پلت‌فرم‌های خودرویی - رسانه مجازی نیلسو

پلت‌فرم‌های خودرویی

انواع جاگیری موتور و گیربکس و محورهای محرک در خودروهای سبک

  • توسط علیرضا داوودی
پلت‌فرم‌های خودرویی

یکی از بخش های هر خودرو، پلت فرم آن است که شامل موتور، گیربکس، سیستم انتقال قدرت، فنربندی و  شاسی با کلیه ریزه کاری های مربوط به این بخش ها می شود. در واقع می توان گفت اگر بدنه را با کلیه متعلقاتش از روی خودرو برداریم، آن چیزی که باقی می ماند همان پلت فرم خواهد بود که در دنیای خودروسازی از اهمیت فوق العاده ای برای شرکت ها برخوردار است چرا که طراحی بدنه را شرکت های مختلفی می توانند انجام دهند اما داشتن پلت فرم، نیاز به دانش بسیار بالایی دارد که رسیدن به آن، هزینه های سرسام آوری نیز برای شرکت سازنده به همراه خواهد داشت.

پلت فرم می تواند بسته به این که موتور و محور محرک در چه محلی نسبت به هم قرار بگیرند، طرح های مختلفی داشته باشد که در علم خودرویی به Car Layout شناخته می شود. در این مطلب یازده نمونه از شایع ترین آن ها را مرور می کنیم و در ابتدا باید متذکر شویم که منظور از محور محرک، همان محوری است که دارای دیفرانسیل برای دریافت توان تولیدی پیشرانه است و نقش به جلو برنده را در خودرو بازی می کند.

ضمن این که حرف F از کلمه Front به معنی جلو، حرف R از کلمه Rear به معنی عقب، حرف L از کلمه longitudinal به معنی در طول با اشاره به قرارگیری موتور در درازای خودرو، حرف A از کلمه All به معنی همه و حرف M از کلمه Middle به معنی میان و وسط گرفته شده است. ضمن این که ممکن است در برخی نام گذاری از حرف T که از کلمه transversely به معنی برعکس گرفته شده است که اشاره به قرارگیری موتور در عرض خودرو دارد.

موتور جلو، محور محرک عقب

1 5 - پلت‌فرم‌های خودرویی

یک طرح بسیار رایج و مرسوم در دنیای خودروسازی که به اختصار FR خوانده می شود. این طرح اشاره به محل قرار گیری موتور و محور محرک نسبت به هم دارد و این در حالی است که موتور می تواند به صورت عرضی نصب شود و یا در طول خودرو قرار بگیرد که آن ها نام گذاری خاص خود را خواهند داشت.

خودروهای بسیار زیادی به این شکل طراحی می شوند که عمدتا انواع اسپرت و یا خودرو های خانوادگی لوکس، وانت بار ها و یا سدان های سایز بزرگ را شامل می شوند، هر چند که محدودیتی در استفاده از این پلت فرم برای سایر دسته های خودرویی وجود ندارد. در این طرح موتور خودرو روی محور جلو و یا در جلوی آن قرار خواهد گرفت.

موتور جلو وسط، محور محرک عقب

2 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

این طرح به اختصار FMR نامیده می شود که به معنی موتور در جلو خودرو و محور محرک در عقب است. اما نکته مهم در خصوص قرارگیری موتور در جلو خودرو در این است که در این طرح پیشرانه در پشت چرخ جلو قرار می گیرد که به این ترتیب، دماغه خودرو جادار تر خواهد شد و هر چند فضای داخلی را نیز می تواند محدود تر کند اما تقسیم وزن بهتری به همراه خواهد داشت. به همین خاطر از این طرح در خودرو های اسپرتی چون مرسدس بنز SLS، فراری 599 و شورولت کوروت استفاده می شود که خودرو هایی دو نفره با خواص اسپرتی و سوپر اسپرتی هستند.

موتور جلو طولی، محور محرک جلو

3 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

در این طرح موتور در راستای طول خودرو قرار گرفته و محور محرک نیز در جلو است. این طرح چندان در بین خودرو های دیفرانسیل جلو شایع نبوده و رواج ندارد اما نوع قرارگیری پیشرانه باعث می شود تا بتوان از موتور های حجیم تر و بزرگ تر در خودرو های دیفرانسیل جلو نیز استفاده کرد. این طرح به اختصار به نام FLF شناخته می شود.

موتور جلو عرضی، محور محرک جلو

4 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

یکی از رایج ترین طرح های خودرویی که این روز ها حجم بسیار زیادی از خودرو های تولید شده در چهار گوشه دنیا را شامل می شود. این طرح خودرویی از دهه 80 میلادی شایع شد و دلیل محبوبیت روزافزون آن هم به خاطر حرکت شرکت های خودروسازی به سمت داشتن محصولاتی جادار تر، ارزان تر، سبک تر و در نهایت با مصرف سوخت کمتر و آلایندگی پایین تر بود. از طرح موتور جلو به صورت عرضی با دیفرانسیل جلو معمولا بر روی خودرو های ارزان قیمت و اقتصادی، هاچ بک های پر طرفدار، خودرو های با ابعاد بدنه کوچک تر و… استفاده می شود.

موتور جلو، چهار چرخ

5 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

طرح FRA بیانگر این است که پیشرانه در جلو قرار گرفته و هر دو محور خودرو، محرک هستند. اما این نام برای خودرویی است که انتقال قدرت از موتور به گیربکس صورت می گیرد و از گیربکس به هر دو محور توسط محور گاردان نیرو منتقل می شود. بسیاری از خودرو های شاسی بلند که قابلیت آفرودی بالاتری از کراس اوور ها دارند، از این طرح بهره می برند.

موتور جلو عرضی، چهار چرخ

6 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

یکی از بهترین طرح ها برای خودرو هایی که دائم چهار چرخ هستند و از طرفی پیشرانه آن ها بزرگ و حجیم نیست. این طرح که به اختصار F4 خوانده می شود یک طرح بسیار مناسب برای خودرو های سدان و هاچ بک ارزان قیمت با خواص اسپرتی است که چابکی بالایی به خودرو ها می دهد.

معروف ترین خودرویی که از این طرح استفاده می کند، میتسوبیشی لنسر است و می توان گفت این طرح خودرویی بیشتر از همه با لنسر های چهار چرخ محرک، جا افتاده و شناخته شده است. در این طرح چون موتور در پشت محور عقب و به صورت عرضی نصب می شود، هم فضای داخلی را محدود نخواهد کرد و هم توزیع وزنی بسیار مناسبی را ایجاد خواهد کرد که به همین خاطر برای خودروهای کوچک با ویژگی های اسپرتی بسیار مناسب است.

موتور جلو طولی، چهار چرخ

7 3 - پلت‌فرم‌های خودرویی

این طرح با نام اختصاری FLA شبیه به طرح F4 است با این تفاوت که در این مدل، پیشرانه در جلو به صورت طولی قرار می گیرد و مناسب برای خودرو هایی با بدنه بزرگ تر است که طولی قرار گرفتن موتور در دماغه و افزایش طول خودرو مشکلی ایجاد نمی کند. در این طرح موتور در جلوی محور جلویی قرار می گیرد و به همین خاطر این قبیل خودرو ها دارای دماغه ای کشیده هستند.

موتور عقب وسط، محور محرک عقب

8 4 - پلت‌فرم‌های خودرویی

نتیجه این طرح که به RMR شناخته می شود، مناسب برای خودرو های اسپرت و سوپر اسپرتی است که قرار است توزیع وزن در آن ها در بهترین حالت قرار داشته باشد تا خودرو مانورپذیری بالا و هندلینگ فوق العاده ای پیدا کند. به داخل کشیده شدن موتور از عقب خودرو عملا صندلی عقب را حذف می کند و خودرو را به یک نمونه دو نفره تبدیل خواهد کرد. خودرو های مسابقات F1 همگی دارای این طرح در قرارگیری موتور و محور محرک خود هستند. در این طرح اگر موتور به صورت عرضی در عقب خودرو قرار بگیرید، به RMR-T شناخته می شود.

موتور عقب، محور محرک عقب

9 3 - پلت‌فرم‌های خودرویی

این طرح با نام RR شناخته می شود و اشاره به قرارگیری موتور در پشت چرخ های عقب دارد. می توان گفت گروه فولکس واگن معروف ترین توسعه دهنده و استفاده کننده از این طرح در طول تاریخ بوده است.

موتور عقب، تمام چرخ محرک

10 2 - پلت‌فرم‌های خودرویی

این طرح که با نام RA شناخته می شود، کاملا شبیه به طرح RR است با این تفاوت که انتقال قدرت به چرخ های جلویی نیز انجام می شود و خودرو از یک نمونه دیفرانسیل عقب به یک مدل تمام چرخ محرک تبدیل می شود.این طرح به نام R4 نیز شناخته می شود.

موتور عقب وسط، تمام چرخ محرک

11 2 - پلت‌فرم‌های خودرویی

بسیار از خودرو های اسپرت و سوپر اسپرت فعلی که انتقال قدرت در آن ها به هر چهار چرخ انجام می شود، از این طرح که با نام RMA شناخته می شود، استفاده می کنند که از معروف ترین آن ها باید به خانواده اسپرتی و سوپر اسپرتی های فولکس واگن مثل لامبورگینی اونتادور و یا آئودی R8 اشاره نماییم. توزیع وزن بسیار عالی در کنار انتقال قدرت به هر چهار چرخ باعث می شود تا در کنار یک توزیع وزن بسیار مناسب با هندلینگ بالا، پایداری و چسبندگی خودرو نیز در هر شرایطی در حد ایده آل باشد. این قبیل خودرو ها نیز معمولا دو نفره طراحی می شوند چرا که فضایی در پشت صندلی های جلو برای نشستن افراد وجود ندارد. این طرح به نام M4 نیز نامیده می شود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer