کتابی برای رهایی از شر مشکلات زناشویی - رسانه مجازی نیلسو

معرفی کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد؛

کتابی برای رهایی از شر مشکلات زناشویی

  • توسط امیرعباس کلهر
photo 2019 04 09 10 28 39 - کتابی برای رهایی از شر مشکلات زناشویی

این مطلب فقط برای شمایی نیست که اهل خواندن کتاب‌های روانشناسی هستید یا به این رشته علاقه دارید، این مطلب در وهله اول برای شمایی است که در رابطه خود با همسرتان دچار مشکل شده‌اید. این مشکلات می‌تواند یک مسأله خیلی‌خیلی جزئی مانند تماشا کردن کانال تلویزیونی و برنامه موردعلاقه‌تان باشد یا می‌تواند یک مشکل بزرگ مانند دروغ گفتن یا اینکه بچه‌دار شوید یا نشوید باشد.

بیشتر بخوانید:

باید آگاه باشیم که در زندگی زناشویی هیچ مشکلی کم‌اهمیت نیست و حتی کوچک‌ترین و بی‌اهمیت‌ترین درگیری‌های روزمره هم می‌توانند برای رابطه شما مخرب باشند و اگر به آن‌ها کم‌توجهی کنید یا پشت گوش بیندازیدشان ممکن است رابطه زناشویی شما را از بین ببرند. پس اگر شما در زندگی با همسرتان دچار مشکل می‌شوید بدون توجه به اینکه مشکلتان بزرگ یا کوچک است، ادامه این مطلب را بخوانید و این نکته را به یاد داشته باشید که اگر هر کدام از زوجین به نوبه خود تلاش کنند و فقط به دنبال تغییر رفتار و اخلاق و منش طرف مقابلشان نباشند، آن وقت می‌توان مشکلات اصلی زندگی را به‌راحتی و البته با آرامش حل و فصل کرد.

قبل از هرچیز این نکته را در نظر داشته باشید که شناخت نیازهای شریک زندگی و کمک به ایجاد احساس بهتر در او، یکی از پایه‌های عشق است. همچنین در زندگی عاطفی با همسر یا پارتنر خود درک متقابل بسیار مؤثرتر از تغییر دادن شخص مقابلتان است. به بیان دیگر، وقتی می‌خواهید طرف مقابلتان را تغییر دهید، اگر موفق نشوید، که در اکثر موارد موفق نخواهید شد، در این صورت ممکن است رابطه شما بیشتر از قبل تحت‌تأثیر تفاوت‌هایتان قرار بگیرد و خب این شروع بحران‌های شما دو نفر است. پس اگر تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرید، قطعاً شانس بیشتری خواهید داشت که به زوجی راضی و تکمیل‌کننده همدیگر تبدیل شوید.
نویسنده کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد، استاد دانشگاه لئون است و تاکنون بیش از ۲۰۰ کارگاه مختلف روانشناسی برگزار کرده و کتاب‌هایش در فرانسه فروش خوبی داشته‌اند.

جرأت داشته باش و مدیریت رفتار یکهویی، دو کتابی هستند که انتشارات شمعدونی از این نویسنده منتشر کرده است. فردریک فانژه، روانشناس فرانسوی در این کتاب، مفهوم خلاقانه‌ و جدیدی را به زوج‌ها معرفی کرده است تا بتوانند رابطه‌ای مثبت و غنی تشکیل دهند: الگوی ۱+۱=۳ مفهومی است که او در این کتاب آن را به خواننده آموزش می‌دهد. تو، من و زندگی مشترکمان، سه بُعد یک رابطه هستند که باید آن را اثبات کرد، تا عشق کم‌کم شکوفا شود و رابطه زناشویی مستحکم شود.

photo 2019 04 09 10 28 59 1024x696 - کتابی برای رهایی از شر مشکلات زناشویی

فانژه معتقد است چهارپایه اصلی زندگی زناشویی براساس تعهد، کیفیت ارتباط، ارزش‌های مشترک و رابطه جنسی شکل می‌گیرد. او در این کتاب هرکدام از این موارد را با مثال‌هایی واقعی و عینی توضیح داده و برای هرکدام از آن‌ها راه‌حل‌هایی ارائه کرده است.

نویسنده در این کتاب بیان می‌کند که برای زندگی بهتر، حتماً نباید درباره همه چیز ارزش‌های مشترکی داشته باشیم. او با دقت و ظرافت و همچنین ذکر مثال‌های ساده توضیح می‌دهد که هیچ احتیاجی نیست که مرد در نظم و ترتیب وسواسی شود یا زن علاقه‌اش را به مرتب بودن خانه را کنار بگذارد. نویسنده بیان می‌کند که در این مورد فقط لازم است که هر کسی، دیگری را درک کند تا فضای خانه آرام و دوست‌داشتنی شود و البته در بخش دیگری توضیح می‌دهد که زن و شوهر باید بتوانند متناسب با ارزش‌های هر کدامشان، وظایف روزمره را تقسیم کنند.

فردریک فانژه در این کتاب به زوج‌هایی که در رابطه با یکدیگر مشکل دارند؛ کمک می‌کند تا با استفاده از هنر گفتگو و انتخاب کلمات درست بتوانند مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند یا کاهش دهند. نویسنده در این کتاب به خیلی از سؤال‌های شما پاسخ داده است؛ اینکه چطور می‌توانیم رابطه‌ای را برقرار کنیم که در آن عشق پایدار باشد؟ چگونه می‌توان اطمینان یافت که در این رابطه هرکس، جایگاه خود را پیدا کرده است و احساس رضایت می‌کند؟ یا اینکه چطور هرکس می‌تواند بدون ناامید کردن دیگری در رابطه و زندگی پیش برود؟ چطور می‌توان شانه به شانه در زندگی مشترک با هم جلو رفت؟ و از همه مهم‌تر چگونه می‌توانیم با آرامش و در صلح و صفا با یکدیگر زندگی کنیم و به نیازها و خواسته‌های هم احترام بگذاریم. این‌ها تازه بخشی از سؤال‌هایی است که فردیک فانژه در کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد به آن‌ها پاسخ داده است. او به خیلی از سؤال‌هایی که فکر می‌کنیم سطحی هستند نیز در این کتاب پاسخ داده است. از بی‌نظم بودن و شلخته بودن یکی از زوج‌ها، تا خریدهای روزانه و مسئولیت‌پذیری در زندگی.

در پشت جلد این کتاب نوشته شده است: من او را دوست دارم، او هم مرا دوست دارد… اما این کافی نیست. راز زندگی‌های زناشویی خوشبخت چیست؟ تفاوت‌ها چه نقشی در زندگی دارند؟ آیا عشق پس از مدتی سرد می‌شود و دوران سیاه اختلاف و نزاع فرامی‌رسد؟ آیا می‌توانیم در کنار هم زندگی خوبی داشته باشیم؟

کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد از ده فصل تشکیل شده است. نویسنده در این فصل‌ها به بررسی حالت‌های مختلف رابطه زناشویی، نقش جنسیت در رابطه زناشویی موفق، تبادل مثبت در زندگی زناشویی، پایداری عشق، تبادل مثبت در زندگی زناشویی و موضوعاتی دیگر که زوج‌ها با آن درگیر هستند پرداخته شده است و در فصل نهایی هم از تمام این صحبت‌ها نتیجه‌گیری به دست داده است. نویسنده در این کتاب برای همه موضوعاتی که مطرح کرده است مثال‌هایی بیان کرده که حاصل جلسه‌های درمانی او با زوج‌هایی بوده که به این روانشناس مراجعه کرده‌اند.

 در این کتاب برای شما تمرین‌هایی تدارک دیده شده است که با انجام آن‌ها می‌توانید به مشکلات رابطه‌تان با شریک زندگی خود غلبه کنید و روزهای آرامی را سپری کنید. همچنین اصلاً نگران نثر و صحبت‌های مطرح‌شده در این کتاب نباشید، چراکه یکی از ویژگی‌های کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد نثر روان و ساده نویسنده آن است که به بهترین و ساده‌ترین شکل موضوعات را موشکافی کرده و آن‌ها را برای خواننده توضیح داده است.
ترجمه این کتاب هم به فارسی کار محیا احمدی‌پور است که بدون اشکال و با زبان گویا برای خواننده ایرانی ترجمه شده است.

 و اما درباره نویسنده کتاب هم باید بدانید که او در رشته عصب‌شناسی از دانشگاه لیون فارغ‌التحصیل شده و همچنین در همین دانشگاه موفق به کسب مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته روانشناسی شده است. نویسنده فعالیتش را از سال 1992 با انتشار مقالات علمی متعدد در نشریه‌های بین‌المللی آغاز کرده و از سوی دیگر، به روان‌درمانگری نیز روی آورده است. او تاکنون بیش از 200 کنفرانس و کارگاه در حوزه‌های مختلف از جمله درمان استرس، افسردگی و روان‌درمان‌گری برگزار کرده است.

کتاب جرأت داشته باش دومین اثر او است که برای اولین‌بار در سال 2003 به چاپ رسید و تا سال 2008 تجدیدچاپ شد. طبق نظر خوانندگان، دلیل موفقیت این کتاب، ارائه راه‌حل‌های عملی و کاربردی است. از آنجایی که نویسنده این کتاب، یک روان‌درمانگر است به همین دلیل، براساس تجربیاتی که از مراجعانش به‌دست آورده است، توانسته راه‌حل‌های کاربردی متنوعی را به خوانندگان این کتاب پیشنهاد کند.
در نهایت، این نکته را هم باید بیان کرد که در این روزها که قیمت کتاب سر به فلک گذاشته است و خرید کتاب از سبد بسیاری از خانواده‌ها حذف شده یا در حال حذف شدن است، قیمت کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد، مناسب است و ارزش خریدن و وقت گذاشتن دارد.

کتاب زندگی مشترک جرأت می‌خواهد امسال توسط نشر شمعدانی و با ترجمه محیا احمدی‌پور در 312 صفحه و با قیمت 39هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer