چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟ - رسانه مجازی نیلسو

سرمای استوایی!

چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

  • توسط علیرضا داوودی
کولر خودرو

یکی از مشکلاتی که بسیاری از راننده‌ها با سیستم تهویه مطبوع خود دارند، سرمای کم و خنک‌کنندگی پایین کولر خودرو است. این کارایی پایین تا حدودی به طراحی و قدرت خود سیستم تهویه مربوط می‌شود و بخشی از آن نیز ناشی از عیوب و ایراداتی است که به مرور زمان در این قسمت از خودرو ایجاد می شود. ایرادات کم‌کاری کولر متنوع هستند و فقط مربوط به کاهش حجم گاز نیست، پس بهتر است تا به شکل علمی این معایب را شناخت تا بیهوده گرفتار هزینه‌های سنگین شارژ گاز کولر و تعمیر قطعات این سیستم نشویم. در این مطلب نگاهی داریم به مهم‌ترین و شایع‌ترین این ایرادات و روش حل آنها.

بیشتر بخوانید:

بررسی فشار در سیستم

سیستم کولر خودرو کارکردی شبیه به یخچال دارد به این معنی که هوای گرم باید دریافت شود تا دمای اتاق پایین آید. این هوای گرم از طریق فن همراه با اپراتور کولر از داخل اتاق دریافت می‌شود و به این قطعه دمیده شده و با برخورد به پره‌های سرد این قطعه که ناشی از وجود گاز سرد درون آن است، به شکل هوای خنک به داخل اتاق باز می‌گردد. برای کارکرد این سیستم دو مدار لوله‌کشی عبور گاز وجود دارد که یکی فشار بالا بوده و دیگری فشار پایین. بالا بودن فشار در شیر شارژ فشار پایین که معمولاً ناشی از خرابی کمپرسور است باعث می‌شود در حرکت صحیح گاز و چرخه آن اختلال ایجاد شده و در نتیجه کولر خودرو کارکرد صحیحی نداشته باشد. شیر انبساط نیز می‌تواند در ایجاد این حالت دخیل باشد.

مواردی مثل کنده شدن خمیر حباب این قطعه، اتصال نادرست سنسور آن که به لوله خروجی اپراتور وصل می‌شود، تنظیم نادرست شیر انبساط که بیش از حد باز باشد و… از دلایل پدید آمدن این اتفاق است. افت فشار نیز در مسیر شیر فشار پایین اگر بیش از حد باشد، کولر عملکرد صحیحی نخواهد داشت. کمبود فشار ناشی از کاهش گاز است که باید بعد از بررسی علت این اتفاق، گاز را شارژ کرد. از دیگر عواملی که باعث کاهش فشار می‌شود، خرابی ترموستات و گرفتگی لوله‌های مسیر، مسدود بودن خشک‌کن و… است.

اما تست فشار در شیر فشار بالا نیز می‌تواند یکی از راه‌های عیب‌یابی سیستم باشد. بالا بودن فشار در این شیر معمولاً ناشی از ضعف در کارکرد کندانسور است. کندانسور اگر نتواند گاز وارد شده به خود را به‌خوبی خنک کند، گاز پرفشار به مایع پرفشار تبدیل نمی‌شود و کولر عملکرد صحیحی نخواهد داشت. گرفتگی پره‌های این قطعه یا عملکرد ضعیف فن قرار گرفته روی آن می‌تواند منجر به بروز این حالت شود. همچنین اگر حجم گاز درون مسیر از حد استاندارد آن بالاتر باشد، باعث پدید آمدن این حالت می شود. پایین بودن فشار گاز نیز معمولاً به عواملی مثل کمبود گاز سردکننده یا خرابی کمپرسور، گرفتگی مسیر و… باز می‌گردد که باید برای عیب‌یابی آنها به ترتیب مورد تست و بررسی قرار بگیرند.

1 3 1024x684 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

سرمای کم کولر

گاز داغی که گرمای داخل کابین را دریافت کرده باید در کندانسور این گرما را از دست بدهد. کندانسور همان قطعه رادیاتور شکلی است که در جلوی خودرو قرار دارد. گاز داغ با عبور از این قطعه، گرمای خود را به هوای آزاد اطراف داده و خنک می‌شود. گرفتگی این قطعه، خرابی پره‌های آن ناشی از برخورد جسم خارجی، عدم ورود گاز به میزان کافی به داخل کندانسور که می‌تواند از خرابی و گرفتگی خشک‌کن باشد و… همگی از عوامل کاهش حجم ورود گاز به این قطعه و خنک‌کنندگی پایین کندانسور هستند.

2 4 1024x576 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

خرید متعلقات سیستم کولر خودرو

ایراد در ترموستات

ترموستات سیستم کولر وظیفه دارد تا میزان خنک‌کنندگی کولر را کنترل کند. پایین آوردن دمای تنظیم‌شده در این قطعه اگر منجر به یخ زدن لوله‌ها و شیلنگ‌های مسیر و خصوصاً اپراتور شود، باعث خواهد شد که هوای پرتابی به اپراتور نتواند با این قطعه به‌خوبی تبادل گرمایی کند و به همان صورت گرم به داخل اتاق دمیده شود. خرابی ترموستات نیز همین حالت را پیش خواهد آورد.

3 4 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

خرید ترموستات

بوی نامطبوع در کابین خودرو

اپراتور دارای سطحی مرطوب در زمان کارکرد است. این سطح مرطوب استعداد بالایی برای جذب آلودگی و کثیفی و حتی رشد لجن و باکتری دارد که همین ویژگی باعث می‌شود تا هم بوی نامطبوعی از این قطعه وارد اتاق شود و هم در راندمان کاری آن اثر نامطلوبی بگذارد. همچنین گرفتگی شیلنگ آب خروجی از این قطعه نیز می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود.

4 3 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

خرابی‌های جانبی

کمپرسور کولر خودرو توسط یک تسمه به کار می‌افتد که ممکن است بسته به نوع خودرو و طراحی موتور، این تسمه قطعات دیگری را نیز به کار بیندازد. اگر تسمه به اندازه کافی سفت نباشد، ممکن است روی پولی کمپرسور هرزگردی پیدا کرده و کمپرسور به‌خوبی درگیر نشود. همچنین باید دقت کنیم که خود کمپرسور نیز به درستی و محکم در جای خود سفت شده باشد.

ایرادات برقی در این قطعه مثل خرابی رله کنترل آمپر، ایراد در ترموستات سیستم، خرابی سوییچ فشار یا فیوز سیستم، اشکال در پولی کمپرسور مثل خرابی مگنت آن یا چرب شدن پولی و… نیز از دیگر مواردی است که باید در حین عیب‌یابی سیستم مد نظر قرار بگیرند.

5 3 1024x681 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟

نکاتی در رابطه با سیستم تهویه مطبوع

باید دقت داشت که همیشه همراه با شارژ کردن گاز کولر باید مقدار روغن موجود در کمپرسور نیز چک شود. نوع و میزان روغن مناسب برای کمپرسور معمولاً در دفترچه راهنمای خودروها نوشته می‌شود. همچنین فراموش نکنیم که باید از گاز متناسب با کمپرسور کولر استفاده شود که معمولاً گازهای R12 یا R134 هستند. در طول سال و حتی زمستان حداقل هر دو هفته یک بار کولر را برای چند دقیقه روشن کنیم تا گاز و روغن آن در مسیر گردش کرده و از رسوب کردن آنها جلوگیری شود. همچنین چشمی قرار گرفته در مسیر لوله‌های کولر که معمولاً روی خشک‌کن نصب است، یک راه ساده برای سنجش میزان گاز کولر است. در حین کارکرد کولر، میزان حباب ایجادشده نشان از مقدار کمبود گاز در سیستم است.

6 2 1024x660 - چرا کولر خودرو سرمای مطلوبی ندارد؟
قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer