ولوو، اسطوره سوئدی - رسانه مجازی نیلسو

ولوو، اسطوره سوئدی

مروری بر تاریخچه ولوو سری F در دنیا

  • توسط علیرضا داوودی
ولوو F12

نام‌ها و نشان‌های مختلفی در طول تاریخ در دنیای خودروسازی متولد شده اند که نتوانسته‌اند حضور خود را حفظ کرده و به سرعت و یا با تلاش زیادی که برای بقا کرده‌اند، اما باز هم از صحنه روزگار حذف شده اند. در این میان نیز هستند برندهایی که نه تنها از این چرخه حذف نشده اند بلکه به واسطه حضور پر قدرتشان، زمینه ساز حضور نام ها و نشان های دیگری در این بین نیز شده اند. ولوو سری F یکی از سربازان پر قدرت ولوو در طول حیات این کمپانی است که موفقیت‌های بالایش منجر به حضور نسل های مختلف از کامیون‌ها و کشنده‌هایی شد که در همه آن‌ها حرف جاودانه F نهادینه شده بود و هنوز این روند ادامه دارد.

1 11 - ولوو، اسطوره سوئدی
ولوو F4 با موتور 6 سیلندر 4 لیتری دیزل

ولوو سری F یکی از محبوب‌ترین و برترین تولیدات ولوو در طول تاریخ حیات این شرکت به حساب می آید تا جایی که موفقیت و فروش بالای آن در کل دنیای خودرو های سنگین موجب شد تا نامی جاودانه در بین همه تولیدات این شرکت محسوب شود. این کامیون هم چنین در کشورمان نیز حضور پیدا کرد و بر روی خط تولید رفت. در این مطلب نگاهی به نسل های مختلف ولوو سری F12 در دنیا و هم چنین حضور آن F12 در کشورمان داریم.

محصولات سبک‌تر و سنگین‌تر

تا زمان روی کار آمدن نسل سوم ولوو FH که منجر به کم رنگ شدن و حذف پسوندهای عددی از کنار نام FH و دیگر سری های کامیونی ولوو شد، عدد همراه نام های ولوو بیان گر حجم موتور آن‌ها و هم چنین کلاس کاری آن‌ها می‌شد. اما با توجه به حضور پیشرانه‌هایی که خارج از عدد همیشگی این سری ها بود، ولوو عدد را از نام محصولاتش حذف کرد. (برای مثال حضور موتور های 13 لیتری در رده FH12 که منجر شد نام همیشگی FH12 به FH13 که اسمی جدید بود تغییر کند و به همین خاطر ولوو کم کم فقط حروف FH، FM و … را به کار گرفت ).

2 10 1024x768 - ولوو، اسطوره سوئدی
ولوو F16 که آغاز گر استفاده از موتور های 16 لیتری برای مقابله به اسکانیا های هشت سیلندر هست.

در سری F نیز محصولات سبک تری مثل F4، F6، F7 و F10 حضور داشتند که اتاق هایی برگرفته از طراحی سری F12 اما در سایز و اندازه های مختلف و متناسب با تناژ و کلاس کاریشان می شد. اما معروف ترین ولوو در سری F بعد از F12 به نام F16 است که برای مقابله با پیشرانه های V8 اسکانیا روی کار آمد و از موتور های 16 لیتری ولوو بهره گرفت. پیشرانه هایی که از بدو ورودشان به خط تولید ولوو و قرار گرفتن در بدنه این خودرو ها، آن ها را به قوی ترین کشنده های تولید انبوه در زمان خود تبدیل کرده است. پیشرانه های قرار گرفته بر روی F16 در ابتدا یک نمونه 465 اسب بخاری بود که با عنوان 470 اسبی معرفی شد و سپس در طول زندگی F16 تا رسیدن به اولین نسل ولوو FH16 با بهینه سازی هایی که در آن شد به قدرت های 485 و هم چنین 500 اسب رسید.

3 10 1024x970 - ولوو، اسطوره سوئدی

زمینه های تولد F12

ورود حرف F به گروه تجاری ساز ولوو با معرفی مدل های F82 و F83 در دهه شصت میلادی بود که به معنی forward Control است. سپس ولوو به سمت استفاده از حجم موتور در نام گذاری خودرو هایش کشیده شد و حرف F برای مدل های4 و 6 و 7 و 10 و بالاخره 12 لیتری با نام F12 استفاده شد. ولوو F12 از سال 1977 تا 1993 بر روی خط تولید ولوو باقی ماند و در این مدت هر چند نسخه های مختلفی از آن عرضه شد اما به طور کلی سه نسل از آن و با تیراژ حدود 200 هزار دستگاه، وارد جاده های اکثر نقاط دنیا شد.

4 7 1024x655 - ولوو، اسطوره سوئدی
ولوو F83 وارد کننده حرف F در کمپانی ولوو

قوانین وضع شده در اروپا، سازندگان خودرو های کار و تجاری را ملزم می کرد تا  به ازای هر تن از وزن کامیون و کشنده، پیشرانه آن ها حداقل 8 اسب بخار قدرت تولید کند. قوانینی که به طور کامل اجرا نشد اما منجر به استفاده گسترده از سیستم های پر خوران مثل توربو شارژر و سوپر شارژر شد و هم چنین موجب شد تا کمپانی ها در طراحی پیشرانه های خود، تکنولوژی های بالا تری به کار بگیرند. به این ترتیب کمپانی ها سعی کردند تا قدم به قدم با داشتن یک حجم ثابت، هر روز قدرت بیشتری از موتور استخراج کنند.

5 7 1024x769 - ولوو، اسطوره سوئدی

سری دماغ دار N از سال 1973 یعنی 4 سال زودتر از سری F روی کار آمد. البته قبل از همه این بحث ها، سری F در مدل هایی مثل F82 تا F88 تولید می شد و سری N نیز همین طور. اما سری N طراحی و ارگونومی و هندلینگ بالا تری را نسبت به زمان خود معرفی کرد و به همین خاطر سری F نیز بر پایه آن طراحی و تاسیس شد.

سری F نسبت به مدل های قبلی دارای اتاق بزرگ تر و زیبا تری شده بود که از این نظر یک جهش طراحی محسوب می شد. نسل اول دارای 4 چراغ گرد بود و اتاق کاملا طبق سنت طراحی آن دوره، چهار گوش طراحی شده بود. در کنار این تغییرات بزرگ تر شدن کابین منجر به بزرگ شدن شیشه‌های اطراف و جلو و در نتیجه دید بهتر رو به بیرون شده بود.

هم چنین به منظور افزایش راحتی و کاهش تکان‌های اتاق در مدل های بی دماغ که اتاق و صندلی بر روی چرخ جلو قرار دارد، ولوو از فنرهای مارپیچی و تلسکوپی بهره گرفت و نتیجه آن کاهش تکان و افزایش راحتی راننده در مسیر های بلند شد. برای افزایش این رفاه و آسایش، کابین های گلوبتروتر معرفی شدند که فضای بیشتری را در اختیار راننده قرار می دادند و به دنبال آن دارای امکانات بیشتری در اتاق مثل یخچال و… شدند.

6 4 - ولوو، اسطوره سوئدی
F12 نسل اول که طراحی آن را می توان بسیار شبیه به DAF 3200 یعنی یکی از رقبایش دانست.

ولوو F12 از سال 1977 که بر روی خط تولید رفت تا سال 1983 با نسل اول خود به رقابت با دیگر سازندگان خودرو های کار و تجاری پرداخت. رقبایی که اصلا دست و پا بسته نبودند و هر کدام برای خود ویژگی های منحصر به فردی در تکنولوژی و طراحی داشتند. پیشرانه استاندارد یک نمونه 12 لیتری توربو شارژ شده بود که توانی برابر با 330 اسب بخار در دور 2200 و هم چنین گشتاور 1300 نیوتن متر در دور 1300 دور در دقیقه تولید می کرد. هم چنین گیرباکس به طور استاندارد از سری SR62 بود. اما برای افرادی که خواهان قدرت بیشتری بودند، F12F به همراه یک اینترکولر با قدرتی برابر با 385 اسب بخار و گشتاور 1570 نیوتن متری با جعبه دنده SR70 نیز قابل خریداری بود.

البته در ابتدای هشتاد میلادی، پیشرانه های ولوو با یک کاهش قدرت روبرو شدند که توان آن ها به 304 اسب بخار رسید. اما در برخی از بازارها ولوو موتورهای 350 و 382 اسبی را به منظور جایگزینی با موتور 330 اسبی روانه میدان کرده بود.

7 3 - ولوو، اسطوره سوئدی

اما در سال 1983 شرکت ولوو برای تقویت قوای رقابتی F12 با حریفانش، اقدام به رونمایی از نسل دوم آن کرد که در مقایسه با نسل اول دارای بهینه سازی های زیادی شده بود. اتاق کمی تغییرات به خود دیده بود و پنجره های اطراف دارای ابعاد بزرگ تری شده بودند. ضمن این که اتاق از حالت و الگوی قدیم خود به سمت نوین شدن و کشیده شدن به عقب پیش رفته بود که نمای بهتری داشت. هم چنین سیستم تهویه بهتر و تقویت شد تا کارایی آن در همه نوع شرایط آب و هوایی مطلوب باشد.

پیشرانه استاندارد نیز همان نمونه سری قبلی بود با این تفاوت که بیشترین قدرت در دور موتور 2050 به دست می آمد و در ادامه این موتور به همراه اینترکولر به توان 360 اسب بخار رسید ( این پیشرانه دارای توان 356 اسب بخاری است که توسط کمپانی 360 نامیده می شود). هم چنین اتاق های گلوبتروتر به طور استاندارد به موتور توربو شارژ شده با اینتر کولر 385 اسبی و گیربکس SR70 مجهز شدند و امکان سفارش گیربکس SR71 نیز برای آن ها فراهم بود.

8 2 - ولوو، اسطوره سوئدی
نسل دوم از سری F12 که در آن پنجره ها بزرگ تر و کابین بزرگ تر و زیبا تر شده بود.

اما زیباترین و ماندگارترین نسل ولوو F12 با طراحی مدرن تر و چراغ های مستطیلی که حالا به جای چهار چراغ گرد آن قرار گرفته بودند، در سال 1987 معرفی شد. هم چنین این سری با معرفی موتور های 16 لیتری ولوو با 465 اسب بخار که بر روی سری F16 قرار گرفت، سر و صدای بیشتری به پا کرد و کاملا بر سر زبان‌ها افتاد. ضمن این که پیشرانه مورد استفاده در این سری به صورت استاندارد موتورهای 360 و 400 اسب بخاری ( 395 اسب بخار به صورت دقیق ) شدند و در این بین از موتور های 385 اسبی نیز استفاده شد. هم چنین برای برخی از بازارها موتورهای 387 اسبی نیز طراحی شده بودند. قوی‌ترین پیشرانه ساخته شده برای ولوو F12 یک نمونه 410 اسبی ( 408 اسب بخار به صورت دقیق) است که با گشتاور 1770 نیوتن متری بعد ها با کمی بهینه‌سازی و تغییر برای اتاق FH نسل اول نیز به کار گرفته شد.

ولوو F12
نسل سوم از ولوو F12 که با چراغ های مستطیلی، چهره ای مدرن و زیبا پیدا کرد.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer