ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه - رسانه مجازی نیلسو

نگاهی به مسابقه Volvo Oceans Race

ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه

  • توسط علیرضا داوودی
1 5 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه

رقابت های اقیانوس یا همان Oceans Race ولوو، رقابتی است که بیش از 37 سال در حال برگزاری است و از شناخته شده ترین رقابت های مسابقات قایق های بادبانی به شمار می آید. در راستای اهمیت این مسابقات که ولوو یکی از برگزار کننده ها و شرکت کننده های آن است، نسخه هایی خاص از سری محصولات FH نیز به این نام و با ویژگی های متمایزی نسبت به دیگر محصولات ولوو طراحی و به بازار عرضه شده اند. اولین سری از FH نسخه Ocean Race Limited Edition که در کنار سری FH بر روی مدل FH16 نیز پیاده سازی شد، در سال 2011 معرفی شدند. ولوو هدف از این معرفی این محصول را ارتباط بیشتر با مشتریان و ارج نهادن به انتخاب آن ها بیان کرد. این سری ولوو در دو نوع FH و FH16 با اتاق های گلوبتروتر و گلوبتروتر XL معرفی شدند که در نمونه اولی، قدرت موتور بین 500 تا 540 اسب بخار بود و برای مدل های FH16 این قدرت از 540 تا 700 اسب بخار، بسته به انتخاب خریدار بود. این اتاق که با نوشته Ocean Race Limited Edition در قسمت ها و بالای پیشانی آن از دیگر مدل های ولوو FH و FH16 متمایز می شود، در رنگ آمیزی بدنه نیز نشانه های خاصی دارد که در رنگ های آبی تیره و نقره ای با خطوطی از موج های آبی و نقره ای به نشانه یادآوری این مسابقات عرضه شده است. 

1 4 1024x768 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه
ولوو اوشن ریس با فیس لیفت نسل دوم ولوو fh که عده ای به آن نسل سوم از این خودرو محبوب نیز می گویند، معرفی شد. این کشنده با بلندترین اتاق این سری به بازار آمد.
2 4 1024x766 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه
سری اوشن ریس در ابتدا با موتور 500 اسب بخاری معرفی شد. سپس نمونه 540 اسبی نیز قابل سفارش بود. رنگ این سری همیشه آبی تیره و نقره ای بوده است.
3 3 1024x766 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه
این سری محبوب با موتورهای 16 لیتری ولوو نیز همراه شد تا به این ترتیب خریداران بیشتری را به خود جذب کند. توان موتورهای 16 لیتری ولوو در این زمان بین 540 تا 700 اسب بخار بود که در اواخر عمر این سری به 750 اسب ارتقا پیدا کرد.

اما با معرفی نسل چهارم ولوو FH، در سال 2014 نیز دوباره این سری محبوب بر روی این نسل نیز عرضه شد که باز هم یک سری تولید محدود بود. سری چهارم نیز در هر دو نوع FH و FH16 و این بار در تمامی اتاق ها با همان رنگ های آبی و نقره ای و خطوطی از موج های آبی تیره و نقره ای ( به صورت ترکیب اتاق آبی با موج نقره ای و یا برعکس ) مثل سری قبلی رونمایی شد که نوشته Volvo Ocean Race  در بالای پیشانی و قسمت های مختلف بدنه آن مثل درب های ورودی دو طرف دیده می شود. این بار نمونه های FH16 با موتور های 750 اسب بخاری نیز در بین این سری تولید محدود وجود دارند.

4 2 1024x683 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه
سری اوشن ریس با موتورهای 16 لیتری این بار به پیشرانه قدرت 750 اسب بخاری مجهز شد.
5 2 1024x768 - ولوو اوشن ریس؛ از دریا به بزرگراه
با معرفی نسل چهارم ولوو، سری اوشن ریس نیز برای علاقه مندان به این برند معرفی شد. این سری هم در این کشنده در هر دو نمونه FH و FH16 و با همان رنگ های آبی تیره و نقره ای عرضه شد.
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer