پیش به سوی سیلندرها - رسانه مجازی نیلسو

پیش به سوی سیلندرها

آشنایی با دریچه گاز برقی و مکانیکی و ویژگی های آن ها

  • توسط هیئت تحریریه
6 - پیش به سوی سیلندرها

دریچه گاز یا Throttle body قطعه ای است که بعد از فیلتر هوای موتور قرار گرفته و هوا بعد از پاک شدن از ناخالصی ها از طریق این بخش به سمت سوپاپ های هوا برای پر کردن فضای سیلندرها رهسپار می شود. اهمیت این قطعه بسیار بالاست چرا که تنظیم میزان هوای عبوری در هر دو نوع مکانیکی و یا برقی آن در این بخش صورت می گیرد و به نوعی می توان گفت افسار تولید قدرت در پیشرانه، همین قطعه است.

اساس کار دریچه گاز :
همان طور که گفته شد دریچه گاز در واقع مسیر ورودی هوا به سمت سوپاپ های موتور است. کنترل میزان هوای عبوری در هر دو نوع برقی و مکانیکی توسط یک شیر یا دریچه پروانه ای یا همان Butterfly Valve صورت می گیرد که در بین افراد فنی به پولکی دریچه گاز نیز شناخته می شود. هرچه این دریچه بازتر شود، جریان عبوری بیشتر شده و سوخت بیشتری از سوی انژکتورها و یا کاربراتور تامین می شود. در پیشرانه های انژکتوری، میزان باز شدن دریچه توسط سنسور قرارگرفته بر روی دریچه به کامپیوتر خودرو گزارش داده می شود و در پیشرانه های کاربراتوری که براساس عبور جریان هوا از روی سوخت و برداشتن آن طراحی می شوند، هرچه پولکی بیشتر باز باشد سوخت بیشتری نیز برداشته شده و از ونتوری کاربراتور به سمت موتور فرستاده خواهد شد.

1 1024x768 - پیش به سوی سیلندرها
2 - پیش به سوی سیلندرها
3 1024x582 - پیش به سوی سیلندرها

نوع مکانیکی :
دریچه گاز های مکانیکی که به سیمی نیز شناخته می شوند را می توان در بسیاری از خودروهای قدیمی در سطح دنیا مشاهده کرد. باز شدن این دریچه توسط سیمی است که به پدال گاز وصل بوده و توسط راننده فشار داده می شود. مهم ترین مزیت این سیستم در سادگی آن، تعمیر و نگهداری راحت تر و از همه مهم تر قیمت کمتر آن است. ضمن اینکه چون پای راننده به شکل مکانیکی با دریچه در ارتباط است، راننده درک بهتری از وضعیت دریچه و میزان گاز دادن دارد. اما از عیوب آن نیز می توان به عدم امکان برنامه ریزی برای قدرت تولیدی موتور در شرایط مختلف، عدم امکان کنترل قدرت موتور از روی دریچه گاز، خستگی بیشتر پای راننده در مسافت های بلند در صورت عدم وجود کروز کنترل و… اشاره کرد.

4 - پیش به سوی سیلندرها

نوع برقی :
امروزه استفاده از این نوع دریچه گاز به شدت در حال گسترش بوده چرا که اساس کاری برخی از مهم ترین سیستم های ایمنی و رفاهی خودروها بسته به وجود این نوع دریچه گاز است. میزان باز شدن دریچه از روی تغییر زاویه پدال گاز و توسط سنسوری که در زیر آن تعبیه می شود محاسبه شده و اطلاعات لازم برای میزان باز شدن شیر پروانه ای دریچه گاز به این قسمت ارسال می شود. در واقع به طور ساده می توان گفت به جای باز شدن دریچه توسط سیم و با فشار پای راننده، این کار به کمک سنسور و موتور برقی به روش الکترونیکی صورت می گیرد. اما برقی شدن دریچه گاز باعث می شود تا در سیستم هایی مثل برنامه کنترل پایداری و کنترل کشش، قدرت موتور به کمک میزان باز شدن پولکی دریچه گاز کنترل شود. همچنین می توان حالت های مختلف رانندگی و نحوه شتابگیری خودرو را نیز برای این نوع دریچه ها تعریف کرد. ضمن اینکه در خودروها دوگانه سوز با کمک تغییر در میزان باز شدن دریچه می توان افت قدرت ناشی از تغییر سوخت به گاز را تا حد زیادی جبران کرد.

5 - پیش به سوی سیلندرها
6 1024x614 - پیش به سوی سیلندرها
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer