وقتی اینستاگرام عامل مرگ افراد می‌شود - رسانه مجازی نیلسو

وقتی اینستاگرام عامل مرگ افراد می‌شود

  • توسط مرسده خدادادی
مرگ اینستاگرامی

یک دختر در مالزی پس از یک نظرسنجی اینستاگرامی خودش را کشت. پلیس می‌گوید او در یک نظرسنجی از دنبال‌کنندگانش پرسیده بود بین مرگ و زندگی وی یکی را انتخاب کنند و از آن جا که 69 درصد به مرگ او رای داده بودند، او به زندگی خود خاتمه داد.

مرگ این دختر در مالزی باعث شد وکیلی اقامه دعوی کند که افرادی که در اینستاگرام این دختر را به مرگ تشویق کرده بودند، همگی محاکمه شوند.

گزارش می‌شود که دختر 16 ساله‌ای در مالزی پس از گذاشتن یک نظر سنجی در حساب اینستاگرامی خود، خودکشی کرد. او از دنبال‌کنندگانش پرسیده بود آیا باید زنده بماند یا بمیرد و وقتی 69 درصد دنبال‌کنندگان به مرگ او رای دادند، به زندگی خود خاتمه داد.

پلیس در ایالت ساراواک در شرق مالزی می‌گوید که این دختر که ترجیح داده می‌شود نامش فاش نگردد، این نظرسنجی را در این اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری تصاویر گذاشت و این پیغام را بالای آن نوشت: لطفا کمک کنید بین این دو یکی را انتخاب کنم. برایم بسیار مهم است: م یا ز.

مرگ این دختر در مالزی باعث شد وکیلی اقامه دعوی کند که افرادی که در اینستاگرام این دختر را به مرگ تشویق کرده بودند، محاکمه شوند.

رامکارپال سینگ، وکیل و عضو پارلمان مالزی در ایالت پنانگ در شمال غربی مالزی می‌گوید: اگر این کاربران اینترنتی در حساب اینستاگرامی وی او را از خودکشی بازمی‌داشتند، شاید این دختر امروز و الان زنده بود. اگر آن‌ها از این دختر می‌خواستند از یک مشاور و متخصص روانشناسی کمک بگیرد، شاید این اتفاق نمی‌افتاد.

آیا تشویق این جماعت اینترنتی واقعا خودکشی او را رقم زد؟ از آن جایی که تلاش برای خودکشی در این کشور جرم شناخته می‌شود، تشویق افراد به خودکشی نیز متعاقبا جرم است.

سید صدیق سید عبدل رحمان وزیر ورزش و جوانان مالزی می‌گوید این تراژدی بار دیگر در سطح ملی لزوم بحث و بررسی سلامت روان در این کشور را پررنگ می‌کند. من از اعماق وجود نگران سلامت روان جوانان این کشور هستم. این مساله‌ای ملی است و باید جدی گرفته شود.

در ماه فوریه، اینستاگرام اعلام کرد سیستم بررسی محتوای حساس را راه‌اندازی خواهد کرد تا از پخش تصاویر آسیب رساندن به خود جلوگیری به عمل آورد و این تصاویر را مسدود کند. این حرکت به دلیل مرگ نوجوان بریتانیایی با نام مالی راسل اتفاق افتاد.  والدین این نوجوان 14 ساله پس از مرگ وی در موبایل او تصاویری از خودکشی و آسیب رساندن به خود در حساب اینستاگرامی دختر خود ملاحظه کردند.

شین یی وونگ رییس ارتباطات اینستاگرام گفت: ما مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده‌ی این دختر ابراز می‌داریم. ما برای حصول اطمینان از این که افراد در زمان استفاده از اینستاگرام احساس امنیت و حمایت می‌کنند، مسئولیتی عمیق داریم. ما تلاش می‌کنیم که افراد را ملزم نماییم زمانی که در اینستاگرام مشاهده‌گر رفتارهایی باشند که زندگی افراد را به خطر می‌اندازد، خود را حتما ملزم به استفاده از بخش گزارش تصاویر و ویدئوهای نامناسب بدانند و با خدمات اضطراری تماس حاصل نمایند.

منبع: وبسایت گاردین

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer