در بین این دو قسمت بسته به طراحی سیستم اگزوز خودرو ممکن است کاتالیزور نیز قرار بگیرد که باز هم قبل و بعد این قطعه از سیستمی شبیه به گلویی اگزوز استفاده می شود. اما به طور کلی منظور از گلویی اگزوز، اولین محل اتصال منیفولد دود به بقیه قسمت سیستم اگزوز است.

1 11 1024x495 - واشر گلویی اگزوز
عکس 1 : گلویی اگزوز محل اتصال منیفولد خروجی دود پیشرانه با بقیه سیستم اگزوز است.

کارکرد واشر گلویی اگزوز :
برای آب بندی دو بخش اگزوز در محل گلویی از واشر اگزوز استفاده می شود. البته در تعداد اندکی از خودروها، این دو قسمت به شکلی طراحی می شوند که کاملا در هم فرو رفته و به خوبی این بخش آب بندی شود تا گازهای خروجی از اگزوز به بیرون درز نکند. به این روش اصطلاحا کُنیک بودن گلویی اگزوز می گویند که آب بندی بدون واشر صورت می گیرد.
اما در بقیه موارد از واشرهای تخت و یا دایره ای برای آب بندی استفاده می شود که در بین دو اتصال قرار گرفته و با کمی فشرده شده، تمام منافذ خروجی را می بندد. واشرهای گلویی از کارتن های مقاوم شده با الیاف فلزی و یا تارهای فلزی در هم تنیده شده که قابلیت فشرده شدن دارند، ساخته می شود.

2 10 1024x683 - واشر گلویی اگزوز
عکس 2 : کارکرد واشر گلویی اگزوز برای آب بندی و نشت گیری محل اتصال منیفولد دود پیشرانه به لوله های خروجی اگزوز است.
3 12 1024x592 - واشر گلویی اگزوز
عکس 3 : برخی از واشر های گلویی به شکل یک واشر تخت از جنس کارتن مقاوم شده با الیاف فلزی است.
4 10 - واشر گلویی اگزوز
عکس 4 : در برخی از پیشرانه ها، واشر گلویی اگزوز به صورت دایره ای ضخیم از الیاف به هم تنیده فلزی است. این الیاف در زمان بستن و با تحت فشار قرار گرفتن، در هم فرو می رود تا آب بندی بهتر صورت بگیرد.

علل خرابی :
واشر ها دارای عمر مشخصی نیستند اما از آن جایی که در معرض گرمای داغ پیشرانه مثل واشر بغل اگزوز و یا گلویی هستند و یا مثل واشر سرسیلندر در معرض گرما و آب قرار دارند، بالاخره مستهلک شده و نیاز به تعویض پیدا می کنند. اما عواملی نیز باعث کاهش عمر این قطعات می شود. برای مثال در مورد واشر گلویی اگزوز می توان به کیفیت پایین ساخت آن، بستن نامناسب این قطعه در محل خود، فشار مضاعف به پیشرانه که باعث بالا رفتن گرمای بیش از حد آن شود، استفاده از سر اگزوز های غیر استاندارد، گرفتگی خروجی دود در محل هایی مثل انباره اگزوز یا کاتالیزور پیشرانه، خرابی در اتصالات سیستم اگزوز و… منجر به داغ شدن و در نتیجه سوختن این نشت بند می شود.

5 6 1024x681 - واشر گلویی اگزوز
عکس 5 : از مهم ترین نشانه های خرابی واشر گلویی اگزوز، خروج دود به همراه صدای خاص آن در زمان روشن بودن پیشرانه است. ضمن اینکه بوی دود خروجی از موتور نیز کاملا محسوس است.

تشخیص اصل یا غیر اصلی بودن :
این قطعه هرچند در بسته بندی های شرکتی و توسط خودروسازان نیز عرضه می شود اما چون کارایی آن حساس نبوده و در نقش یک آب بند ساده عمل می کند، حساسیت چندانی به اصل بودن یا غیر اصل بودن ندارد. واشر های گلویی توسط شرکت ها و حتی کارگاه های مختلفی ساخته  و فروخته می شود.

علائم خرابی :
از علائم خرابی این قطعه می توان به ورود دود به اتاق خودرو در زمان حرکت، شنیده شدن صدایی شبیه به ویز ویز در زمان سرد بودن پیشرانه اشاره کرد. همچنین بعد از گرم شدن پیشرانه و در حین کارکرد آن نیز می توان صدای درشت خروج دود را از ناحیه پیشت موتور خودرو و در حوالی منیفولد نیز به خوبی شنید که خبر از نشتی دود از آن نقطه دارد.

تعویض و نصب :
تعویض واشر گلویی اگزوز نیاز ه مهارت کافی برای این کار دارد چرا که قرارگیری این واشر در زیر موتور و در ناحیه ای پر تراکم از پیشرانه است. ضمن این که در بسیاری از پیشرانه ها به چاله سرویس نیز نیاز است.
کافی است تا ابتدا پیچ های گلویی اگزوز را باز کرده تا واشر قبلی خارج شود و سپس واشر جدید را جایگزین کنیم.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
طول عمر مشخصی برای واشر گلویی معین نمی شود و تا لحظه ای که در سلامت و کارکرد آن ایرادی پیش نیامده است می توان آن را استفاده کرد. زمان تعویض این قطعه، زمان سوختن آن است که با نشانه هایی که گفته شد همراه خواهد بود.

مناسب برای چه خودروهایی؟
همان طور که گفته این قطعه تا حد زیادی به صورت انحصاری بوده و برای هر خودرویی متفاوت از دیگری خواهد بود. با این وجود بسیاری از خودروها دارای ابعاد مشابه گلویی اگزوز هستند و می توان واشر آن ها را به جای هم نیز به کار برد.

گارانتی و ضمانت :
این قطعه معمولا گارانتی یا ضمانتی ندارد چرا که یک واشر ساده بوده و حساسیت بالایی ندارد. ضمن اینکه قیمت این قطعه نیز در مقایسه با لوازم یدکی پیشرانه اندک است.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
واشرها کلا تعمیری نیستند و فقط باید آن ها را در صورت آسیب دیدن، تعویض کرد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer