گاردان و مشکلات آن - رسانه مجازی نیلسو

گاردان و مشکلات آن

گاردان چیست و چه ایراداتی در آن به وجود خواهد آمد

  • توسط هیئت تحریریه
5 2 - گاردان و مشکلات آن

یکی از مهم ترین معضلاتی که ممکن است در هدر رفتن یک نیرو و یا جریان تولیدی خود را نشان دهد، در بحث انتقال صحیح و دقیق محصول تولیدی تا رسیدن به هدف نهایی است. موتور خودرو نیز به عنوان یک نیروگاه اقدام به تولید توان مورد نیاز برای حرکت خودرو می کند اما اگر این توان تولیدی به درستی به بخش های لازم منتقل نشود، هیچ گاه راندمان کار به حد مطلوب نخواهد رسید. در خودرو هایی که محور محرک عقب نیز دارند، گاردان یا همان propeller shaft و یا drive shaft که دقیق تر باید آن را کاردان بنامیم، یکی از مهم ترین بخش های دخالت کننده در امر انتقال نیرو است که با توجه به حساسیت آن، بروز عیب و ایراد در این قطعه هم دور از انتظار نخواهد بود.

گاردان را بشناسیم :
مجموعه گاردان در واقع یک مکانیزم حرکتی در مهندسی مکانیک است که توسط یک مهندس ایتالیایی به نام کاردانو ابداع شده است. این قطعه هر چند در ظاهر فقط یک محور انتقال نیرو است اما به خاطر اهمیتی که در این زمینه دارد و از طرفی وجود قسمت های مختلف مرتبط با آن، کمترین تغییرات در این بخش می تواند منجر به بروز عیب و ایراد در زمینه انتقال نیرو شود و چون فشار بالایی بر روی گاردان قرار دارد، خرابی آن دور از انتظار نخواهد بود که این عیب می تواند حتی به خرابی بخش های دیگر نیز منجر شود. در ضمن باید بدانیم که نام اصلی این قطعه در زبان فارسی نیز برگرفته از نام مهندس کاردانو بوده و بیشتر کاردان صحیح است که در عموم و بین اهالی فن، گاردان نامیده می شود.

1 3 1024x633 - گاردان و مشکلات آن

تابیدگی گاردان :
گاردان یک محور توخالی است. این قطعه اگر توپُر و به صورت مفتول باشد، هم سریع تر دچار تابیدگی می شود، هم زودتر در اثر فشار و ایجاد تنش های برشی و خمشی، دچار پیچیدگی و حتی برش می شود. ضمن این که یک محور توپُر وزن بالایی نیز خواهد داشت که نه تنها باعث اضافه وزن خودرو می شود، بلکه در ابتدای گردش و هم چنین شتاب گیری، نیاز مضاعفی به صرف توان و گشتاور برای دور گرفتن آن خواهد بود. اما این قطعه در اثر کارکرد و دریافت فشار های بالا و یا برخورد با موانع زمین، دچار تابیدگی می شود. این عیب باعث می شود تا هم در خودرو لرزش ایجاد شود و هم خرابی قسمت های دیگر را در پی داشته باشد. گاردان را باز کرده و آن را به کمک چهار شاخه هایش به دستگاه تراش می بندند و در نهایت با اتصال وزنه های تعادلی بر روی بدنه این قطعه، آن را دوباره به حالت تعادل می رسانند. برای رسیدن به این منظور حتی شاید لازم باشد تا گاردان از ابتدا یا انتهای آن بریده شده و دوباره یک محور جدید جایگزین آن شود.

2 3 - گاردان و مشکلات آن

لقی کشویی :
گاردان در واقع دو قسمت است که توسط یک کشویی به هم متصل شده اند. کشویی مجموعه ای از یک هزار خاری است تا به این ترتیب گاردان بتواند در حین حرکت محور محرکی که به آن نیرو را می رساند، افزایش و کاهش طول داشته باشد. چرا که با بازی دیفرانسیل به بالا و پایین، طول گاردان تغییر می کند و این تغییر در اندازه توسط کشویی تامین می شود. یکی از خرابی های این قسمت، گشادی بخش مادگی کشویی است که منجر به لقی خواهد شد. معمولا این عیب را با تعویض کشویی برطرف می کنند اما می توان با جوش تراش کردن هزارخاری که البته نیاز به سیم جوش خاص و جوشکاری و تراشکاری ماهرانه دارد نیز این عیب را برطرف کرد. ضمن این که کشویی را می توان با کمک پرس های قدرتمند پرس شیلنگ نیز کمی جمع کرد تا لقی آن گرفته شود.

3 4 - گاردان و مشکلات آن

خرابی چهارشاخه :
چهار شاخه محل اتصال دو سر گاردان به گیربکس و پینیون دیفرانسیل است که حرکت خاص مکانیزم کاردانو در واقع در این قسمت تامین می شود. چهار شاخه دارای چهار سر حاوی رولبرینگ است که عدم گریس کاری مناسب آن ها و یا نفوذ آب و گرد و خاک به این کاسه ساچمه ها، باعث خوردگی و نابودی آن ها می شود. در نتیجه در حین کار، گاردان دارای لقی از این بخش ها شده و ایجاد تقه در گاز دادن ها می کند. ضمن این که بروز لرزش در حین حرکت و بریدن چهار شاخه ها نیز اصلا دور از ذهن نخواهد بود.

4 3 1024x199 - گاردان و مشکلات آن

گریس کاری نامناسب :
گاردان دارای گریس خور هایی در روی چهار شاخه های عقب و جلو و کشویی است تا در این قسمت ها که حرکت قطعات و تنش حاکم بر آن ها بالاست، اصطکاک عاملی برای ایجاد عیب و خرابی نشود. عدم گریس کاری این قسمت ها و یا نفوذ رطوبت به این بخش ها باعث مشکلاتی می شود که در بالا به آن ها اشاره کردیم.

اندازه بودن :
این قطعه در حین عمر خود ممکن است تعمیر و یا تعویض شود. این کار باید دقیقا بر اساس اندازه ها و استاندارد های قبلی این قطعه صورت گیرد وگرنه این قطعه در حین کارکرد دچار مشکلاتی خواهد شد. کوتاه بودن گاردان می تواند باعث خارج شدن کشویی از محلش شود و بزرگ بودن ان نیز، ضربه هایی را در حین جمع شدن کشویی به همراه خواهد داشت که در نهایت باعث تابیدگی سریع آن خواهد شد.

زاویه درست :
زاویه محور خروجی از گیربکس و پینیون دیفرانسیل باید فارغ از این که در روبرو هم هستند و یا خیر، کاملا با هم موازی باشند. این عیب معمولا در زمان تغییر ارتفاع خودرو و دستکاری در سیستم تعیلق رخ می دهد که باعث می شود حرکت نهایی و تغییر جهت داده شده در چهار شاخه ها به درستی انجام نشود و به جای یک حرکت یکنواخت، حرکتی پله ای را شاهد باشیم که منجر به بروز ایراداتی در چهار شاخه ها و دیفرانسیل خواهد شد.

5 2 - گاردان و مشکلات آن

آموزش تعویض و نصب :
تعویض و نصب گاردان در خودروهای سواری نیاز به کمی مهارت و دانش فنی دارد. چرا که بستن آن دارای اصول ساده اما خاصی بوده و از طرفی باید قبل از بسته شدن آن را از نظر گریس کاری، بررسی کرد. ضمن اینکه برای نصب گاردان به چال سرویس نیاز است. در زمان بستن گاردان باید دقت کرد که ثابت های دو طرف گاردان در یک راستا باشند چرا که در غیر این صورت، باعث ایجاد لرزش در خودرو در حین حرکت خواهند شد. منظور از ثابت های گاردان، دو برآمدگی سر و ته گاردان است که دایره ای شکل بوده و چهارشاخ در داخل آن ها قرار می گیرد.

طول عمر قطعه (زمان تعویض) :
گاردان یک قطعه مکانیکی و بدون طول عمر مشخصی است. اما به این شرط که سرویس و نگهداری آن به شکلی درست انجام شود و گریس کاری آن نیز با دقت و به شکل دوره ای صورت بگیرد. همچنین ضربه خوردن گاردان از جمله مواردی است که باعث خرابی آن می شود.

قابلیت تعمیر یا تعویض :
همان طور که گفتیم می توان گاردان را تعویض کرد. همچنین می توان به شکل کامل تمام قطعات گاردان را به طور جداگانه تعویض کرد تا از نظر هزینه نیز صرفه جویی شود. تمام مشکلات گاردان از قبیل تابیدگی، نابالانسی، ایراد در چهارشاخه ها و… قابل رفع شدن هستند.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer