چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟ - رسانه مجازی نیلسو

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

  • توسط مهشید ستوده
psychologist - چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

به‌ندرت پیش می‌آید که زندگی فاقد چالش باشد. به‌هرحال مشکلاتی در زندگی هر فردی وجود دارد که در برخی از موارد از پس آن‌ها برآمدن غیرممکن می‌شود. ممکن است این مشکل مرگ یکی از عزیزان باشد یا یک احساس اضطراب بسیار قوی اما مهم این است که بدانید برای هر مشکلی که دارید کمک‌های لازم نیز برای حل آن وجود دارد. شاید بارها از خودتان پرسیده باشید که آیا نیاز است برای حل مشکلاتتان به یک روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید یا خیر یا اصلاً برایتان جای سؤال وجود داشته باشد که مردم اطرافتان که آن‌ها هم دارای مشکلاتی هستند در چه مواردی به روانشناس مراجعه می‌کنند؟ در این مطلب به این سؤالات شما پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

فقدان

مرگ یک بخش اجتناب‌ناپذیر در زندگی است اما دانستن این اجتناب‌ناپذیری کمکی به راحت‌تر کنار آمدن با آن نمی‌کند. هر فردی در نهایت مجبور است فقدان یکی از عزیزانش را تحمل کند. این عزیز می‌تواند یکی از والدینش باشد یا حتی یک حیوان خانگی. سوگواری برای عزیز ازدست‌رفته به صورت عمومی یا در خلوت یکی از راه‌های بیرون ریختن این غم است اما دوری کردن از واقعیت از دست دادن می‌توانند منجر به مشکلات طولانی‌تر و ماندگارتری شود.

یک روانشناس می‌تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند تا با مرگ فردی که به شما نزدیک بوده است کنار بیایید.

استرس و اضطراب

حقایق مشخصی در زندگی هستند که باعث ایجاد استرس می‌شوند. این حقایق شامل موقعیت‌های مختلفی هم می‌شوند که می‌توانند استرس ایجاد کنند؛ برای مثال از یک مصاحبه شغلی گرفته تا مشکلات یک رابطه دو طرفه می‌توانند باعث شوند که شما احساس اضطراب کنید و اگر این اضطراب بیشتر و بیشتر در وجود شما باقی بماند باید منتظر مشکلات اجتماعی، افسردگی و سایر مشکلات روحی و روانی نیز باشید.

یک روان‌شناس می‌تواند به شما کمک کند تا استرس و اضطرابی را که در وجودتان هست مدیریت کنید. این کار با پیدا کردن منبع و دلایل به وجود آمدن مشکلات شما انجام می‌شود و همینطور راه‌حل‌های مناسبی نیز به شما پیشنهاد می‌شود تا بر این مشکلات فائق آیید.

The 99 Most Influential Psychologists and Their Contributions to the Field 1024x682 - چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

افسردگی

احساسات خفه‌کننده‌ای مثل احساس بی‌پناهی و بی‌امیدی از جمله نشانه‌های رایج افسردگی هستند. درحالی‌که بسیاری از مردم اعتقاد دارند که بیرون آمدن از افسردگی تقریباً غیرممکن است اما باید بدانید که افسردگی یک اختلال رایج در زمانی است که مردم علاقه خود به موضوعات را از دست می‌دهند و تجربیات سابقشان را خسته‌کننده می‌یابند و اغلب هم در مدیریت احساساتشان با مشکل مواجه می‌شوند.

در چنین شرایطی روانشناسان می‌توانند به شما در یافتن منبع افسردگی کمک کنند و اغلب در مرحله اول باعث شوند که احساس بهتری داشته باشید.

فوبیاها

ترسیدن از ارتفاع یا عنکبوت از جمله فوبیاهای رایج هستند اما برخی از فوبیاها غیرمعمول هستند که می‌توانند مشکلات قابل‌توجهی در زندگی شما به وجود بیاورند؛ برای مثال، ترس از خوردن می‌تواند منجر به مشکلات بسیاری برای سلامت بدن شما شود.

یک روانشناس باتجربه می‌تواند به شما کمک کند که بر ترس‌هایی که در زندگی دارید غلبه کرده و بدون آن‌ها زندگی کنید.

مشکلات خانوادگی

روابط چه روابط خانوادگی و چه روابط شخصی یا حتی روابط کاری بالا و پایین‌های خودشان را دارند. درحالی‌که روابط می‌توانند بهترین چیز در زندگی باشند اما در برخی از موارد هم می‌توانند منبع استرس و مشکلات باشند.

کار کردن با روانشناسان به صورت فردی یا گروهی می‌تواند به حل مشکلات در روابط کمک شایانی کند.

عادات غیرسالم و اعتیاد

برخی عادات غیرسالم مثل سیگار کشیدن، نوشیدن یا استفاده از مواد مخدر اغلب در زمانی استفاده می‌شوند که افراد در حال فرار کردن از مشکلاتی بزرگ‌تر هستند. بااین‌حال روانشناس می‌تواند به شما کمک کند تا این مشکلات را نیز حل کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا این عادات را نیز کنار بگذارید. از جمله عاداتی که غیرسالم هستند و شما باید با آن‌ها مواجه شوید شامل موارد زیر می‌شوند:

  • اعتیادها
  • اختلالات خوردن
  • مدیریت استرس
  • مشکلات خواب

بهبود عملکرد

برخی از بهترین افراد برای دست یافتن به اهدافشان ابتدا آن‌ها را تجسم کرده‌اند. ورزشکاران اغلب به همان میزان که از لحاظ فیزیکی بدن خود را آماده می‌کنند از لحاظ روانی نیز ذهن خود را برای رقابتی که در پیش دارند آماده می‌کنند. سایرین هم از این تکنیک برای آماده شدن در برابر چالش‌ها و اتفاقات زندگی استفاده می‌کنند.

همان‌طور که شما قبل از انجام یک سخنرانی آن را تمرین می‌کنید روانشناس هم می‌تواند به شما کمک کند تا برای اتفاق‌های بزرگ زندگی‌تان بهترین عملکرد را داشته باشید؛ این اتفاق می‌تواند یک رقابت در المپیک باشد یا یک مصاحبه شغلی.

یک روانشناس می‌تواند به شما در بهبود وضوح ذهنتان کمک کند. مردم اغلب راه‌حل‌های خودشان را در همان زمانی که در جلسه با روانشناسشان در حال صحبت کردن هستند از میان صحبت‌های خودشان پیدا می‌کنند.

کمک درست را پیدا کنید

یک روانشناس می‌تواند ابزار کمکی در راستای سلامتی شما باشد. با کمک او می‌توانید ذهنتان را مرتب کنید و هر گونه استرس، اضطراب، فوبیا و سایر مشکلاتتان  را هم مدیریت کنید. اولین مرحله این است که در شهرتان یک روانشناس پیدا کرده و یک رابطه را با او آغاز کنید. بعد از آن همه چیز به کار کردن با روانشناس و افزایش سلامت ذهن شما برای بهبود زندگی‌تان بازمی‌گردد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer