پیشنهادهای برای پایان هفته از سینما تا تئاتر - رسانه مجازی نیلسو

پیشنهادهای برای پایان هفته از سینما تا تئاتر

آخر هفته فرصت مناسبی است برای دل سپردن به سینما، تئاتر و تلویزیون. رسانه‌هایی که می‌توان اوقات تعطیلی را در آن به خوبی پشت سر گذاشت. پیشنهادهای آخر هفته بخش هنر مجله نیلسو پیش روی شماست.

  • توسط سجاد صداقت
پیشنهاد فیلم و سریال

تعطیلات پایان هفته فرصت مناسبی است که بتوان در آن‌ فیلم‌، سریال تلویزیونی و تئاتر دید. این پیشنهادها می‌تواند انواع و اقسام مختلفی داشته باشد. صفحه فرهنگ و هنر مجله نیلسو شما را دعوت می‌کند که در پایان این هفته تلاش کنید از محصولات تازه‌تری که در مقابل ما می‌تواند قرار گیرد استفاده مناسب‌تری کنید. پیشنهادهای ما برای پایان این هفته فیلم‌های سینمایی انتقامجویان: پایان بازی (‌Avengers: Endgame) و قصر شیرین، سریال‌های بوی باران و پسران (The Boys) و تئاتر رؤیای یک شب نیمه تابستان است.

بیشتر بخوانید:

همه آن‌چیزی که از یک فیلم‌ ابرقهرمانی می‌خواهید

هیولای «هیولا» کیست؟

انتقامجویان: پایان بازی: پایان یک عصر

احتمالاً فکر می‌کنید تعداد کسانی که در کشور ما به فیلم‌های ابرقهرمانی علاقه‌مند هستند نباید زیاد باشد. اما به نظر می‌رسد این فرضیه چندان نمی‌تواند درست باشد. وقتی آخرین محصول فاز سوم دنیای سینمایی مارول در دسترس ما قرار گرفته و از قضا تا همین امروز به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شده، دیگر سخت می‌توان آن را به عنوان یک محصول مهم تماشا نکرد. البته انتخاب انتقامجویان: پایان بازی (‌Avengers: Endgame) برای پایان هفته دردسرهایی هم با خود خواهد داشت. این فیلم که به عنوان 22مین محصول دنیای سینمایی مارول در قرن جدید ساخته و اکران شده است، به شکل عجیبی با 21 فیلم قبل از خود در ارتباط است. به عبارت ساده‌تر، اگر 21 فیلم قبلی را ندیده‌اید سخت بتوانید متوجه اتفاقاتی که در این محصول 181 دقیقه‌ای رخ می‌دهد، بشوید. اما چه می‌شود کرد که پرفروش‌ترین فیلم سینمایی تاریخ با بودجه ساخت 356 میلیون دلاری و فروش 2 میلیارد و 795 میلیون دلاری در مقابل شما قرار دارد و گذشتن از آن مانند رها کردن یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخ سینماست.

 انتخاب انتقامجویان: پایان بازی (‌Avengers: Endgame) برای پایان هفته دردسرهایی هم با خود خواهد داشت. این فیلم که به عنوان 22مین محصول دنیای سینمایی مارول در قرن جدید ساخته و اکران شده است، به شکل عجیبی با 21 فیلم قبل از خود در ارتباط است.
انتخاب انتقامجویان: پایان بازی (‌Avengers: Endgame) برای پایان هفته دردسرهایی هم با خود خواهد داشت. این فیلم که به عنوان 22مین محصول دنیای سینمایی مارول در قرن جدید ساخته و اکران شده است، به شکل عجیبی با 21 فیلم قبل از خود در ارتباط است.

 سه هفته بعد از آنکه در جنگ ابدیت، نیمی از جمعیت دنیا به دست تانوس کشته شدند، کارول دنورز، تونی استارک و نبیولا را که در فضا سرگردان شده‌اند نجات می‌دهد و آنها را به زمین برمی‌گرداند. آنها با انتقام‌جویان بازمانده دیدار می‌کنند. بروس بنر، استیو راجرز، راکت، ثور، ناتاشا رومانوف، جیمز رودز، کارول دنورز و نبیولا به فضا می‌روند و تانوس را در یک سیاره غیرمسکونی پیدا می‌کنند. آنها قصد دارند تا دوباره از سنگ‌های ابدیت استفاده کنند تا ویرانی‌هایی را که تانوس به بار آورده جبران کنند؛ ولی تانوس به آنها نشان می‌دهد که قبلاً سنگ‌ها را نابود کرده‌ است تا از استفاده بیشتر آنها جلوگیری کند. ثور سر تانوس را از بدنش جدا می‌کند و انتقام‌جویان به مقر خودشان برمی‌گردند. اما این پایان کار نیست و 5 سال بعد اتفاقات تازه‌ای در راه است. 

قصرِ شیرین: عاشقانه جاده‌ای میرکریمی

اگر اهل سینما رفتن هستید و برای آخر هفته قصد دارید یک فیلم خوب ببینید احتمالاً فیلم سینمایی قصر شیرین انتخاب مناسبی باشد. تازه‌ترین ساخته رضا میرکریمی فیلمی جاده‌ای است که به شکل ویژه‌ای مانند فیلم‌های قبلی کارگردان آن بحث تغییر و تحول انسان در طول یک سفر را به نمایش می‌گذارد.

قصر شیرین داستان سفر در یک جاده است و پدری که مجبور می‌شود بعد از سه سال با دو فرزند خود همراه شود.
قصر شیرین داستان سفر در یک جاده است و پدری که مجبور می‌شود بعد از سه سال با دو فرزند خود همراه شود.

جلال مرادی ۴۲ ساله طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می‌شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می‌رود، پس از سه سال به شهرش بازمی‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است. این روایت خطی از داستان قصر شیرین اما همه آن‌ چیزی نیست که در این فیلم می‌توان تماشا کرد.

قصر شیرین از مقابل خانه شیرین آغاز می‌شود. مخاطب مجبور است برای فهمیدن آنچه در سر جلال (با بازی حامد بهداد) می‌گذرد با او همراه شود و جزییات داستان به‌تدریج در دستان او قرار گیرد. مهم‌ترین نکته در قصر شیرین اما فارغ از کاری که میرکریمی انجام داده، علی و سارا دو کودک آن (با بازی یونا تدین و نیوشا علیپور) هستند که رنگ متفاوتی به این اثر داده‌اند.

 قصر شیرین داستان سفر در یک جاده است و پدری که مجبور می‌شود بعد از سه سال با دو فرزند خود همراه شود. سه سال فاصله و خلق‌وخوی متفاوت پدر و فرزندان، همه و همه داستانی را ساخته که از ابتدا تا پایان باید با آن همراه شد. داستانی پر از جزییات که از قضا هیچ نکته اضافی در آن وجود ندارد و این یکی از ویژگی‌های اساسی قصر شیرین است. قصر شیرین از روز 2 مرداد 1398 اکران خود را در سینماهای کشور آغاز کرده و همچنان نیز ادامه دارد.

بوی باران: شهر فرنگ

معمولاً وقتی درباره صفحه پیشنهاد آخر هفته حرف می‌زنیم قصد نداریم که فیلم‌ها، تئاتر‌ها یا سریال‌های خوب را معرفی کنیم. بیشتر به دنبال این هستیم که برای پایان هفته انتخاب‌هایی را پیش روی مخاطب قرار دهیم. انتخاب سریال بوی باران نیز از همین جنس است. قطعاً این محصول شبکه یک تلویزیون در قاعده و چارچوبی قرار می‌گیرد که پیش از این در اکثر سریال‌های پخش شده از صداوسیما دیده بودیم. یک سریال 60 قسمتی که پخش آن از روز 25 خرداد امسال آغاز شده و هر شب بعد از بخش خبری ساعت 21 روی آنتن می‌رود.

 سریال بوی باران را می‌توان از زوایای مختلفی یک سریال متفاوت قلمداد کرد. سریالی که کار خود را با نام عروس تاریکی شروع کرد اما بعد از پخش دو قسمت نام آن به بوی باران تبدیل شد. اتفاقی که محمود معظمی، کارگردان سریال درباره علت آن گفت: نام جدید سریال با کلیت اثر سازگاری بیشتری داشت. لذا تصمیم گرفتیم عنوان سریال را از عروس تاریکی که ناظر بر بخش کوچکی از داستان می‌شد به بوی باران که با حال و هوای داستان بیشتر تناسب دارد، تغییر دهیم.

10351674 754 1024x683 - پیشنهادهای برای پایان هفته از سینما تا تئاتر
بوی باران هرچند داستانی پرپیچ‌وخم و معمایی دارد، اما دقیقاً مانند بسیاری دیگر از سریال‌هایی که در سال‌های اخیر از تلویزیون پخش شده می‌توان در آن مشکلات فراوانی پیدا کرد.

 رضا کیانیان، رؤیا نونهالی، نرگس محمدی، سپیده خداوردی، فریبا کوثری، لوون هفتوان، سید مهرداد ضیایی، شهرزاد کمال‌زاده، مهوش صبرکن، رحمان باقریان، فلور نظری، شهاب شادابی، ساناز سعیدی، شمسی فضل‌الهی، مریم کاویانی، مهسا هاشمی، محمدرضا هاشمی، سعید رضایی و… در سریال بوی باران ایفای نقش می‌کنند. ابن سریال که محمدرضا تخت‌کشیان را به عنوان تهیه‌کننده و عباس نعمتی را به عنوان نویسنده می‌بیند، روایتی از ماجرای ازدواج یک دختر از طبقه پایین جامعه با پسری با اوضاع مالی خوب است که سیمین مادر پسر راضی به این وصلت نیست و با رقم خوردن اتفاقاتی در شب عروسی این زوج، فرشته عروس جوان این سریال در یک اتفاق عمدی در آتش‌سوزی به قتل می‌رسد و نامزد سابق او پیمان (با بازی مهدی سلوکی) اولین متهم این ماجراست.

 نقش اصلی این سریال را نرگس محمدی در نقش ترانه ناصری ایفا می‌کند که برای اثبات بی‌گناهی برادرش پیمان دست به هر کاری می‌زند. بوی باران هرچند داستانی پرپیچ‌وخم و معمایی دارد، اما دقیقاً مانند بسیاری دیگر از سریال‌هایی که در سال‌های اخیر از تلویزیون پخش شده می‌توان در آن مشکلات فراوانی پیدا کرد. وجود تعارضات فراوان داستان با قوانین جزایی ایران، نوع رفتار شخصیت اصلی داستان، شخصیت‌پردازی‌های داستان و شکل رابطه بین افراد و… از مهم‌ترین نکاتی است که بوی باران را با انتقادات گسترده روبه‌رو کرده است. قطعاً می‌توان گفت بوی باران یک پیشنهاد نه چندان جذاب برای آخر هفته است.

پسران: موفق‌ترین سریال روزهای اخیر در دنیا

شبکه آنلاین آمازون روز 26 جولای سال 2019 (4 مرداد 1398) سریال تازه خود با عنوان پسران را پخش کرد؛ سریالی که خیلی زود مورد اقبال عمومی قرار گرفت و امتیاز آن در سایت IMDb به 9 رسید. امتیازی که این سریال را در کنار بزرگ‌ترین آثار تاریخ سریال‌های تلویزیونی قرار می‌دهد. سریال پسران محصول تازه سونی‌پیکچرز استودیو است که در هشت اپیزود توسط آمازون تولید و پخش شده است.

 سازنده و توسعه‌دهنده این سریال، اریک کریپک نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده تلویزیونی آمریکایی است که بیشتر به دلیل تولید و خلق‌ سریال سوپرنچرال مورد تقدیر قرار گرفته است. پسران بر اساس یک سری کتاب‌های کمیک با همین نام نوشته گارت اینس و داریک رابرتسون، ساخته شده است. کتاب‌هایی که از اکتبر سال 2006 انتشار آنها آغاز شد و تا نوامبر سال 2012 ادامه داشت و در 72 عنوان در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

یکی از ویژگی‌های این سریال شاید همین باشد که بر اساس کتاب‌های کامیک ساخته شده است. اتفاقی که در این سال‌ها درباره صنعت سرگرمی معمولاً شرایط را برای پرمخاطب شدن این چنین آثاری فراهم کرده است. پسران مانند اکثر آثار ابرقهرمانی این سال‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سریال البته تفاوتی کاربردی با آثار دیگر ابرقهرمانی دارد.

در سریال پسران ابرقهرمان‌ها قهرمان‌های داستان نیستند بلکه فساد و سوءاستفاده آنها از قدرتشان کار را به جایی رسانده که گروهی از انسان‌ها به مبارزه در برابرشان می‌پردازند. چنین سوژه جذابی در کنار تاکید بر ژانر ابرقهرمانی اتفاقی ویژه را رقم می‌زند که می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سریال دانست. کارل هاینتس اربن، جک کواید، آنتونی استار، ارین موریارتی، دومینیک مک الیگوت و… بازیگران این سریال را تشکیل می‌دهند.

the boys tv series poster 819x1024 - پیشنهادهای برای پایان هفته از سینما تا تئاتر
در سریال پسران ابرقهرمان‌ها قهرمان‌های داستان نیستند بلکه فساد و سوءاستفاده آنها از قدرتشان کار را به جایی رسانده که گروهی از انسان‌ها به مبارزه در برابرشان می‌پردازند. چنین سوژه جذابی در کنار تاکید بر ژانر ابرقهرمانی اتفاقی ویژه را رقم می‌زند

البته باید به این نکته توجه داشت که با آنکه پسران امتیاز بسیار بالایی را در وب سایت‌های سینمایی به دست آورده اما همیشه نمی‌توان از چنین امتیازی توقع بهترین‌ها را داشت. اتفاقی که درباره پسران می‌افتد و این سریال را تبدیل به یک مجموعه معمولی می‌کند که امتیاز بالایی گرفته است. در هر صورت اگر به ژانر ابرقهرمانی یا سریال‌هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند علاقه‌مند هستید، بدون شک پسران انتخاب بسیار مناسبی برای پایان هفته است. انتخابی که شما را از دیدن یکی از سریال‌های شبکه آمازون شاید پشیمان نکند.

رؤیای یک شب نیمه تابستان: ضیافتی از شکسپیر در تهران

نمایشنامه معروف رؤیای یک شب نیمه تابستان نوشته ویلیام شکسپیر از روز 31 تیر در تئاتر مستقل تهران با طراحی و کارگردانی مصطفی کوشکی روی صحنه رفته است. نمایشی 75 دقیقه‌ای که باقر سروش آن را بازنویسی کرده از بازیگرانش می‌توان آزاده صمدی، رامین سیاردشتی، مجید نوروزی، امیرمهدی ژوله، سجاد تابش، الهه شه‌پرست، مصطفا کوشکی، هومن کیایی، محمدهادی عطایی، علیرضا کی‌منش، خاطره حاتمی و… را می‌توان نام برد. آن‌گونه که مصطفی کوشکی درباره این نمایش نوشته: نمایش رؤیای یک شب نیمه تابستان در سال ۹۵ اجراهای خود را با تعداد ۱۶۳ اجرا پشت سر گذاشت و با بیشترین تعداد اجرا و تماشاگر (بر اساس تعداد صندلی) به یکی از موفق ترین نمایش‌های اجرا شده در ایران تبدیل شد.

 رؤیای یک شب نیمه تابستان نه تنها یک پیشنهاد خوب برای آخر هفته است، بلکه همه چیزهایی را که برای لذت بردن از یک تئاتر نیاز دارید با هم دارد. اجرای یک دست بازیگران، جذابیت متن و گرفتن خنده از مخاطب درحالی‌که نوع شوخی‌ها و نحوه ارائه‌ آنها مبتذل نیست و موسیقی درست نمایش را به یک ضیافت تمام‌عیار تبدیل کرده که هر بیننده را سر ذوق می‌آورد. نمایش رؤیای یک شب نیمه تابستان به کارگردانی مطصفی کوشکی در حضور بین‌المللی خود روز 23 تیرماه 1398 در قالب پانزدهمین جشنواره تئاتر شکسپیر مجارستان گولای به روی صحنه رفت.

رؤیای یک شب نیمه تابستان مردادماه سال 97 به دعوت مسئولان جشنواره تئاتر شکسپیر لهستان راهی این کشور شد که اجرای گروه ایرانی در نهایت استقبال مخاطبان و نمایندگان کمپانی‌های بین‌المللی را به دنبال داشت. همچنین زمستان سال 97 در دومین حضور بین‌المللی به جشنواره ITFOK کشور هند دعوت شد.

33733 whatsapp image 2019 07 03 at 14.50.32.2d42c6 - پیشنهادهای برای پایان هفته از سینما تا تئاتر
یکی از نکات مهمی که پیش از دیدن این نمایش باید در نظر گرفت این است که بازیگران شخصیت‌های در طول شب‌های مختلف تعویض می‌شوند و این مساله باعث شده تا گروه اجرایی ترکیب بازیگران هر شب را اعلام کنند.

اگر به مکانی که قرار است تئاتر را در آن تماشا کنید نیز اهمیت می‌دهید تئاتر مستقل تهران یکی از جاهایی است که تجربه یکبار دیدن نمایش در آن واقعاً لذت‌بخش خواهد بود. عمارتی قدیمی و جذاب که مانند آن را پیش از این در تهران دیده‌ایم. اما تبدیل این عمارت به سالنی برای اجرای تئاتر اتفاقی است که باعث شده نه تنها بشود از اجرای تئاتر لذت برد بلکه شرایط ویژه‌ای نیز برای مخاطبان هر نمایشی فراهم می‌آورد. یک تجربه لذت‌بخش تماشای تئاتر در عمارتی که یکی از میراث‌های بزرگ ماست.

یکی از نکات مهمی که پیش از دیدن این نمایش باید در نظر گرفت این است که بازیگران شخصیت‌های در طول شب‌های مختلف تعویض می‌شوند و این مساله باعث شده تا گروه اجرایی ترکیب بازیگران هر شب را اعلام کنند. پس پیش از خریدن بلیت به نام بازیگرها و ترکیب حضور آنها در شب‌ها و اجراهای مختلف توجه کنید تا بهترین اجرا و بازیگران موردعلاقه خود را در نمایش ببینید. نمایش رؤیای یک نیمه شب تابستان در دو سانس 20 و 22 و با قیمت بلیت 40 هزار تومان، 45 هزار تومان، 55 هزار تومان و 60 هزار تومان اجرا می‌شود. این نمایش به طراحی و کارگردانی مصطفی کوشکی در تئاتر مستقل تهران به نشانی ضلع شرقی چهار راه ولیعصر (تئاتر شهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زند وکیل، پلاک 50 اجرا می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer