کامیون‌های تویوتا به‌جای دود، آب پس می‌دهند! - رسانه مجازی نیلسو

کامیون‌های تویوتا به‌جای دود، آب پس می‌دهند!

پیشرانه سلول سوختی هیدروژنی برای خودروهای تجاری و کار

  • توسط مجید رقیبی
1 24 - کامیون‌های تویوتا به‌جای دود، آب پس می‌دهند!

Project Portal تویوتا که فناوری سلول سوختی هیدروژنی فاقد آلایندگی این شرکت را به خودروهای تجاری می‌آورد، از زمان آغاز این برنامه پایلوت در سال 2017، در مراحل مختلفی به تکامل رسیده و حال، تویوتا آماده است تا اولین سری خودروهای تجاری و کار مجهز به پیشرانه هیدروژنی را با همکاری دیگر شرکت‌ها وارد فاز عملیاتی کند.

بیشتر بخوانید:

تویوتا این هفته اعلام کرد که وارد فاز بعدی در پروژه پورتال شده و تازه‌ترین نسخه از کامیون سلول سوختی هیدروژنی خود که با همکاری مشترک کنوورث، سازنده آمریکایی خودروهای تجاری و کار توسعه‌یافته را رونمایی کرد. در فاز جدید پروژه پورتال، 10 نسخه از این کامیون سلول سوختی هیدروژنی تویوتا و کنوورث در عملیات بارگیری و باراندازی شرکت‌های متعددی در حومه لس‌آنجلس به‌کار گرفته خواهد شد؛ البته آغاز فعالیت‌های این گروه پاک از کامیون‌ها برای سه‌ماهه چهارم 2019 برنامه‌ریزی شده است.

2 8 1024x683 - کامیون‌های تویوتا به‌جای دود، آب پس می‌دهند!
در پیشرانه‌های سلول سوختی هیدروژنی، هیدروژن طی فرآیندی تبدیل به الکتریسیته موردنیاز موتور یا موتورهای برقی می‌شود و از اگزوز، به جای دود، فقط آب خارج می‌شود

همچون فازهای پیشین Project Portal، کامیون‌ها تنها با پیشرانه سلول سوختی هیدروژنی کار خواهند کرد که در آن، گاز هیدروژن فشرده مخازن تبدیل به برقی می‌شود که موتور الکتریکی برای ایجاد نیروی محرکه به آن نیاز دارد. تنها خروجی این پیکربندی پیشرانه نیز آب است و این یعنی آلایندگی صفر. ترکیب مخازن با مجموعه باتری‌های قابل‌شارژ با برق شهری که برگرفته از خودروی سلول سوختی هیدروژنی تویوتا، یعنی میرای است، بُرد پیمایشی فراتر از 360 کیلومتر به این کامیون‌های تویوتا و کنوورث می‌دهد. شاید این بُرد پیمایش برای خودروهای تجاری و کار چندان عدد بالایی به نظر نیاید اما ذکر این نکته ضروری است که عملیات بارگیری و باراندازی این کامیون‌ها در فواصلی کوتاه صورت خواهد گرفت؛ تویوتا می‌گوید این بُرد پیمایش، تقریباً دو برابر مسافتی است که خودروهایی از این نوع، روزانه تحت کاربری قرار می‌گیرند.

10 دستگاه کامیون هیدروژنی تویوتا و کنوورث بین چند شرکت تقسیم خواهد شد که مرکز سرویس‌های لجستیک تویوتا نیز یکی از آن‌هاست. از این تعداد، وظیفه 4 دستگاه حمل‌ونقل محصولات تویوتا بین بنادر لس‌آنجلس و لانگ‌بیچ خواهد بود، 3 دستگاه به UPS اختصاص یافته، 2 دستگاه در Total Transportation Services مشغول به‌کار خواهند شد و یک دستگاه هم در خدمت شرکت Southern Counties Express خواهد بود.

3 6 1024x683 - کامیون‌های تویوتا به‌جای دود، آب پس می‌دهند!
فرقی ندارد که حمل‌ونقل خودرو باشد و جابه‌جایی یا قطعه و بسته‌های پستی، کشنده‌های هیدروژنی تویوتا و کنوورث بدون آلایندگی زیست‌محیطی قرار است به انجام این کار بپردازند

تویوتا قصد دارد مرکز لجستیک خود در آمریکا را با اسب‌کشنده و لیفتراک‌هایی که همین امروز در اختیار دارد، به آلایندگی صفر نزدیک کند. در این بین، Shell قول داده دو ایستگاه هیدروژن با ظرفیت بالا در کالیفرنیا احداث کند که در کنار سه ایستگاه فعلی این ایالت، می‌تواند به تأمین نیاز دارندگان خودروهای هیدروژنی کمک کند.

تویوتا دوست دارد تمرکزش را بر فناوری آلایندگی صفر در خودروهای سواری بگذارد، اما از آنجایی که بخش لجستیک، سهم بزرگی در آلایندگی هوا دارد، تمرکز بر آن منطقی‌تر به نظر می‌آید. امروز بیش از 40 هزار کامیون و کشنده گازوئیل‌سوز در بنادر آمریکا مشغول به کار هستند و این یعنی فرصت بزرگی برای کاستن از آلودگی هوا پیش روی شرکت‌هاست. در ضمن، Project Portal صرفاً یک آغاز است چراکه تویوتا تصمیم دارد تا 2050 تولید گاز آلاینده کربن‌دی‌اکسید در تأسیسات بندر لانگ‌بیچ خود را به صفر برساند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

۱ دیدگاه

  1. بی نظیر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer