کشنده ولوو FH-16، قوی‌ترین سنگین‌وزن جهان (قسمت اول) - رسانه مجازی نیلسو

کشنده ولوو FH-16، قوی‌ترین سنگین‌وزن جهان (قسمت اول)

  • توسط علیرضا داوودی
ولوو F16

بحث قدرت های بالا تر در دنیای خودرو های کار و تجاری با دنیای خودرو های سواری و سوپر اسپرت تفاوت بزرگی دارد. قدرت بالا تر در این بخش به معنی کار راحت تر و افزایش دامنه عملیاتی خودرو و ماشین است و گاهی مواقع یک ضرورت به حساب می آید. اما در کنار این مورد همیشه هم این گونه نیست و بعضی مواقع قدرت های بالاتر در این قسمت صنعت نیز برای شاخ و شانه کشیدن در برابر رقبا هم به کار می رود. درست زمانی که اسکانیا با موتور های V8 خود سر و صدای زیادی به پا کرده بود، ولوو چند سال بعد با موتورهای 16 لیتریش مستقیما به طرف رقیب هم وطنش شلیک کرد تا نام و آوازه ولوو های 16  لیتری، جهانی تر از همیشه باقی بماند.

نسل اول؛ بچه فیل 470 اسب بخاری

عرضه و فروش ولوو F16 که عنوان قوی ترین کامیون اروپا را در سال رونمایی اش به خود اختصاص داد، از سال 1988 آغاز شد ( البته قوی ترین کامیون در رده تولید انبوه چرا که قبل از ولوو، مرسدس بنز های 3850 و 4053 با قدرت های 500 و 525 اسب بخار قوی ترین های زمان خود بودند و از نظر قدرت کشندگی اسطوره به حساب می آمدند). این کشنده با اتاق سری F و خطوط زیبای بدنه در نهایت سادگی و زیبایی، به خوبی در بین رقبایش می درخشید. پیشرانه 16 لیتری این خودرو با 465 اسب بخار توان، در کنار گشتاور 2015 نیوتن متری در زمان خودش یک غول رویایی به نظر می آمد. هدف از ساخت این خودرو در نزد مدیران شرکت ولوو، عرضه یک محصول پر قدرت برای حمل بار های سنگین و در کنار آن داشتن یک سرعت متوسط خوب در جاده ها بود، پروژه ای که کار بر روی آن از سال های پایانی دهه 70 بین مدیران شرکت ولوو کلید خورده بود.

1 25 1024x693 - کشنده ولوو FH-16، قوی‌ترین سنگین‌وزن جهان (قسمت اول)
ولوو F16 در کنار رقیب اصلیش یعنی اسکانیا V8

نوشته 470 بر گوشه و کنار و هم چنین بالای بادگیر سقفی دیده می شود و اتاق ها از دو نمونه متوسط و گلوبتروتر بلند هستند. پیشرانه با حجم دقیق 16.72 لیتر، یک موتور 6 سیلندر توربو دیزل با نسبت تراکم 15 به یک است که از مهم ترین ویژگی آن برای توانایی بالایش در کشش بار های سنگین، داشتن یک قدرت و گشتار عالی در دور موتور پایین است. به نحوی که در دور موتور 960 دور در دقیقه، قدرت خروجی به 267 اسب بخار و گشتاور آن برابر با 1950 نیوتن متر است که در حدود 97 درصد کل گشتاور تولیدی است!. جعبه دنده با کد SR2000 یک نمونه 12 سرعته تمام سینکرونیزه بوده که طبق سنت ولوو، از نوع طبقه ای با اسپلیتر بر روی دسته دنده است که به دو دنده کرال غیر سنکرونیزه مجهز است.

2 22 1024x768 - کشنده ولوو FH-16، قوی‌ترین سنگین‌وزن جهان (قسمت اول)
ولوو F16  نسل اول با 475 اسب بخار قدرت

ولوو F16 یک کشنده 44 تن است که در این تناژ توانایی و اجازه تردد در بالا ترین سرعت های مجاز را در جاده ها دارد و البته در منطقه اسکاندیناوی برای آن اجازه حمل بارهای با تناژ بالاتر از 60 تن نیز صادر شد و این مقدار برای منطقه استرالیا به بالا تر از 115 تن نیز می رسد.

ولوو F16 در سال های بعد با کمی تغییرات به قدرت 485 اسب بخار نیز عرضه شد و در آخرین سال های تولیدش یعنی در سال 1991، پیشرانه به 500 اسب بخار و به استاندارد یورو 1 رسید.

نسل دوم، FH16 با چهره‌ای تازه

مرسدس بنز در سال 1989 در نسل جدید سری NG که آن را SK نامید، قطعاتی از جنس پلاستیک را وارد نمای ظاهری آن کرد. در سال 1993 نیز ولوو،  همراه با بقیه رقبایش انقلابی در ساخت کامیون‌های خود به پا کردند و آن استفاده از پلاستیک و فایبر گلاس در ساخت قطعاتی از اتاق و هم چنین چهره های آیرودینامیک تر نسبت به قبل بود. نسل نو FH که ریشه در چهره ساده و زیبای سری F داشت رونمایی شد.

3 22 1024x740 - کشنده ولوو FH-16، قوی‌ترین سنگین‌وزن جهان (قسمت اول)
نسل دوم از موتور های 16 لیتری ولوو. این بار ولوو با معرفی FH، نام این سری را به FH16 تغییر داد.

پیشانی بالای اتاق با کمی عقب نشینی دارای یک زاویه ملایم به عقب بود تا شکست باد بهتر صورت بگیرد و نمای کلی اتاق نیز مدرن تر شود. سپر و لبه های گلگیر از قطعات غیر فلزی ساخته شدند و آینه ها با یک دگرگونی بزرگ، چهره بسیار زیبا تری به خود گرفتند. جلو پنجره باریک تر و البته عریض تر شد و به کمک این تغییرات در کنار پیشرانه های مدرن و بهینه ساخت ولوو، اولین نسل FH توانست عنوان کامیون سال 1994 اروپا را کسب کند. موفقیت ولوو FH آن قدر بالا بود که ولوو به سرعت تصمیم گرفت تا موتور 16 لیتری نسل قبلی را که از زمان تولیدش دچار بهینه سازی‌هایی شده بود را برای نسل جدید FH16 آماده کند. این بار ولوو دو پیشرانه را که اختلاف کمی در قدرت خروجی داشتند برای اولین نسل FH آماده کرد، یک پیشرانه 470 اسب بخاری و یک موتور پر قدرت تر 520 اسبی. این دو پیشرانه در ابتدا دارای استاندارد آلایندگی یورو 1 بودند که با بهینه‌سازی‌هایی که در سال های بعد روی آن ها صورت گرفت به یک پله بالا تر با حفظ همان قدرت رسیدند.

ولوو F16
نسل اول ولوو FH با یک طراحی کاملا متفاوت از سری F، یک جهش در طراحی کامیون های ولوو بود

نمونه اولی دارای گشتاور 2015 نیوتن متری و موتور دومی نیز از یک گشتاور 2400 نیوتن متری بهره می بردند. اما پس از گذشت چند سال و نزدیک به معرفی نسل دوم FH، زمان آن رسیده بود که ولوو با معرفی یک موتور پر قدرت تر فاصله خود را با رقبا با رفتن به کلاس 600 اسبی ها بیشتر کند. چرا که قدرت های نزدیک به 500 اسب بخار چندان چشمگیر و تعجب بر انگیز نبودند. ضمن اینکه خود ولوو نیز در حال استفاده از موتور های 460 اسب بخاری که فقط کمی از موتور های 16 لیتری نیروی کمتری تولید می کردند، در سری FH بود.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer