گرم کاری و جوش آوردن موتور - رسانه مجازی نیلسو

گرم کاری و جوش آوردن موتور

بررسی شایع ترین علل داغ کردن پیشرانه و جوش آوردن آن

  • توسط هیئت تحریریه
3 7 - گرم کاری و جوش آوردن موتور

کم کم با دوری از فصول سرد سال و حرکت به سمت فصل گرم، به روزهای جوش آوردن خودروها نزدیک می شویم. ایرادی که در نتیجه کارکرد نادرست یکی از بخش های خودرو رخ می دهد. با این حال جوش آوردن پیشرانه هرچند بیشتر در فصول گرم سال رخ می دهد اما حتی در سرد ترین زمان نیز ممکن است این اتفاق بیفتد. گرم شدن و جوش آوردن پیشرانه از شایع ترین اتفاقاتی است که می توان در گوشه و کنار خیابان و جاده ها مشاهده کرد. گرم شدن پیشرانه و رسیدن به مرز جوش آوردن، آسیب های زیادی به پیشرانه وارد می کند که برخی از آن ها حتی ممکن است منجر به تعویض بخش هایی از موتور مثل سر سیلندر نیز گردد. در این شماره به عوامل شایعی که از درون خود پیشرانه منجر به بروز این پدیده ناخوشایند می شود خواهیم پرداخت و در شماره آینده به بررسی عوامل بیرونی آن می پردازیم.

مشکل در سرسیلندر :
 ایراد در سر سیلندر مثل جنس نامرغوب واشر سر سیلندر و یا تاب برداشتن آن منجر به بروز پدیده آب و روغن قاطی کردن و یا رد شدن کمپرس به داخل سیستم خنک کاری می شود. این ایراد هم می تواند آسیب جدید به وظیفه روغن کاری موتور وارد کند و هم به خاطر وجود کمپرس شدید به سیستم خنک کاری، باعث بالا رفتن دمای آب در هر ثانیه خواهد شد. ورود کمپرس داغ موتور به درون رادیاتور و لوله های آن حتی می تواند باعث ترکیدن یکی از بخش ها شود که در این وضعیت مشکلات دو چندان خواهد شد. عیب این بخش توسط یک مکانیک قابل بررسی است و سلامت سرسیلندر نیز توسط تراشکار تعیین می شود. اما باد کردن لوله های آب و شنیدن صدای هوا در زمان سرد بودن موتور و باز کردن درب رادیاتور از نشانه های وجود این عیب است.

1 8 - گرم کاری و جوش آوردن موتور

ایراد در سیستم خنک کاری :
گرفتگی لوله ها و شیلنگ های آب رسانی موتور و یا نشتی آب از یک نقطه و کمبود این مایع حیاتی برای خودرو، منجر به افزایش دمای کاری پیشرانه می شود. از شایع ترین ایرادات در این بخش می توان به نشتی آب از سیستم خنک کاری در حین استفاده از خودرو نام برد که به راحتی باعث افزایش دمای موتور خواهد شد. هم چنین گرفتگی مجاری رادیاتور و در نتیجه عدم کارکرد صحیح آن در خنک سازی آب از دیگر موارد شایع در این قسمت است. برای رفع این عیب باید به دنبال نشتی ها بود و اگر احتمال گیر کردن رادیاتور داده می شود باید با باز کردن و اصطلاحا سیخ زدن آن، این عیب برطرف گردد.

2 8 - گرم کاری و جوش آوردن موتور

ایراد در فن و پروانه رادیاتور :
در خودرو های قدیمی تر، پروانه رادیاتور توسط تسمه چرخیده می شود و در موتور های جدید تر این کار به صورت برقی است. بروز ایراد در پروانه رادیاتور مثل پاره شدن و یا شل شدن تسمه پروانه، خرابی کلاچ پروانه در نمونه هایی که دارای پروانه کلاچ دار هستند، ایراد در موتور برقی فن ها و… منجر به عدم کارکرد صحیح رادیاتور شده و در نتیجه در اثر کارکرد، دمای موتور پایین نخواهد آمد. این عیب با یک معاینه ساده به راحتی قابل کشف و بررسی است هر چند که تعیین سلامت فن های برقی دقت بیشتری می طلبد. بد نیست بدانیم که گاهی مواقع دور تند فن ها از کار می افتد که منجر به افزایش دمای موتور خصوصا در زمان کولر گیری خواهد شد. یک راه تست سلامت دور تند فن ها، استفاده از کولر و مشاهده تغییرات شدت عمل موتور های الکتریکی فن هاست.

خرابی ترموستات :
می توان گفت ترموستات یک دریچه حساس به گرماست که در دمای معینی باز شده و اجازه حرکت آب از سمت موتور به رادیاتور را می دهد. این آب در رادیاتور خنک شده و به موتور باز می گردد. حال اگر ترموستات دچار مشکل گردد، آب درون موتور به طور لحظه ای داغ تر شده و چون به سمت رادیاتور حرکتی ندارد، خنک نیز نخواهد شد و در نتیجه موتور دچار واشر سوزی خواهد شد. سلامت ترموستات را می توان با یک آزمایش ساده بررسی کرد به این ترتیب که با انداختن در یک ظرف آب و گرم کردن آن، دهانه فنر دار آن باید در دمایی که روی ترموستات نوشته شده است باز شود. در غیر این صورت ترموستات دچار مشکل است.

3 7 - گرم کاری و جوش آوردن موتور

فیلر سفت :
سفت بودن فیلر و تنظیم نبودن سوپاپ ها نیز می تواند منجر به کاهش راندمان کاری موتور و در نتیجه ایجاد فشار مضاعف روی آن و گرم شدن پیشرانه گردد. تنظیم نبودن فیلر با گوش دادن به صدای پیشرانه قابل تشخیص است و با باز کردن و فیلر گیری ساده، می توان هم عیب آن را یافت و هم آن را برطرف نمود.

خرابی واتر پمپ :
واتر پمپ وسیله ای است که وظیفه آن چرخش آب در مجاری مختلف موتور و رادیاتور و … است. این قطعه از چند بخش ساده درست شده است که از شایع ترین خرابی های آن در بخش فیبر و فنر و خرابی و اصطلاحا کرم خوردگی آب پخش کن آن است. خرابی فیبر فنر منجر به نشتی واضحی از واتر پمپ می شود و خرابی آب پخش کن نیز با معاینه توسط یک فرد آشنا به مکانیکی، واضح خواهد بود. واتر پمپی که خراب است، در حین کارکرد موتور و با گاز دادن، نمی تواند آب را به خوبی درون رادیاتور بچرخاند که این عیب توسط یک مکانیک یا فرد ماهر به راحتی قابل شناسایی است.

4 6 - گرم کاری و جوش آوردن موتور

کارکرد نادرست موتور :
تنظیم نبودن موتور، خرابی انژکتور و یا کاربراتور، کارکرد نادرست بخش جرقه زنی و… همگی باعث خواهند شد تا پیشرانه نتواند به خوبی به راندمان کاری خود برسد که در زمانی که تحت فشار قرار می گیرد به راحتی باعث گرم شدن آن خواهد شد. این عیب از شایع ترین عیوبی است که در اکثر خودرو ها می توان یافت.

اثر ضدیخ :
اگر با نگاهی ساده به ضد یخ نگاه کنیم، به عنوان یک ناخالصی باعث می شود تا نقطه جوش آب درون رادیاتور بالا برود. این مایع بسیار مهم که خاصیت رسوب زدایی نیز دارد، اثر بسیار بالایی در افزایش نقطه جوش آب دارد. فراموش نکنیم که آبی که در دمای حدود صد درجه سانتیگراد به جوش می آید، دیگر قادر به دریافت گرمای بیشتری نخواهد بود و در این زمان آسیب هایی به پیشرانه وارد خواهد شد. اما اگر ضد یخ در آب وجود داشته باشد، با بالا رفتن نقطه جوش سیال خنک کننده درون رادیاتور، امکان دریافت گرما از موتور نیز باز هم ممکن خواهد بود که آسیب رسیدن به پیشرانه را تا حدودی به تعویق می اندازد.

قبلی «
بعدی »

اکانت اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید !

دسته‌ها

Footer