چرا استفاده از ماشین‌های برقی در استرالیا با شکست مواجه شده است؟ - رسانه مجازی نیلسو

چرا استفاده از ماشین‌های برقی در استرالیا با شکست مواجه شده است؟

  • توسط ارمغان عبیری
EV Study 1 0222 - چرا استفاده از ماشین‌های برقی در استرالیا با شکست مواجه شده است؟

جالب است اگر تصور کنیم که دیگر نیازی به پرداخت عوارض جاده‌ای، هزینه پارکینگ یا ثبت‌نام سالانه خودرو نداریم.

اگر در کشور نروژ زندگی می‌کنید می‌توانید با خریدن یک وسیله نقلیه برقی از چنین امکاناتی برخوردار شوید. در عوض، اگر در استرالیا زندگی می‌کنید، حتی با خرید یک خودروی با سوخت پاک هم باید از عهده هزینه‌های سنگین مربوط به عوارض واردات، مالیات ثبتی، مالیات بر خودروهای لوکس و همین‌طور هزینه‌های جانبی خودرو بربیایید.

بیشتر بخوانید:

به گفته متخصصان انستیتوی استرالیا، سیاست این کشور در زمینه استفاده از خودروهای برقی یکی از کندترین سیاست‌ها در سطح جهانی است. مت گرادنوف، اقتصاددان ارشد معتقد است که گازهای تولیدشده توسط خودروها در حال افزایش است و درحال‌حاضر استرالیا هیچ برنامه و سیاست جدی درباره کنترل چنین افزایشی ندارد؛ برای مثال، بخش حمل‌ونقل سومین تولیدکننده عمده گازهای گلخانه‌ای در استرالیاست که سیاست مشخصی درخصوص کنترل آن وجود ندارد.

با وجود فواید زیست‌محیطی و اقتصادی، قیمت خودروهای برقی در استرالیا نسبت‌به سایر کشورها گران‌تر است تا جایی که خودروهای معروف تسلا (Tesla) برای اغلب مردم غیرقابل خرید است.

خودروهای برقی فقط 0.1 درصد از کل خودروهای فروخته‌شده در استرالیا در سال ۲۰۱۵ را تشکیل می‌دادند (۱۱۰۸ خودرو از بین 1.1میلیون خودروی خریداری‌شده). درحالی‌که این رقم در نروژ 0.23، در فرانسه 1.4 و در ایالات‌متحده 0.7 بوده است.

اما این شرایط قابل‌تغییر است. دولت‌های خارجی با اعمال سیاست‌های قوی موجب افزایش استفاده از خودروهای برقی و کاهش تولید گازهای مضر شده‌اند.

آقای گرونوف و دستیارش کاس، در گزارشی چند راه‌حل برای افزایش استفاده از خودروهای برقی پیشنهاد می‌کنند:

Bolt EV 1024x682 - چرا استفاده از ماشین‌های برقی در استرالیا با شکست مواجه شده است؟
2018 Chevrolet Bolt EV

پیشنهاد اول: دسترسی به خطوط ویژه اتوبوس

این راه‌حل اولین‌بار در آلمان، هلند و بسیاری از ایالت‌های آمریکا به اجرا درآمد و می‌تواند در استرالیا هم مورد آزمایش قرار بگیرد. خودروهای برقی می‌توانند دارای مجوزهای خاصی باشند که بتوان آن‌ها را از سایر خودروها تشخیص داد. به‌منظور جلوگیری از ایجاد ترافیک در خطوط ویژه اتوبوس، این سیاست تشویقی می‌تواند فقط به مدت کوتاهی بعد از خرید خودرو اجرا شود.

پیشنهاد دوم: تخفیف برای تأسیس ایستگاه‌های شارژ باتری

بسیاری از مردم استرالیا از خالی شدن باتری خودروهایشان می‌ترسند و این مسئله موجب عصبانیت و اضطراب شدید در آن‌ها می‌شود. نبودن ایستگاه‌های شارژ باتری در جاده‌ها و پمپ‌بنزین‌ها موجب نگرانی بیشتر رانندگان خودروهای برقی می‌شود که با هر بار شارژ باتری می‌توانند بین ۱۷۲ تا ۳۷۷ کیلومتر رانندگی کنند. در نتیجه، ایجاد شبکه گسترده‌ای از ایستگاه‌های شارژ در مناطق پر رفت‌وآمد می‌تواند این نگرانی را برطرف کند.

اما ایجاد این ایستگاه‌ها پرهزینه است. به‌منظور افزایش رقابت و جلوگیری از انحصار، دولت باید برای شرکت‌هایی که اقدام به تأسیس ایستگاه در مناطق تحت اولویت می‌کنند ۷۵ درصد تخفیف در نظر بگیرد. این سیاستی بود که در نیوهمپشایر به اجرا در آمد.

پیشنهاد سوم: هزینه کربن

استرالیا می‌تواند سیاست فرانسه را در مورد دادن یارانه به خودروهای با سوخت پاک و همین‌طور جریمه کردن خودروهای آلاینده به اجرا دربیاورد. اجرای این سیاست در فرانسه موجب رشد ۳۱۷درصدی خرید خودروهای با سوخت بهینه در یک سال شد. میانگین تولید کربن برای یک ماشین تازه خریداری‌شده در سال ۲۰۱۴، ۱۱۴ گرم در کیلومتر بود، در مقایسه با ۱۴۹ گرم در سال ۲۰۰۷. (میانگین در استرالیا در سال ۲۰۱۴، ۱۸۸ گرم در کیلومتر بود).

پیشنهاد چهارم: معافیت مالیاتی خودروهای لوکس

یارانه‌ای که به خودروهای برقی در سایر کشورها پرداخت می‌شود بسیار بالاست. کسی که در کالیفرنیا یک خودروی برقی خریداری کند، هم از ۹۵۸۳ دلار اعتبار مالیاتی فدرال بهره‌مند می‌شود و هم ۳۱۹۴ دلار پرداخت بلاعوض از دولت دریافت می‌کند، درحالی‌که در استرالیا قانون مشابهی در این زمینه وجود ندارد.

در استرالیا قانون معافیت مالیاتی خودروهای لوکس تا سقف ۷۵٫۵۲۶ دلار برای خودروهای با انرژی پاک وجود دارد که این مبلغ بیشتر از سقف 65.094 دلار برای خودروهای معمولی است. اکثر خودروهای دوگانه‌سوز، مشمول مالیات نمی‌شوند چراکه پایین‌تر از سقف موردنظر هستند، اما بعضی از خودروهای تمام‌برقی که به دلیل داشتن باتری‌های بزرگ‌تر، گران‌تر هستند، علی‌رغم مصرف بهینه انرژی از مالیات معاف نمی‌شوند. در نتیجه، پیشنهاد می‌شود که تمامی خودروهای برقی مشمول معافیت مالیاتی شوند.

electric car china 1024x576 - چرا استفاده از ماشین‌های برقی در استرالیا با شکست مواجه شده است؟

بعضی از نهادهای محیط‌زیستی با پیشنهادهای دوم تا چهارم موافق‌اند اما معتقدند اجازه دسترسی به خط ویژه اتوبوس برای خودروهای برقی می‌تواند موجب ایجاد اخلال در سیستم اتوبوس‌رانی شود.

درحال‌حاضر، سیاستمداران در هند در حال جایگزین کردن تمامی خودروهای دیزلی و با سوخت بنزین تا سال ۲۰۳۰ هستند. کشور هلند در حال ممنوعیت استفاده از چنین خودروهایی تا سال ۲۰۲۵ است و نروژ درتلاش است تا سال ۲۰۲۵ فقط خودروهای برقی تولید کند.

دولت استرالیا هم ۱۰۰ میلیون دلار بودجه برای توسعه فروش خودروهای برقی در نظر گرفته و در حال رایزنی بیشتر برای ایجاد اصلاحات ممکن است اما هنوز برنامه مشخصی در این زمینه ندارد. باوجوداین، ایالت ویکتوریا برای ثبت‌نام سالانه خودروهای دوگانه‌سوز و برقی، ۱۰۰ دلار تخفیف در نظر می‌گیرد و این ایالت دارای بیشترین تعداد ایستگاه‌های شارژ باتری را در استرالیاست.

در کل، باید قبول کرد که در آینده، خودروهای برقی جای خودروهای معمولی را در جاده‌ها خواهند گرفت و به همین خاطر باید قوانین مربوط در این زمینه اصلاح شود.

 منبع: illawarramercury.com.au

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer