چه زمان رفتار نادرست یک نوجوان نشانه یک مشکل جدی است؟ - رسانه مجازی نیلسو

چه زمان رفتار نادرست یک نوجوان نشانه یک مشکل جدی است؟

  • توسط مهشید ستوده
images - چه زمان رفتار نادرست یک نوجوان نشانه یک مشکل جدی است؟

والدین، معلمان و مسئولان می‌توانند به نوجوانان در مورد خطر ضربات عاطفی، مشکلات سلامت روانی و سایر مشکلات جدی خطرناک برای سلامتی آن‌ها کمک کنند اما در صورتی که از نشانه‌های هشداردهنده آگاه باشند. حتی اگر موردی در حیاط مدرسه از سوی مسئولان مدرسه دیده شود و به عنوان یک بی‌نظمی در نظر گرفته شود ممکن است یک فرصت برای کمک به نوجوانانی باشد که در دردسر افتاده‌اند.

بیشتر بخوانید:

دکتر ربکا دودویتز، یکی از اساتید دانشگاه و پزشکان بیمارستان کودکان در این مورد گفته است: ما متوجه شده‌ایم که نوجوانانی که الکل یا موادمخدر در مدرسه استفاده می‌کنند دارای نرخ رو به افزایشی از داشتن ضربات عاطفی هستند و عموماً سلامت روان کمی دارند. مشکلاتی وجود دارد که برخی از نوجوانانی که شرایط سختی را تجربه کرده‌اند قادر نیستند با بزرگ‌ترهای خود ارتباط برقرار کنند و احتمالاً از گفتن آن به مسئولان مدرسه نیز ابا دارند. به همین دلیل بسیار مهم است که دانش‌آموزانی که الکل یا موادمخدر در مدرسه مصرف می‌کنند مورد ارزیابی قرار بگیرند که چه مشکلات سلامتی دارند و بعد به آن‌ها کمک‌های لازم ارائه شود.

Teen smoking 1024x683 - چه زمان رفتار نادرست یک نوجوان نشانه یک مشکل جدی است؟
9 درصد از همه دانش‌آموزان از الکل و مواد مخدر در طول دوره مدرسه استفاده می‌کنند

دکتر دودویتز و همکارانش از اطلاعاتی که در سال 2011 در مرکز کنترل بیماری‌ها از 15هزار دانش‌آموز دوره دبیرستان آمریکا به دست آمده بود، استفاده کردند. نظرسنجی‌های موجود در این اطلاعات نشان داد که گزارش شده بود  9 درصد از همه دانش‌آموزان از الکل و موادمخدر در طول دوره مدرسه استفاده می‌کرده‌اند. استفاده از موادمخدر و الکل در دوره مدرسه شانس بیماری‌های جدی روانی را بالا می‌برد. 46 درصد از این دانش‌آموزان دارای نشانه‌های افسردگی و 25 درصد از آنان نیز در معرض خودکشی قرار داشتند. این ارقام برای دانش‌آموزانی که از الکل و موادمخدر در بیرون از مدرسه استفاده می‌کردند بالاتر هم بود.

در مورد رفتارهای غیرمعمول آگاه باشید

مسئولان مدرسه احتمالاً بیشتر از دیگران در معرض تغییرات رفتاری نوجوانان باشند اما والدین هم می‌توانند از نشانه‌های هشدارآمیز رفتارهای نوجوانان آگاه باشند. در این مورد گفته می‌شود: اگر چیزی وجود دارد که نوجوان شما در حال انجام دادن به صورت متفاوت از سایر نوجوانان است، پس چیزی وجود دارد که باید به آن توجه بیشتری نشان دهید.

اگر فرزند شما در پیدا کردن دوست اصلاً توانایی ندارد؛ بنابراین او با دیگران متفاوت است

درحالی‌که تعریف رفتار نرمال به نوعی سخت است اما والدین می‌توانند به تغییراتی که کودکانشان در طول زمان داشته‌اند توجه کنند. اگر شما کودکی دارید که دارای خلق‌وخوی بد است اما این خلق‌وخو کم‌کم و در طول زمان بدتر و بدتر می‌شود یا حاد شده است؛ بنابراین نشانه‌ای برای یک مشکل وجود دارد. از دیگر موضوعاتی که باید به آن توجه کرد این است که نوجوان شما اعلام کند که نمی‌خواهد به مدرسه برود یا آنکه در پیدا کردن دوست مشکل دارد. اگر فرزند شما در پیدا کردن دوست اصلاً توانایی ندارد بنابراین او با دیگران متفاوت است. برای بسیاری از کودکان کاملاً ساده است که دوست پیدا کنند. برخی از سایرین خجالتی‌تر هستند و برخی به‌راحتی برای پیدا کردن دوست پیش‌قدم می‌شوند.

رسانه نیلسو
نوجوانی و بلوغ دوره‌ای است که با تغییرات پر شده است و این تغییر می‌تواند برای برخی از والدین کار را سخت‌تر کند

نشانه‌های هشدارآمیز در مورد نوجوانان همیشه مشخص نیستند. یک نوجوان با افسردگی ممکن است ظاهر غمگینی نداشته باشد اما می‌تواند رفتارهای دیگری از خود نشان بدهد که رفتارهای غیرمعمولی هستند.

نوجوانی و بلوغ دوره‌ای است که با تغییرات پر شده است و این تغییر می‌تواند برای برخی از والدین کار را سخت‌تر کند و در نتیجه نتوانند نشانه‌های هشدارآمیز را تشخیص بدهند. اگر نوجوانان شما رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهند و شما نمی‌توانید با این رفتارها کنار بیایید، بهتر است که از متخصصان حرفه‌ای در این مورد کمک بگیرید اما بهترین کار این است که از جر و بحث کردن با والدین خود خودداری کنید. شاید فکر کنید تغییرات خلق‌وخو در میان نوجوانان یک امر طبیعی است، اما به گفته روانشناسان، اینکه نوجوانان همیشه غمگین باشند طبیعی نیست. نوجوانان به صورت متوسط دارای رفتارهای شاد و غمگین هستند اما عموماً باید خوب باشند و به‌خوبی رفتار کنند؛ پس اگر نوجوانتان چنین رفتارهایی ندارد با یک مشاور مشورت کنید.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer