کیا تلوراید را بیشتر بشناسیم - رسانه مجازی نیلسو

کیا تلوراید را بیشتر بشناسیم

تلوراید با ابعادی بزرگ تر از سورنتو و کیا موهاوی به عنوان بزرگ‌ترین شاسی بلند کیا شناخته می‌شود. در جلوی این خودرو دوربین‌هایی برای نمایش مسیر تایر در زمان بیراهه نوردی‌هاست و با فاصله ۲۰ سانتیمتری کف آن تا زمین، توانایی‌های خارج جاده بهتری از سورنتو خواهد داشت.

تلوراید در هر دو نوع تک و دو دیفرانسیل عرضه می‌شود که در حالت رانندگی کامفورت، تقسیم گشتاور بین محور جلو و عقب به صورت ۸۰ به ۲۰ درصد برای محور جلو است که این تقسیم گشتاور در حالت اسپرت به ۶۵ درصد به محور جلو و ۳۵ درصد به محور عقب تبدیل می‌شود. اما گیربکس این خودرو با قابلیت قفل شدن و تقسیم مساوی گشتاور بین هر دو محور، قابلیت‌های آفرودی بیشتری پیدا خواهد کرد که البته این وضعیت فقط تا سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود و پس از آن، تقسیم گشتارو طبق برنامه حرکتی خواهد بود.

برنامه‌های حرکتی این خودرو ۵ وضعیت رانندگی اسپرت، کامفورت، اکو و برفی و در نهایت اسمارت است که بسته به نوع برنامه، تقسیم گشتاور بین محورها، وضعیت عکس‌العمل پیشرانه به پدال گاز و البته سرعت تعویض دنده تغییر خواهد کرد. مصرف سوخت کیا تلوراید که در حال حاضر فقط با پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی ۳.۸ لیتری به قدرت ۲۹۱ اسب بخار و ۳۵۵ نیوتن متر گشتاور و یک گیربکس هشت سرعته خودکار عرضه می‌شود، در حالت تک دیفرانسیل برابر با ۱۱.۷ لیتر در شهر و ۹ کیلومتر در جاده است.

مدل دو دیفرانسیل آن در شهر و جاده به ترتیب مصرفی برابر با ۱۲.۳ لیتر و ۹.۸ لیتر دارد. قیمت این خودرو در حالت پایه برابر با ۳۱هزار دلار بوده و در فول ترین نمونه به ۴۱ هزار دلار می رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer