ورود جهانگردان با موتورسیکلت بالای 250 سی سی به کشور آزاد شد - رسانه مجازی نیلسو

ورود جهانگردان با موتورسیکلت بالای ۲۵۰ سی سی به کشور آزاد شد

یکی از قوانین عجیب موجود در کشورمان در رابطه با حجم پیشرانه‌هاست که ریشه در اطلاعات اندک و ضعیف مسئولان قانون‌گذار در کشورمان دارد. در حالی که هنوز برای بسیاری از کارشناسان، حجم پیشرانه ملاک طبقه‌بندی و دسته‌بندی خودروها و موتورسیکلت‌هاست، محدودیت‌های اعمال شده بر مبنای این نگاه بر ورود گردشگران و توریست‌ها نیز اثر منفی گذاشته است.

وجود قانون ممنوعیت ورود موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰  سی سی به کشور باعث شده بود تا بسیاری از گردشگرانی که با موتورسیکلت قصد وارد شدن به کشورمان را داشتند، در ابتدا غافلگیر شده و مجبور به تغییر در برنامه خود شوند که همین قضیه منجر به کاهش شدید رالی های خودرویی و موتوری بین المللی شده بود.

با پیگیری های به عمل آمده از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و البته همراهی پلیس راهور ناجا و گمرک جمهوری اسلامی ایران و با پیگیری های دکتر علی اصغر مونسان سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص رفع این ممنوعیت و در جهت کمک به رونق صنعت گردشگری کشور، ورود گردشگران با موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی سی حجم پیشرانه به کشور آزاد شده است. گفته شده است که با پیگیری های دکتر علی اصغر مونسان و رایزنی های وی با معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و رییس شورای امنیت ملی، وزیر صنعت و معدن و تجارت و وزیر اقتصاد و دارایی و همچنین فرمانده نیروی انتظامی و… لغو این قانون به نفع کشور تشخیص داده شده است تا بیش از این گردشگران موتورسوار از فضای توریستی کشورمان دور نشوند.

با اجرایی شدن این قانون در روزهای اخیر، یک تور موتورسواری که از کشورهای ایتالیا، پاکستان و فرانسه بودند، به خاک کشورمان وارد شدند و از مناطق دیدنی در مسیر خود بازدید کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer